طراحی و ساخت اختصاصی تخت کمجا و تاشو

طراحی و ساخت اختصاصی تخت کمجا و تاشو

تخت کمجا و تاشو

در جامعه کنونی به دلیل افزایش جمعیت در شهرها و این که فضاهای کافی برای ساکن شدن این جمعیت وجود ندارد، شاهد این هستیم که آپارتمان‌ها و آسمان‌خراش‌های زیادی به وجود آمده‌اند. دیگر خبری از خانه های بزرگ و ویلایی وجود ندارد. آپارتمان‌های کوچک و نقلی که زیاد فضای کافی برای زندگی ندارند، سبب می‌شود که افراد ساکن از وسایل کمتر و ضروری‌تر استفاده کنند و حتی وسایلی مانند: تخت کمجا و تاشو که یکی از ابزارهای موردنیاز در این آپارتمان‌ها است.

مزایای استفاده از تخت کمجا

این تخت‌های تاشو گزینه‌های عالی برای استفاده در فضای کوچک هستند. اما مانند ابزار و وسایل دیگر هم معایبی دارد و هم مزایایی که در این مقاله به آن اشاره می‌کنیم. مزایای این تخت‌ها عبارت‌اند از:

 • تخت‌های تاشو را می‌توان طبق نیاز خود به قسمت‌های دیگری مانند: قفسه‌ها، میز آرایش، میز کامپیوتر و میز تحریر و… هم تبدیل کرد. پس این ویژگی می‌تواند به افراد برای ست کردن دکوراسیون اتاق کمک زیادی بکند.
 • این تخت‌های کاربردی را می‌توان در رنگ‌ها و طرح‌های متنوع برای افراد باسلیقه‌های مختلف به‌صورت ساخت اختصاصی تخت کمجا و تاشو تولید کرد.
 • تخت‌های تاشو یک انتخاب درست برای آپارتمان‌هایی که مساحت کمی دارند، است.
 • با استفاده از این تخت‌های کمجا و تاشو می‌توان از فضای موجود بهینه و درست استفاده کرد که یکی از مزیت‌های این تخت‌ها است. پس برای خرید و ساخت اختصاصی تخت کمجا و تاشو از مشاوره سازنده‌های مجموعه هم کمک بگیرید.
 • در این مدل تخت‌های دونفره نسبت به تخت‌های یک‌نفره فضای زیادتری را اشغال می‌کند. پس می‌توان گفت که استفاده از تخت‌های دونفره یک گزینه مناسب برای افرادی است که از این نوع تخت‌ها استفاده می‌کنند.

تخت کمجا و تاشو

چند مورد از معایب تخت تاشو دیواری

باتوجه‌به توضیحاتی که در مورد کاربردی‌بودن این تخت‌های کمجا داده شد، مسلما این تخت‌ها دارای معایبی هم هستند که اشاره مختصری به آن‌ها می‌کنیم:

خرابی بدنه تخت‌ها

یکی از مشکلات مهم این تخت‌ها این است که بعد از مدتی استفاده، بدنه این تخت‌ها خراب می‌شوند که باعث ناراحتی دارندگان این نوع تخت‌ها می‌شود. علت این خرابی یا شکستگی می‌تواند، استفاده از جنس‌های بی‌کیفیت و ضعیف باشد. زیرا این تخت‌ها بیشتر اوقات در حال جمع و باز شدن هستند و اگر از مواد اولیه باکیفیت استفاده نشود به‌مرور خراب و شکسته می‌شوند.

خراب‌شدن تخت به دلیل جابه‌جایی

ساخت اختصاصی تخت‌ کمجا و تاشو برای افرادی که مستاجر هستند، مناسب است؛ ولی به دلیلی که  مجبور به جابه‌جایی و تغییر دکوراسیون هستند، بیشتر دچار مشکل و خرابی می‌شوند. زیرا به دلیل همین جابه‌جایی‌های مکرر اتصالات تخت هرز می‌شود و دیگر مانند روز اول به هم نصب و چفت نمی‌شود.

باز شدن خودبه‌خود تخت کمجا

در اکثر موارد دیده شده که این تخت‌های تاشو بدون دلیل باز می‌شوند و روی فرد یا افراد می‌افتند. این موضوع می‌تواند، ضررهای خیلی جدی برای افراد پیش بیاورند. به‌عنوان‌مثال بازی‌کردن کودکان زیر این تخت‌ها در حال بازشدن

خراب‌شدن جک تخت کمجا

یکی از قطعات مهم این تخت‌ها جک‌های پمپی است که اگر درست استفاده نشوند و از نوع باکیفیت آن استفاده نشود، به‌مرور سبب خرابی سریع آن می‌شود. اگر این پمپ‌ها درست و صحیح نصب نشوند نیز باعث بروز مشکل می‌شوند.

ویژگی‌های تخت کمجا و تاشو

باتوجه‌به کاربردهای استفاده از این محصول در فضاهای کم می‌توان به اهمیت این وسایل کمجا و تاشو پی برد. پس ویژگی‌های اصلی استفاده از این تخت‌های کمجا را بیان می‌کنیم که عبارت‌اند از:

 • قابل سفارش در هر طرح و رنگ
 • دارای قیمت مناسب
 • زیبا و دارای کارایی‌های بسیار بالا
 • استفاده در فضاهایی با متراژ کم
 • سبک و قابل چفت‌شدن با کمد دیواری
 • دارای تنوع طرحی بالا
 • توانایی تغییر اندازه و ابعاد
 • مناسب برای بیشتر افراد و کسب‌وکارها

کلام پایانی

اگر نیاز به نصب و اجرای پارکت، کاغذ دیواری، کناف، ساخت اختصاصی تخت کمجا و تاشو، کمدهای کمجا و بسیاری کارهای دیگر که در دکوراسیون انجام می‌شود، است می‌توانید به مجموعه دکوراسیون داخلی زنبق مراجعه کنید. اجرای بهترین و به‌روزترین ایده‌ها برای مشتریان محترم است و رضایت شما را دگرمی خود می‌دانند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button