رنگ فرش به سبک مدرن

طرح رنگ فرش به سبک مدرن

نقش طرح و رنگ فرش‌ها در سبک مدرن

انواع قالیچه‌ها و فرش‌ها با اندازه و ابعاد مختلف خانه‌ها را پوشش داده و جلوه زیبایی به آنها می‌دهند و ضخامت و کلفتی این نوع فرش‌ها در مقایسه با فرش‌های سنتی کمتر است. فرش‌های سبک مدرن می‌تواند یک ترکیب‌بندی خوبی را به فضا بدهد و رنگ فرش به سبک مدرن با رنگ‌های روشن و ساده جلوه‌گری بیشتری می‌کنند. این فرش‌ها به‌راحتی با دیگر وسایل و عناصر موجود در خانه ارتباط برقرار می‌کنند و فضای صمیمی را به وجود می‌آورند. فرش‌های مدرن نوعی از فرش‌های جدید و پرطرف‌دار هستند که به دلیل آپارتمانی و کوچک بودن خانه‌ها از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

فرش‌های مدرن

این نوع فرش‌ها در سبک مینیمالیست بیشتر محبوب است. زیرا این سبک در عین سادگی مدرن بودن را می‌پسندد. این فرش‌ها با وجود سادگی که دارند می‌توانند با فضاهای اطراف خود هماهنگ شوند. همچنین می‌توان از فرش‌های مدرن کلاریس در بیشتر بخش‌های خانه استفاده کرد. رنگ فرش برای سبک مدرن دارای رنگ‌های خنثی و شاد است و این نوع فرش‌ها برای سبک‌های سنتی مناسب نیست.

زیرا فرش‌های مدرن مانند فرش‌های سنتی نظم و قاعده خاصی ندارند و با تمام درهم‌ریختگی و بی‌نظمی نظم خوبی را به اجرا می‌گذارند. تنوع رنگ و طرح در فرش مدرن بسیار بالا است و این فرش‌ها در طرح و سبک‌های متنوع مانند ساده، چهل‌تکه، مینیمال، شگی و اسپرت کهنه‌نما طراحی و تولید می‌شوند و برای انتخاب این طرح‌ها محدودیتی وجود ندارد.

رنگ فرش مناسب دکوراسیون مدرن

انتخاب‌کردن رنگ فرش در هر مدل دکوراسیون و چیدمانی اهمیت زیادی دارد و معمولا فرش‌هایی با رنگ روشن و تیره در دکوراسیون مدرن بیشتر طرف‌دار دارد. رنگ فرش به سبک مدرن در رنگ‌های کرم و سرمه‌ای از رنگ‌هایی است که در دکوراسیون‌های مدرن بیشتر از رنگ‌های دیگر استفاده می‌شود. در زمان انتخاب فرش به جز طرح و نقش‌های فرش باید به رنگ آن در دکوراسیون‌های مدرن که با دیگر عناصر و المان‌های منزل هماهنگ باشد هم توجه کرد.

می‌توان رنگ مبلمان و یا رنگ کوسن‌ها را با رنگ‌های فرش هماهنگ و ست تهیه کرد و یا می‌توان از رنگ‌های متضاد هم استفاده کرد. در چیدمان‌های داخلی در سبک مدرن بعضی از افراد به طراحی‌های ساده و مینیمال علاقه‌مند هستند و برخی از افراد هم از نقش و طرح‌های شلوغ که دارای رنگ‌بندی‌های زیادتری است  در دکوراسیون مدرن بهره‌مند می‌شوند. اگر فردی از دکوراسیون‌های مدرنیته درک خوب و درستی پیدا کند در انتخاب ابزار و وسایل و حتی فرش می‌تواند کمک خوبی شود.

رنگ فرش مناسب دکوراسیون مدرن

قبل از خرید فرش مدرن به چه نکاتی باید توجه کرد!

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد این است که با انتخاب یک فرش باکیفیت می‌توانید برای سال‌ها آن را نگهداری کنید و دوام خواهد داشت و ارزش خود را هم حفظ خواهد کرد. پس قبل از تهیه و خرید باید به رنگ فرش به سبک مدرن و دیگر نکات توجه کرد که شامل موارد زیر می‌شوند:

  • باید مکان یا کف فضایی را که با فرش می‌خواهید بپوشانید را اندازه بگیرید باید حداکثر و حداقل اندازه و طول و عرض را هم دقت کنید.
  • اگر بخواهید دکوراسیون داخلی را در زمان خرید فرش در نظر بگیرید باید نمونه‌ای از کاغذدیواری، پارچه از طرح و رنگ و موقعیت خود را همراه ببرید و حتی باید پنجره، درگاه به‌اندازه آینه و فضاها توجه کرده و در زمان خرید در نظر بگیرید.
  • کیفیت رنگ فرش به سبک مدرن را هم در نظر بگیرید؛ زیرا فرش‌های دست‌بافت اگر دست‌دوم باشد با مرور زمان ارزش آن بیشتر می‌شود که اگر دچار لک و سایش و نقص‌های دیگر باشد ارزش آن کمتر می‌شود.
  • در انواع مختلف فرش‌های مدرن تعداد گره‌ها در مشخص‌کردن کیفیت بسیار مهم است و در مشخص‌کردن انعطاف‌پذیری بیشتر هم جنس پشم دارای اهمیت است.
  • فرش‌هایی که از جنس پشم هستند بسیار محبوب بوده و دارای قیمت بالایی هستند اما می‌توان فرش با جنس ویسکوز که شبیه پشم است و کمی هم شبیه ابریشم را به‌عنوان یک فرش مدرن مرغوب انتخاب کرد.

کلام پایانی

رنگ فرش به سبک‌ مدرن ایرانی در رنگ‌ها و طرح‌های زیبایی تولید می‌شوند و از مد نمی‌افتند و در انواع سبک‌های داخلی و دکوراسیون‌های مدرن استفاده می‌شوند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button