اجرای کناف در تهران

طراحی و اجرای کناف در تهران

اجرای کناف

در دنیای امروز جذابیت‌ها و زیبایی محل کار و زندگی موجب شده افراد با شوروشوق زندگی علاقه‌مند شدن به کار و محیط کار به فعالیت خود بپردازند. در تهران هر روز شاهد رشد ساختمان‌های زیادی هستید که محیط داخلی این ساختمان‌ها نیاز به دکوراسیون گچ‌کاری و… دارد. اما به علت اینکه گچ‌کاری کاری زمان بر است منصرف شده و به طراحی و اجرای کناف در تهران روی می‌آورند. زیرا هم سریع‌تر انجام شده و هم محیط داخلی را طبق سلیقه و شکل دلخواهی که می‌خواهید طراحی می‌کنند.

کناف به چه معناست؟

کناف نوعی محصول ساختمانی است که از کشورهای اروپایی نشات گرفته است. یعنی اولین‌بار در کشور آلمان رواج پیدا کرد و به دیگر کشورها هم معرفی شد. کناف از ترکیب چوب و گچ است که دارای انواع متنوع و مختلفی است. کناف ضد آب، حرارتی و عایق صدا از این مواردهستند.

در ایران از نوع معمولی کناف  برای تزیین ساختمان‌ها استفاده می‌شود که ترکیبی از گچ و روکش‌های مقوایی است. در طراحی و اجرای کناف در تهران از کناف‌های عایق استفاده می‌شود. این نوع کناف‌ها عایق برودتی هم محسوب می‌شوند و از نفوذ رطوبت و سرما به داخل ساختمان‌ها هم جلوگیری می‌کنند.

مزایا یا فواید اجرای کناف

امروزه به دلیل سبکی، زیبایی و سرعت انجام کار، بیشتر ساختمان‌ها از کناف برای تزیین استفاده می‌کنند که هر فردی طبق سلیقه و علاقه خود می‌تواند، طرحی را ارائه کند. انجام کناف دارای فوایدی است که به آن اشاره می‌کنیم. این فواید عبارت‌اند از:

 • از نظر استحکام بسیار محکم بوده و جنس سختی دارد و حتی برای تقسیم‌بندی مکان‌ها به‌عنوان دیوار هم استفاده می‌شود.
 • انجام کناف در زمان، صرفه‌جویی کرده و نسبت به گچ‌کاری مدت‌زمان کمتری را نیاز دارد.
 • در اجرای کناف می‌توان ارتفاع سقف‌ها را تعیین کرد. زیرا بعضی از ساختمان‌ها دارای سقف‌های بلندی هستند که با کناف آن را کوتاه می‌کنند.
 • در اجرای کناف می‌توانید نورپردازی خود را توسط سیم‌ها جابه‌جا کنید. ولی در گچ‌کاری این امکان به‌سختی انجام شده و باعث تخریب می‌شود.
 • در طراحی و اجرای کناف در تهران از نوارهای درزگیر استفاده می‌شود تا به‌مرورزمان ترک‌خوردگی ایجاد نشود.
 • در انجام کناف می‌توان طرح دلخواه خود را با بهترین مدل اجرا کرد.
 • کناف‌ها عایق صدا هستند که برای بیشتر مکان‌ها و محل کار مناسب هستند.
 • کناف در برابر نفوذ آب مقاوم بوده و اگر آب به آن برخورد کند به ساختار آن نفوذ نمی‌کند و موجب خرابی نمی‌شود.

اجرای کناف در تهران برای ساخت سقف

اجرای کناف در تهران برای ساخت سقف

در تهران از کناف برای به‌وجودآمدن سقف‌های کاذب استفاده می‌کنند که دارای طراحی‌های بسیار متنوع و زیبایی است. این طراحی‌ها در دکوراسیون‌های داخلی ساختمان و منزل بسیار تاثیر گذار بوده و کاربردهای متنوعی دارد. طراحی و اجرای کناف برای ساخت سقف کاذب کناف به دو روش انجام می‌شود که شامل موارد زیر می‌شود:

 • سقف کاذب مشبک
 • سقف کاذب یکپارچه

این سقف‌ها هم بسیار سبک بوده و در برابر عوامل خارجی مانند زلزله استحکام خوبی دارد. این سقف‌ها از صفحات گچی بر روی زیرسازی فولادی سبک نصب می‌شوند. می‌توان تاسیسات الکتریکی و مکانیکی را در فضای پشت خالی آنها فراهم کرد. پس مزیت طراحی و اجرای کناف در برای ساخت این سقف‌های کاذب عبارت‌اند از:

 • ساخت سقف‌های دکوراتیو معلق یا برجسته
 • منعطف بودن کناف در کارهای طراحی و دکوراسیون
 • نیاز نبودن به آویز در این سقف‌های کاذب کناف و اجرای ساده

ابزارهای مورداستفاده در کناف

این شغل هم مانند بسیاری از کسب‌وکارها دارای وسایل مخصوص به خود است تا بتوان کار عالی و بدون نقص ای را تحویل داد. از وسایل و ابزار موردنیاز برای طراحی و اجرای کناف می‌توان دستگاه برش تولید، دستگاه پیچ بند، جک نگهدارنده، گردبر، پانچ، اره، سوهان، تیغه برش، ماله استیل، سمباده ماله‌ای، قیچی، کمچه، یخ زن، رنده، چکش پلاستیکی، همزن رنگ و… را نام برد.

در اجرای کناف علاوه بر اینکه به این ابزار نیاز است به افراد ماهر و متخصص در طراحی و اجرای کناف در تهران بیشتر نیاز است.

کلام پایانی

یکی از راه‌های زیبایی در دکوراسیون داخلی اجرای کناف در سقف و دیوارها است که کار جذابی محسوب می‌شود. برای طراحی و اجرای این روش به افراد متخصص و ماهر نیاز است. دکوراسیون زنبق یکی از برترین دکوراسیون‌های داخلی است که در مجموعه خود افراد باتجربه و ماهری برای اجرا و طراحی در دکوراسیون‌های داخلی هستند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button