علت صدای جیرجیر پارکت لمینت

علت صدای جیرجیر پارکت لمینت

صدای پارکت لمینت

یکی از مشکلاتی که بعد از نصب کف‌پوش پارکت لمینت در منزل، ممکن است اتفاق بیفتد، صدا دادن پارکت است. ین یکی از معایب این کف‌پوش است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. پیداکردن دلیل صدا دادن پارکت هم از موارد نگهداری و ترمیم پارکت لمینت محسوب می‌شود. صدای جیرجیر پارکت لمینت یکی از مواردی است که افراد را برای استفاده از این کف‌پوش را دچار تردید می‌کند. البته اگر پارکت لمینت‌ها توسط افراد ماهر و باتجربه با لوازم باکیفیت نصب شود با این مشکل روبرو نمی‌شوید. تاثیر چند عنصر در محیط بعد از نصب پارکت لمینت در منزل ممکن است در صدای پارکت لمینت موثر باشد که به آن می‌پردازیم که عبارت‌اند از:

تغییر رطوبت محیط

کف‌پوش‌های پارکت لمینت سطحی یکسان ویک شکل و تمام چوب هستند و مغز کار هم اچ‌دی‌اف است که از براده چوب‌های فشرده تشکیل شده است. همان‌طور که می‌دانید. چوب و وسایلی که از چوب تهیه می‌شوند، خیلی راحت رطوبت را جذب و دفع می‌کنند و با این کار دچار تغییرات در شکل و سایز می‌شوند. پس با جذب رطوبت صدای جیرجیر پارکت لمینت به وجود می‌آید. پس توجه کردن به محیط رطوبت دار می‌تواند یکی از علت‌های صدای پارکت لمینت‌ها باشد.

تغییرات دمای محیط

زمانی که در یک محیط دما تغییر می‌کند، موجب می‌شود، کلیک و لایه میانی پارکت لمینت‌ها فشرده شوند و این اتفاق در تابستان بیشتر رخ می‌دهد. در زمستان هم موجب آزاد و سیال وار شدن این کف‌پوش‌ها می‌شود. این حرکت کلیک لایه میانی پارکت لمینت که در زمان‌های مختلف در روز ممکن است، در اثر تغییر دما به وجود بیاید می‌تواند یکی از علت‌های صدای جیرجیر پارکت لمینت شود.

ایراد در نصب و نوع

یکی دیگر از عواملی که موجب صدای جیرجیر پارکت لمینت می‌شود، ساختار این کف‌پوش‌ها است. زیرا ساختار نامتناسب و نصب غیراصولی این کف‌پوش‌های نامرغوب هم می‌تواند، دلیل صدای پارکت لمینت‌ها باشد. اگر در ساخت لایه‌های اصلی چوب از مواد نامرغوب فشرده در لمینت استفاده شود، موجب می‌شود لایه‌ها روی‌هم خیزش پیدا کرده و تولید صدا می‌کند. پس در بیشتر اوقات نامرغوب بودن کیفیت لوازم کاربردی در کف‌پوش‌ها امکان صدادار شدن پارکت لمینت‌ها است.

ترفندهایی برای رفع صدای جیرجیر پارکت لمینت

اگر کف‌پوش شما از جنس پارکت است و دچار صدای شده است و می‌خواهید به طور موقت از آن صدا خلاص شوید، باید راهکارها و ترفندهایی را یاد بگیرید. باید بین تایل‌ها سطحی که پارکت روی آن نصب کردید از پودرهای روان‌کننده مانند گرانیت استفاده کنید تا موقت از شر صدا راحت شوید. نکته بعدی این است که اگر می‌خواهید صدا را رفع کنید و از حرکت تخته‌های پارکت روی‌هم جلوگیری کنید، خیلی راحت با زدن یک میخ صدای جیرجیر پارکت لمینت را به‌آسانی رفع کنید.

ترفندهایی برای رفع صدای جیرجیر پارکت لمینت

اگر این صدا از شل شدن تکیه‌گاه ایجاد می‌شود، چند پل چوبی اضافه کرده و پارکت لمینت را در جای خود محکم کنید. البته باید بادقت و درست فاصله‌ها را در نظر بگیرید. در آخر اگر می‌خواهید با مشکل صدا دادن پارکت لمینت‌های خود مواجه نشوید حتما باید دو نکته ضروری را رعایت کنید. اول این که پارکت لمینت‌های خود را حتما از شرکت‌های معتبر که دارای گارانتی‌های معتبری هستند تهیه کنید. نکته بعدی این که در نصب این کف‌پوش‌ها باید حتما از نصاب متخصص استفاده شود. زیرا نصب غیراصولی هم منجر به صدا دادن پارکت لمینت‌ها می‌شود.

نحوه استفاده از پودر روان‌کننده

در مواقعی که پارکت لمینت دچار مشکل شده و صدا تولید می‌کند، یکی از راهکارهای ریختن پودر روان‌کننده بین تخته‌ها است. برای این که این پودرهای ریخته شده به داخل تخته‌ها رفته و نفوذ کند باید حتما روی آن قدم زده و راه بروید. با این کار موجب می‌شوید درزهای بین تخته‌ها باز شده و پودر وارد آن شود. باید این کار را تکرار کنید تا صدای پارکت لمینت از بین برود و یا کمتر شود.

البته استفاده کردن از این پودرهای روان‌کننده صدا را به طور موقت از بین می‌برد و این مشکل برای همیشه حل نمی‌شود. باید به دنبال علت اصلی این صدا باشید و اگر لازم بود آن تخته‌ها را تعویض کنید.

سخن پایانی

برای اجرای درست و اصولی و نصب پارکت لمینت‌ها و طراحی زیبا به دکوراسیون داخلی زنبق مراجعه کرده و از کارشناسان خلاق این مجموعه برای مشاوره استفاده کنید. سوالات و درخواست های خود را می‌توانید از طریق شماره تلفن درج شده در سایت یا صفحه تماس با ما برای کارشناسان ارسال کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button