طراحی و اجرای کناف نور خطی در تهران

طراحی و اجرای کناف نور خطی در تهران

اجرای کناف و نورپردازی‌های متنوع

یکی از نیازها و عناصری که در دکوراسیون‌های داخلی نقش بسیار مهمی دارد، نورپردازی است که معمولا برای زیبایی داخل و خارج ساختمان مورداستفاده قرار می‌گیرد. از نورپردازی می‌توان به سبک‌ها و طرح‌های مختلف بهره برد و زیبایی ساختمان را دوچندان کرد. در این مطلب در مورد طراحی و اجرای کناف نور خطی توضیحاتی داده می‌شود تا با مزایای استفاده از کناف و نورپردازی مدل خطی هم آشنا شوید.

اجرای کناف و نورپردازی

کناف‌ها هم یکی دیگر از اجزای دکوراسیون‌های داخلی هستند که در سقف‌ها کاربرد دارند. مدل و طرح‌های مختلفی از کناف را امروزه در دیوار و سقف اجرا می‌کنند که با نورپردازی‌های اصولی و درست مانند طراحی و اجرای کناف نور خطی می‌توان زیبایی مکان‌های موردنظر را بیشتر کرد. به دلیل اجرای ساده کناف‌ها آنها را بدون نور خطی استفاده نمی‌کنند و با نورپردازی‌های اصولی و استفاده از چراغ‌های خطی که به روش مخفی انجام می‌شود در این اجراها توصیه می‌شود. نورهای خطی یا همان چراغ خطی را می‌توان در مدل‌های متنوعی تولید کرد و امروزه از بهترین و مناسب‌ترین راه‌های نورپردازی به‌صورت مخفی در کناف‌ها به شمار می‌آیند.

چه ساختمان‌هایی نیاز به نور خطی و نورپردازی‌های کناف دارند؟

بیشتر ساختمان‌ها مانند اداری، مسکونی و تجاری اگر از کناف‌ها در زیبایی دیوار و سقف‌های خود استفاده می‌کنند نیاز به نورپردازی در کناف هم دارند و می‌توانند از المان‌هایی مانند: چراغ‌های خطی یا ال‌ای‌دی استفاده کنند. باتوجه‌به تنوع در مدل‌های انواع اجراهای کناف باعث شده نورپردازی‌های متنوع در شکل‌های مختلف امکان‌پذیر شود. اکثر ساختمان‌های اداری و مسکونی برای تزیین دیوارها و سقف مکان‌های خود از کناف‌ها بهره‌مند می‌شوند. به همین دلیل  طراحی و اجرای کناف نور خطی و دیگر نورپردازی‌های کناف گسترش پیدا می‌کند.

مدل‌های مختلفی از کناف در بازار وجود دارد که می‌توان از انواع نورپردازی‌های مخفی و … را در این طرح‌ها به اجرا گذاشت. اگر نورپردازی در این کناف‌ها به‌درستی و استاندارد انجام شود، به نورپردازی و روشنایی بهتر ساختمان هم کمک می‌کند. پس نورپردازی کناف هم جنبه زیبایی دارد هم از نظر کارایی در روشنایی ساختمان موثر است.

اجرای کناف و نورپردازی‌های متنوع

کاربرد چراغ خطی در سقف کناف

باتوجه‌به اینکه سقف‌های کناف دارای فرم و شکل شیک و زیبایی هستند و زیبایی فضاها را دوچندان می‌کنند و برای اینکه این کناف‌ها از جلوه بیشتر و بهتری برخوردار شوند به یک نورپردازی درست و مناسب احتیاج دارند. طراحی و اجرای کناف نور خطی یکی از بهترین گزینه‌ها برای اجرا در سقف‌ها برای جلوه و جذابیت بیشتر است. مخصوصا اگر از نورهای خطی توسط چراغ‌ها به‌صورت مخفی اجرا شود که هاله‌ای از نور دیده شود و حالتی رویایی به مکان موردنظر بدهد و محیط را از یک فضای ساده بی‌روح به فضایی بسیار لاکچری و دلنشین تبدیل کند.

نورپردازی در سقف کناف توسط المان‌ها باید به‌صورت یکپارچه و منظم اجرا شود که این روش دارای اهمیت زیادی است. با استفاده از نورپردازی‌های خطی می‌توان فضا و ویژگی‌های آن را در معماری معاصر دچار تغییر کرد و نورپردازی را می‌توان با انواع مختلف چراغ‌ها مانند چراغ‌های خطی روکار، خطی توکار، چراغ خطی نور کناف، چراغ خطی منحنی، چراغ خطی لاینی و حتی از چراغ خطی قوسی اجرا کرد.

انواع نورپردازی خطی در سقف‌های کناف

سیستم‌های نورپردازی خطی از جمله مدل نورپردازی‌هایی هستند که از لوله‌های فلورسنت یا ال‌ای‌دی به وجود می‌آیند. به دلیل باکیفیت بودن نوع نورپردازی و کمتر کردن هزینه‌های برق از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. نورپردازی خطی موجب افزایش نور و روشنایی، بهترشدن زیبایی محیط، کم‌تر شدن مصرف انرژی و انعطاف داشتن برای تغییردادن رنگ‌های نور برای موقعیت و حالت‌های مختلف می‌شود. طراحی و اجرای کناف نور خطی را می‌توان راهی برای بهبود محیط خانه و حتی کسب‌وکار دانست؛ زیرا مقرون‌به‌صرفه و کارآمد است. اجرای سقف‌های کناف از نورپردازی‌های خطی هم در آن به کار می‌رود و از انواع مدل‌های نورپردازی خطی که ذکر شد برای محیط‌ها و مکان‌های مختلف بهره‌مند شوید.

کلام آخر

طراحی و اجرای کناف نور خطی یکی از کاربردی‌ترین و بهترین تغییرات در دکوراسیون‌های داخلی است که می‌توانید برای اجرای بهتر آن به دکوراسیون برتر زنبق مراجعه کنید و با طراحان خلاق این مجموعه از کناف کاری و نورپردازی‌های مناسب با قیمت‌ها و متریال‌های خوب بهره‌مند شوید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button