طراحی و اجرای گنجه‌ها و کمدهای مدرن با درب مخفی

طراحی و اجرای گنجه‌ها و کمدهای مدرن با درب مخفی

کاربرد انواع کمدهای دیواری

یکی از وسایل بسیار ضروری و پرکاربرد در هر خانه و از مهم‌ترین گزینه‌ها در دکوراسیون‌های داخلی هر خانه طراحی و اجرای گنجه‌ها و کمدهای مدرن با درب مخفی است که توسط این کمدها می‌توان لوازم منزل را نظم داده و وسیله اضافی را در آن جای داد که در مرتب دیده‌شدن خانه و گنجه‌ها نقش مهمی را ایفا می‌کنند که به توضیحاتی در مورد آنها می‌پردازیم.

لازمه داشتن کمددیواری

در خانه‌های قدیمی گنجه‌ها و پستوهای قدیمی دارای جایگاه خاصی بودند که در بخشی از خانه قرار داشتند که فضایی برای نگهداری و جمع‌کردن لوازم اضافی و یا رختخواب‌ها بودند. باگذشت زمان این گنج‌ها و یا صندوق‌های قدیمی تبدیل به کمدهای دیواری مدرن و جادار و درعین‌حال زیبا و شیک شدند که امروزه در هر خانه‌ای نمونه‌ای از آن را می‌توان مشاهده کرد. تصور یک‌خانه بدون کمددیواری خانه‌ای به‌هم‌ریخته است و هیچ خانمی نمی‌تواند این فکر را بکند که کمد در خانه وجود نداشته باشد.

البته امروزه به دلیل آپارتمان شدن خانه‌ها با متراژ‌های کم افراد مجبور هستند از فضاهای اضافی مانند انباری‌ها، زیرزمین و دیگر فضاهای موجود استفاده بهینه‌ای انجام دهند و ازآنجایی‌که بیشتر افراد طرف‌دار خانه‌های زیبا و منظم هستند و تمایل دارند تمام وسایل در جای مخصوص خود قرار بگیرد و در دسترس باشد طراحی و اجرای گنجه‌ها و کمدهای مدرن می‌تواند انتخاب خوبی باشد که می‌توان با مشاوره با افراد متخصص طبق متراژ خانه و نیاز خود نمونه‌ای مدرن و جدید از این کمدها را در خانه طراحی و اجرا کرد.

کاربری انواع کمد دیواری‌ها در اتاق‌خواب

با توجه به انواع مختلف کمدهای دیواری و کاربردهای فراوانی که دارند می‌توان کمد دیواری‌های اتاق‌خواب را ازنظر کاربری به سه دسته تقسیم کرد که شامل موارد زیر می‌شوند:

کمددیواری مخصوص لباس

این کمد دیواری‌ها برای نگهداری لباس‌ها طراحی می‌شوند که دارای مدل‌ها و شکل‌های متنوعی هستند. درون آن طبقاتی برای گذاشتن لباس و آویزهای لباس وجود دارد. نکته مهمی که در این کمدها وجود دارد این است که محل آویز در ارتفاع مناسبی قرار می‌گیرد تا بتوان هر مدل لباسی را در آن آویزان کرد. برای افرادی که لباس‌های زیاد دارند، مناسب است و برای اتاق جوانان و نوجوانان کاربرد دارد.

کمددیواری مخصوص لباس

کمددیواری کلوزت

این کمدهای دیواری بدون درب ساخته می‌شوند و دارای طبقه‌ها و کشوهای زیادی هستند که برای استفاده به‌عنوان اتاق تعویض لباس استفاده می‌شوند. دارای ظاهری مدرن بوده و لباس‌ها درون طبقات قابل دید است. در ابعاد بزرگ طراحی شده و ارتفاع زیادی دارند و اجرای گنجه‌ها و کمدهای مدرن با درب مخفی هم می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

کمددیواری رختخوابی

نوع دیگری از کمدهای دیواری که در اتاق‌خواب‌ها قرار دارد، کمدهایی بدون داشتن طبقه است تا به‌راحتی رختخواب درون آن جای بگیرد و درب کمدها به‌صورت ریلی طراحی شده تا به‌راحتی استفاده شود که از کاربردی‌ترین نوع کمد دیواری‌ها محسوب می‌شوند.

آیا امکان اجرای گنجه‌ها و کمدهای مدرن با درب مخفی در هر فضایی وجود دارد؟

در طراحی و اجرای گنجه‌ها و کمدهای مدرن باید گفت که در بهترین صورت باید تمامی اتاق‌ها دارای یک کمددیواری باشد. البته کمدهای پذیرایی را می‌توان به‌عنوان یک بوفه مورداستفاده قرارداد و بیشتر ظرف‌ها و وسایل اضافی را در آن جای داد. کمدهای دیواری را در مرحله آخر تکمیل ساختمان طراحی می‌کنند. یعنی هر وقت که فرد بخواهد می‌تواند یک کمد لباس و جالباسی را سفارش دهد. کمدهای دیواری ریلی و مدرن فضاهای کمتری را اشغال می‌کنند و بسیار کاربردی هستند.

کمدهای دیواری بزرگ و جادار هم مانند یک اتاق کوچک عمل می‌کنند که می‌توان بیشتر وسایل اضافی را در آن جای داد. پس می‌توان گفت امکان طراحی و اجرای گنج‌ها و کمدهای مدرن را می‌توان در هر فضایی انجام داد و محدودیتی ندارد.

کلام پایانی

طراحی و اجرای گنجه‌ها و کمدهای مدرن با درب مخفی باتوجه‌به فضاهایی که امروزه در اختیار دارید، می‌تواند یک انتخاب و گزینه عالی برای نظم و سامان‌دادن به ریخت‌وپاش‌های اتاق‌های کودکان و … باشد. اگر در خانه‌ای بدون گنجه و کمد زندگی می‌کنید، نگران نباشید! دکوراسیون برتر زنبق با طراحی مناسب و اصولی می‌تواند این مشکل شما را به‌خوبی با هزینه مناسب رفع کند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button