طراحی و اجرای کابینت انزو رنگ پولیش

طراحی و اجرای کابینت انزو رنگ پولیش

طراحی انواع کابینت

کابینت در سالیان گذشته از عناصر و اجزای ضروری و اصلی در هر آشپزخانه محسوب شده است. زیرا هم در زیبایی آشپزخانه‌ها و هم در تمیزی و مرتب بودن وسایل موردنیاز ما نقش دارند. کابینت به دلیل پیشرفت‌هایی که در زمینه تکنولوژی و طراحی‌های دکوراسیون صورت‌گرفته دارای انواع متنوعی از طرح و رنگ شده است و با جنس‌های مختلف و قیمت‌های متنوع تولید می‌شود. اجرای کابینت انزو رنگ پولیش یکی از انواع مدل‌های جدید کابینت برای آشپزخانه‌ها است که بسیار کاربردی و دارای مزایای زیادی است و ویژگی‌های خاصی دارد که به آن اشاره خواهیم کرد.

کابینت انزو

این مدل کابینت از مدل‌های ویژه شرکت ایتالیایی است که به دلیل طراحی متفاوت و کیفیت بسیار خوبی که دارد، به‌سرعت مشهور شده و در کل دنیا به‌عنوان یک برند معروف که بسیار پرفروش است، تبدیل شده است. این مدل کابینت انزو از نوع خاصی از کابینت‌های پولیشی است که معمولا به دو روش رنگ شده و دارای روکش‌های pvc (وکیوم) تولید می‌شوند.

مهم‌ترین نکات اجرایی کابینت انزو

از مهم‌ترین نکاتی که در تولید و اجرای کابینت انزو رنگ پولیش اهمیت دارد در مورد کیفیت رنگی است که در آن به کار برده می‌شود. این رنگ در یک کارگاه مجهز و ایزوله روی کابینت‌ها کشیده می‌شود. برای داشتن کیفیت بهتر و عالی در کابینت انزو استفاده از ام‌دی‌اف های خارجی و یراق‌آلات هم در طراحی کابینت انزو موثر است. کابینت‌های انزو از نظر شکل تقریبا با هم شباهت دارند که البته برخی از آنها دارای طرح‌های شلوغ و بعضی ساده هستند.

تفاوت مهم و اصلی این کابینت‌ها در طرح‌ها و نوع ابزاری است که در شکل‌دهی و نمای درب‌های کابینت استفاده می‌شود و نوع روکشی که برای آن انتخاب می‌شود، است. طبق نوع روکش می‌توان کابینت انزو را به کابینت رنگ‌آمیزی شده و کابینت با روکش‌های وکیوم ممبران دسته‌بندی کرد. رنگ نسبت به روکش دارای دوام و زیبایی خاصی است و قیمت کابینت رنگ‌آمیزی شده مخصوصا نوع پولیش از دیگر کابینت‌ها بیشتر است.

کابینت انزو پولیشی

کابینت انزو رنگ پولیش

به دلیل ترکیب پولیش با رنگ، کابینت‌ها دارای زیبایی بیشتر و کیفیت بهتری می‌شود و بیشتر افراد با اینکه می‌دانند، قیمت کابینت پولیش بسیار بالا است؛ ولی خواهان و خواستار اجرای کابینت انزو رنگ پولیش در خانه‌های خود هستند. پولیش یک مایع رنگی به‌صورت خمیری شکل است که بعد از زیرسازی و رنگ‌آمیزی درب‌های کابینت روی آن‌ها کشیده می‌شود تا درب‌های کابینت دارای استحکام و مقاومت و طول عمر بیشتری شوند. با این کار درب‌های کابینت انزو شفاف و شیشه‌ای می‌شود. رنگ پولیش یک‌لایه ضخیم مانند لاک است که روی قسمت‌های مختلف کابینت انزو کشیده می‌شود. بعد از خشک‌شدن مقاومت آن بیشتر شده و رنگ ثابت می‌شود.

رنگ پولیش را معمولا همراه رنگ‌های پلی‌اورتان و پلی‌استر به روش ترکیبی استفاده می‌کنند. استفاده‌کردن از پولیش باعث شفافیت و درخشندگی کابینت‌ها می‌شود. اگر خط و خراش روی کابینت ایجاد شود، توسط پولیش آن را می‌توان ترمیم کرد. تنها عیبی که این کابینت‌ها دارند قیمت بسیار بالای آن‌ها نسبت به دیگر کابینت‌ها است.

ویژگی کابینت انزو پولیشی

به دلیل خصوصیات و ویژگی‌هایی که این کابینت نسبت به دیگر کابینت‌ها دارد باعث تفاوت آن شده است. امروزه در دکوراسیون‌های داخلی استفاده از این نوع کابینت‌ها افزایش پیدا کرده است. از ویژگی‌های کابینت انزو رنگ پولیش می‌توان این موارد را نام برد که شامل موارد زیر می‌شوند:

ضخامت زیاد مغزی mdf

به دلیل به‌کاربردن مغذی در کابینت‌های پولیش که ۲۵ میلیمتر است باعث شده این کابینت‌ها طول عمر بیشتری داشته باشند.

داشتن روکش ضخیم کابینت انزو رنگ پولیش

به‌جز مغذی ضخیمی که این کابینت‌ها دارند دارای روکش با ضخامت زیادی نیز هستند که هیچ خط و خراش روی آنها ایجاد نمی‌شود و بسیار مقاوم هستند. این کابینت‌ها در برابر رطوبت هم مقاوم هستند.

از برش cnc استفاده شده

برای اجرای کابینت انزو پولیشی تمام‌ لبه‌های کابینت توسط دستگاه cnc برش داده شده و قطر لبه‌های کابینت کمتر شده است که این کار در هر کابینتی اجرا نمی‌شود.

ساخت توسط دستگاه‌های تمام‌اتوماتیک

مراحل ساخت کابینت انزو رنگ پولیش که بسیار مقاوم است. از دستگاه‌های تمام‌اتوماتیک استفاده می‌شود که دقت کار و کیفیت برش‌های طراحی بهتر شود که قیمت این کابینت‌ها هم بالاتر می‌رود.

سفیدرنگ بودن کابینت انزو رنگ پولیش

از ویژگی‌های دیگر این کابینت‌ها سفید بودن آنها است. کابینت‌های وکیوم تنوع رنگی بسیار زیادی دارند؛ اما کابینت‌های انزو به رنگ سفید هستند.

کلام پایانی

شرکت انزو نسبت به دیگر کابینت‌ها قیمت بالایی دارد و اجرای کابینت انزو رنگ پولیش موجب افزایش قیمت آن نسبت به دیگر کابینت‌های انزو عادی می‌شود. زیرا از رنگ در این کابینت‌ها استفاده شده که در یک محیط ایزوله صورت می‌گیرد ایجاد چنین فضایی هم هزینه‌بر است. اگر تمایل به طراحی و اجرای کابینت انزو دارید به دکوراسیون برتر زنبق یکه کی از دکوراسیون‌های داخلی تهران است  مراجعه کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button