جاکفشی کم جا و تخت کم‌جا

طراحی و ساخت اختصاصی جاکفشی کم جا و تخت کم‌جا

طراحی المان‌های کم جا

تعداد خانه‌ها و آپارتمان‌های کوچک امروزه خیلی بیشتر از آپارتمان‌های بزرگ و یا حتی معمولی است. افراد با دلایل زیادی مجبور هستند در این آپارتمان‌های نقلی زندگی کنند و این به یک امر معمولی و عادی تبدیل شده است. افرادی که ساکن این خانه‌ها هستند می‌خواهند به هر طریق خود را با فضای موجود تطابق بدهند. یکی از دغدغه‌هایی که این افراد با آن مواجه هستند طرز چیدمان و مجهز کردن این آپارتمان‌ها با وسایل ضروری است. باید باتوجه‌به این نحوه زندگی باید از طراحی و ساخت اختصاصی جاکفشی کم جا و تخت کم‌جا بهره ببرند و سعی کنند از بهترین ایده‌های موجود برای منازل کوچک یعنی استفاده از وسایل کم جا بهره ببرند.

جاکفشی کم‌جا اختصاصی یعنی چه؟

یکی از کاربردی‌ترین ابزار و وسایلی که در دکوراتیو محسوب می‌شود و در کنار در ورودی جا می‌گیرد، جاکفشی کم جا است. از  اولین وسیله‌ای است که ممکن است توجه دیگران را به خود جلب کند. در زمان انتخاب و خرید باید به کاربرد و زیبایی و حتی نمای آن توجه کرد. استفاده از این وسایل مانند جاکفشی کم جا، منزل شما مرتب و تمیز و منظم نگهداری می‌شود.

پس یکی از ضروری‌ترین کالای موجود در دکوراسیون‌های داخلی محسوب می‌شود. نکته مهمی که باید در زمان انتخاب و خرید این جاکفشی‌ها به آن توجه کرد، این است که فضایی که قرار است در آن جاگذاری شود را اندازه‌گیری کرده و قبل از خرید محلی مناسب برای آن تعیین کنید تا بتوانید محصولی مناسب را خریداری کنید. این محل موردنظر می‌تواند در کنار ورودی خانه، داخل راه‌پله و یا حتی داخل اتاق‌خواب باشد.

انواع مدل جاکفشی کمجا

آشنایی با انواع مدل جاکفشی کمجا

باتوجه‌به محدود بودن فضاهای آپارتمان‌ها انتخاب و خرید یک جاکفشی شیک و مدرن که کم جا هم باشد از مواردی است که بیشتر افراد در زمان خرید آن دچار تردید و دودلی می‌شوند. در این مقاله چند نمونه از جاکفشی کم جا و تخت کم جا که مناسب خانه‌های کوچک است را به شما معرفی می‌کنیم. از انواع جاکفشی‌های کم جا عبارت‌اند از:

جاکفشی مدل کنسولی

از انواع جاکفشی‌هایی است که می‌تواند نقش میز کنسول را هم داشته باشد و هم به‌عنوان جاکفشی استفاده شود. برای تزیین می‌توان از ابزار و وسایل متنوع در روی آن استفاده کرد. این جاکفشی‌ها از ام‌دی‌اف، ملامینه، چوب و… تولید می‌شوند. مدل‌های چوبی کیفیت بهتر و قیمت بالاتر و البته وزن بیشتری را دارا هستند مدل‌های ام‌دی‌اف هم گران‌قیمت ولی باکیفیت هستند.

جاکفشی کم جا مدرن

این جاکفشی‌ها دارای طرح و مدل‌های ساده هستند بیشتر مناسب آپارتمان‌های کوچک، مدل جاکفشی مدرن شامل درب‌های ساده یا کرکره‌ای است که طبق سلیقه می‌توان نوع مناسبی از آن را تهیه کرد. اگر دارای دکوراسیون مدرن در منزل هستید باید از مدل‌های مدرن ساده و شیک استفاده کنید که دارای رنگ‌بندی‌های متنوعی است و می‌توان با رنگ دکوراسیون داخلی آن را هماهنگ کرد. استفاده از جاکفشی کم جا و تخت کم جا در خانه‌های کوچک بسیار افزایش پیدا کرده است.

مدل جاکفشی کم جا داشبوردی

این مدل جاکفشی هم از مدل‌های مدرن و به‌روز محسوب می‌شود که به دلیل زیبایی طرف‌داران زیادی دارد. این مدل جاکفشی ظرفیت زیادی داشته و می‌تواند کفش‌های زیادی را در خود جای دهد. در این مدل جاکفشی یک کشو  در قسمت بالایی ساخته شده که می‌تواند وسایلی مانند واکس و غیره را در آن نگهداری کرد.

جاکفشی کم جا دیواری

این جاکفشی کم جا تقریباً به یک صورت تعبیه می‌شوند؛ یعنی به‌صورت توکار مورداستفاده قرار می‌گیرند. این جاکفشی‌ها کمترین فضا را اشغال کرده و معمولا از ام‌دی‌اف پلاستیک و یا فلز و چوب ساخته می‌شوند.

انواع تخت کم‌جا

یکی از ایده‌های مناسب برای آپارتمان‌های کوچک استفاده از ابزار و وسایل مانند جاکفشی کم جا و تخت کم‌جا است که امروزه از پرطرف‌دارترین لوازم محسوب می‌شود که در خانه‌های کوچک از آن استفاده می‌شود. تخت‌های کم‌جا دارای دو مدل هستند که طبق سلیقه و فضای موجود باید تهیه شود. انواع مدل تخت کم‌جا عبارت‌اند از:

تختخواب جک دار باکسی

اگر اندازه و اتاق‌خواب شما مناسب است؛ ولی کمددیواری کوچکی دارید با انتخاب تختخواب باکسی جک دار می‌توانید یک فضای ذخیره‌سازی در زیر تخت داشته باشید. این تختخواب به دو صورت باکس پارچه‌ای جک دار و کلاف فلزی جک دار تولید می‌شود.

تخت کم‌جا تاشو

اگر فقط یک اتاق برای خواب  کار و خواب در اختیار دارید بهترین انتخاب شما تختخواب تاشو است که در دو مدل افقی و عمودی تولید می‌شوند. این تخت‌های تاشو همانند تخت‌های جک دار باکسی در اندازه‌های استاندارد تولید می‌شوند و هم به‌صورت سفارشی قابل‌تهیه هستند.

کلام پایانی

طراحان دکوراسیون زنبق برای حل معضل کوچک بودن خانه‌ها طرح‌ها و مدل‌های زیبایی از جاکفشی کم جا و تخت کم جا را طراحی کرده‌اند که می‌توانید برای رفع مشکل خود به این مجموعه مراجعه کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button