طرح‌های زیبای کاغذدیواری اکلیلی

طرح‌های زیبای کاغذدیواری اکلیلی

کاغذدیواری‌های مدرن

زمانی که اسم کاغذدیواری به گوشتان می‌خورد ممکن است استفاده از آن در سقف‌های خانه‌ها به ذهنتان نرسد. اگر می‌خواهید در حال، پذیرایی خود یک دیزاین زیبا و شیک ایجاد کنید و همه افراد را متحیر کنید بهترین وسیله برای تزیین سقف‌ها کاغذدیواری اکلیلی است که در رنگ‌های طلایی، نقره‌ای در بازار وجود دارد.

کاغذدیواری‌های اکلیلی چیست؟

یکی از انواع محبوب‌ترین و پرطرف‌دارترین طرح‌های کاغذدیواری، کاغذدیواری اکلیلی راه‌راه است. این نوع کاغذدیواری را می‌توان در تمام دیوارها حتی سقف‌ها استفاده کرد. از روش‌های تزیین خانه به‌صورت خلاقانه استفاده از این نوع کاغذدیواری است که دارای طرح‌های گل‌دار، ساده و برجسته است. انتخاب طرح‌های آن بستگی به فضا و سبک اجزای دکوری و تزیین در اتاق یا خانه‌ها دارد که موجب می‌شود یک‌خانه مدرن و شیکی داشته باشید.

زیرا از کاغذ دیواری‌های لاکچری هم به شمار می‌آیند. این پوشش دیواری درخشان و پر از زرق‌وبرق است و می‌تواند سبک خاص و مدرن شما را تکمیل کند. پوششی از اکلیل به رنگ‌های طلایی سفید و نقره‌ای و طوسی است و امروزه بسیار پرطرف‌دار شده است.

انواع سبک‌ها و رنگ‌های کاغذدیواری اکلیلی

اگر می‌خواهید یک انتخاب درست و صحیح در مورد کاغذدیواری اکلیلی داشته باشید باید به دسته‌بندی‌های آلبوم آنها توجه کنید. زیرا این کاغذدیواری‌های اکلیلی در سبک‌های متنوع عرضه می‌شود که شامل موارد زیر می‌شوند:

  • کاغذدیواری اکلیلی گل برجسته
  • کاغذ اکلیلی گل ریز
  • کاغذ اکلیلی ساده
  • کاغذ اکلیلی راه‌راه

این کاغذ دیواری‌ها در چندرنگ عرضه می‌شوند که البته می‌توانند طیف رنگی بسیار زیادی داشته باشند؛ ولی اغلب فروشنده‌ها رنگ‌هایی که پرفروش و کاربردی‌تر هستند را به افراد معرفی می‌کنند. رنگ‌های موجود و پرفروش این کاغذ دیواری‌ها سفید اکلیلی، نقره‌ای، طلایی و طوسی اکلیلی هستند.

روش‌ها و تکنیک‌های درست به‌کارگیری کاغذهای اکلیلی

روش‌ها و تکنیک‌های درست به‌کارگیری کاغذهای اکلیلی

به دلیل جذابیت و زیبایی که این نوع کاغذ دیواری‌های اکلیلی دارند اگر به‌درستی نصب نشوند ظاهری زیبا نخواهند داشت. یکی از روش‌های بسیار محبوب به‌کارگیری این کاغذهای اکلیلی در دکوراسیون‌ها به‌وجودآوردن دیوار خاص یا تاثیری است. دیوار شاخص یا خاص با دیگر دیوارهای منزل تفاوت دارد؛ زیرا با این روش در خانه یک نقطه کانونی ایجاد می‌شود و یکنواختی دکوراسیون از بین می‌رود.

با ایجاد این دیوارهای شاخص طبق رنگی که برای آن قسمت انتخاب می‌شود فضای خانه بزرگ‌تر یا کوچک‌تر جلوه می‌کند. این کاغذدیواری اکلیلی درخشان و پر از زرق‌وبرق است و برای اجرای آن بزرگ‌ترین دیوار خانه را انتخاب کنید و با این کاغذ پوشش دهید و در اتاق‌خواب می‌توان دیوار پشت تختخواب که انتخاب خوب و مناسبی است را برای این پوشش در نظر گرفت.

کاربردهای کاغذدیواری اکلیلی

به دلیل درخشندگی و زیبایی این کاغذ دیواری‌های اکلیلی در بعضی از مکان‌ها کاربردهای زیادی دارد همان‌طور که در استفاده آن در خانه روی دیوارهای شاخص تاکید می‌شود. دیگر کاربردهای آن عبارت‌اند از:

از کاغذدیواری در هتل‌ها و تالارها

بیشتر صاحبان هتل‌ها و تالارها مایل هستند سبک‌های شیک و لاکچری در فضای داخلی دکوراسیون‌های خود ایجاد کنند تا فضا چشمگیرتر شود. از رنگ‌های طلایی براق برای جذابیت بیشتر استفاده می‌کنند. البته بعضی هم از رنگ‌های خنثی طوسی و سفید را می‌پسندند.

کاغذدیواری اکلیلی برای اتاق‌خواب

اتاق‌خواب معمولا برای آرامش و استراحت استفاده می‌شود. پس داشتن یک دکوراسیون زیبا و شیک در آن مکان اهمیت دارد. یکی از ابزارهای تزیین در این اتاق‌خواب‌ها استفاده از کاغذدیواری اکلیلی است که جذابیت این اتاق‌ها را بیشتر می‌کند. البته باید به رنگ و طرح کاغذها هم نسبت به وسایلی که در اتاق موجود است هم توجه کرد. از این کاغذدیواری در قسمت‌های مختلف می‌توان استفاده کرد و اگر اتاق‌خواب کوچکی دارید از رنگ‌های روشن استفاده کنید تا اتاق کوچک‌تر دیده نشود.

کاغذدیواری در سرویس‌های بهداشتی

شاید برای خیلی از افراد استفاده‌کردن از کاغذدیواری در سرویس‌های بهداشتی تعجب‌انگیز باشد. زیرا محیط حمام و دستشویی رطوبت و نمدار است و باعث خراب‌شدن این کاغذها می‌شود. ولی امروزه نوع خاصی از این کاغذ دیواری‌ها تولید می‌شود که مخصوص این فضاها است و کاملا ضد آب و منافذی برای نفوذ رطوبت ندارد. کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌های متنوع برای این مکان‌ها وجود دارد؛ مانند کاغذدیواری اکلیلی که فضای حمام و دستشویی را مجلل و پر زرق‌وبرق می‌کند و موجب بزرگ‌تر دیده‌شدن آن می‌شود.

سخن آخر

با انتخاب درست رنگ و طرح کاغذدیواری اکلیلی می‌توان در زیبایی فضاها تاثیر گذاشت و در انتخاب باید به رنگ مناسب وسایل و اکسسوری‌ها و رنگ‌های دیگر هم توجه کرد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button