طراحی کابینت ممبران برای آشپزخانه کوچک

طراحی کابینت ممبران برای آشپزخانه کوچک

کابینت ممبران در سال‌های اخیر به دلیل طراحی و اجرا در سبک‌های کلاسیک و مدرن مورد استقبال افراد زیادی با سلیقه‌های متفاوت قرار گرفته است. این متریال تنوع زیادی در طرح و رنگ دارد و کابینت‌های ساخته شده با ممبران در عین سادگی و ظرافت از مقاومت بالایی برخوردار هستند. در این مقاله از سایت زنبق قصد داریم شما را با طراحی کابینت ممبران برای آشپزخانه‌ کوچک آشنا کنیم.

طراحی کابینت ممبران

آپارتمان‌نشینی و کوچک‌شدن فضای خانه‌ها باعث شده که فضای اتاق‌ها و آشپزخانه نیز جمع‌وجور و محدود شوند. جادادن انبوهی از وسایل در فضاهای کوچک، معماران و طراحان دکوراسیون داخلی را بر آن داشته تا از فضای موجود حداکثر استفاده را بکنند. در نتیجه با روش‌های خلاقانه‌ای از کمترین فضاها، بیشترین استفاده را می‌کنند.

ممبران یکی از متریال‌هایی است که در زمینه ساخت وسایل چوبی مانند کابینت، کمد، میز و… به طراحان دکوراسیون داخلی کمک شایان توجهی نموده است. در حقیقت کابینت ممبران یکی از جدیدترین محصولات چوبی مدرن است که مغزی آن نئوپان و یا ام‌دی‌اف است که با  استفاده از دستگاه CNC نقش و طرح‌هایی دارای برجستگی و فرورفتگی بر روی آن ایجاد می‌کنند. سپس در نهایت با روکش ممبران که از جنس PVC می‌باشد روی آن را می‌پوشانند. ممبران یکی از زیباترین و بادوام‌ترین روکش‌های وکیوم است که در سبک‌ دکوراسیون کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طراحی کابینت ممبران برای آشپزخانه کوچک

باتوجه ‌به اینکه وسایل موردنیاز در آشپزخانه بسیار زیاد هستند در نتیجه جادادن همه این وسایل در فضای کوچک نیاز به کابینت‌هایی دارد که به‌صورت کاربردی طراحی شده باشند. طراحان کابینت برای اینکه بتوانند از تمامی زوایا و گوشه‌کنار آشپزخانه به نحو احسن استفاده کنند ترجیح می‌دهند از متریال ممبران استفاده کنند. در طراحی کابینت برای آشپزخانه‌های کوچک مشتریان باید با کارشناسان طراحی و سازندگان خبره و حرفه‌ای کابینت مشورت نمایند تا بتوانند از آشپزخانه‌ای با فضای کاربردی‌تر بهره‌مند شوند. در این صورت به‌راحتی امکان جادادن وسایل بیشتری را در کابینت‌های آشپزخانه خواهند داشت. برخی از اصول و المان‌هایی که در طراحی کابینت ممبران برای آشپزخانه کوچک باید رعایت شوند عبارت‌اند از:

استفاده از  طرح‌های ساده در آشپزخانه کوچک
استفاده از طرح‌های ساده در آشپزخانه کوچک

استفاده از رنگ‌های کابینت روشن

برای جذابیت بیشتر آشپزخانه و بزرگ‌تر جلوه‌دادن فضای آن، استفاده از رنگ‌های سفید و روشن برای طرح کابینت ممبران آشپزخانه کوچک می‌تواند بسیار مناسب باشد. استفاده از کابینت‌هایی با طیف رنگی سفید باعث می شود، آشپزخانه بزرگ، دلباز، پرنور و تمیز به نظر برسد.

استفاده از طرح‌های ساده کابینت

معمولاً معماران ترجیح می‌دهند از سبک مدرن برای کابینت‌های آشپزخانه کوچک استفاده کنند. سبک طراحی مدرن در عین زیبایی و سادگی باعث می‌شود تا آشپزخانه خلوت‌تر و منظم‌تر به نظر برسد. بهتر است کابینت‌های ممبران استفاده شده در فضاهای کوچک طرح‌ها و نقش‌های ساده‌تری داشته باشند و از جزئیات و تزیینات کمتری در طراحی آنها استفاده شود.

میزان نورپردازی آشپزخانه

برای بزرگ‌تر دیده‌شدن آشپزخانه بهترین راه استفاده از نورپردازی مناسب در فضای آنجاست. زیرا هرچه میزان نوردهی آشپزخانه بیشتر باشد، فضا دلبازتر و بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. اگر آشپزخانه شما دارای پنجره است می‌توانید از نور طبیعی استفاده کنید، اما درصورتی‌که دسترسی به نور خورشید ندارید. بهتر است از سقف کنافی به همراه نورپردازی مناسب استفاده کنید.

ضد آب بودن کابینت‌های ممبران

یکی از دلایل مهم استفاده از کابینت‌های ممبران در آشپزخانه، ضد آب بودن آنها است. زیرا روکش این کابینت‌ها از PVC است، این روکش باعث می‌شود که آب به داخل بافت کابینت‌ها نفوذ نکند. در نتیجه این خصوصیت، یک ویژگی عالی برای کابینت‌های آشپزخانه کوچک به شمار می‌آید.

استفاده از طراحی‌های مدرن برای کابینت‌ها

دکوراتیوها برای استفاده بهینه از فضای آشپزخانه، کابینت‌های ممبران را به‌صورت یکپارچه تا سقف طراحی می‌کنند. در این صورت فضای بیشتری برای جادادن وسایل آشپزخانه خواهید داشت. استفاده از کابینت سوپری نیز راه‌حلی برای کاربردی‌کردن بیشتر کابینت‌های آشپزخانه می‌باشد. در این صورت می‌توانید از فضاهای پرت و فاصله خالی بین کابینت‌ها استفاده بهینه نمایید. به طور کلی طراحی کابینت ممبران برای آشپزخانه کوچک، ساده نیست و نیاز به خلاقیت و ایده پردازی دارد.

حرف آخر

کابینت ممبران آشپزخانه کوچک، یکی از ایده‌های جالب طراحان دکوراسیون داخلی برای فضاهای محدود است. کابینت ممبران با ظاهر کلاسیک و باشکوه خود می‌تواند بر جذابیت آشپزخانه شما بیفزاید. شما با انتخاب درست رنگ و طرح می‌توانید، آشپزخانه کوچک خود را شیک و لوکس نمایید تا در گذر زمان از نگریستن به آن لذت ببرید.

 

 

Zahra Namavar

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button