اجرای پارتیشن فضای اداری

طراحی و اجرای پارتیشن فضای اداری در تهران

اجرای پارتیشن فضای اداری

طراحی دکوراسیون‌ منزل و حتی محل کار، امروزه بسیار اهمیت پیدا کرده و دارای محبوبیت زیادی است. بیشتر افراد علاقه‌مند به ایجاد یک فضای دلنشین و آرام هستند که بتوانند با رضایت و علاقه‌مندی در آن مکان کار یا زندگی کنند. برای طراحی دکوراسیون‌ها ابزار و وسایل متنوعی وجود دارد که بر طبق نیاز و سلیقه می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. یکی از این طراحی‌های دکوراسیون، طراحی و اجرای پارتیشن فضای اداری است.

امروزه با وجود افراد متخصص و ماهر در طراحی‌های دکوراسیون، انجام این کار ساده و زمان‌بر نیست و تقاضا برای این مدل طراحی دکوراسیون ۸۰ درصد بیشتر شده است. این طراحی دارای انواع مختلف با کاربردهای ویژه بوده که بسیار کاربردی هم است.

پارتیشن‌ها

این ابزار یک راه برای تقسیم‌بندی مکان‌های اداری، تجاری و… محسوب می‌شود. زیرا در بسیاری از اداره‌ها، شرکت‌ها و حتی خانه‌ها معمولا یک محیط کار جداگانه‌ای را برای انجام فعالیت‌ها در نظر می‌گیرند. استفاده‌کردن از این پارتیشن‌های اقتصادی کاربردی‌تر است. زیرا بدون احتیاج به مصالح ساختمانی و تعمیرات و ساخت‌وساز می‌توان یک سالن یا محیطی را به بخش‌ها و اتاق‌های مجزا تقسیم کرد. البته انجام این کار زیاد ساده نیست و باید توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود.

پارتیشن‌ اداری چیست?

این مدل طراحی برای تقسیم‌بندی‌های فضای سالن یا اتاق‌ها بسیار گزینه مناسبی است. افراد می‌توانند این فضاها را به شکل بسیار خلاقانه و طبق سلیقه خود تقسیم‌بندی کنند. این پارتیشن‌ها دارای سبک‌ها و جنس‌های متفاوتی هستند که برای هر مکان کاربردهای خاصی دارد. مثلا می‌توان به پارتیشن‌های شیشه‌ای، آلومینیومی، چوبی و… اشاره کرد و می‌توان در محیط‌های کاری از آن‌ها استفاده کرد. پارتیشن‌های اداری دارای خصوصیات ویژه خود هستند.

پارتیشن‌های شیشه‌ای دارای قاب‌های آلومینیومی هستند که موجب می‌شود با نصب آن در محیط کار افراد فضای بیرون را هم مشاهده کنند و همین‌طور از نور و انعکاس آن در شیشه هم استفاده کنند. در یک اداره اگر نیاز به افزایش تعداد کارکنان باشد می‌توان با طراحی و اجرای پارتیشن فضای اداری بدون نگرانی فضاها را تقسیم‌بندی کرده و از هر بخش به‌عنوان یک اتاق جداگانه استفاده کرد. با این کار حریم خصوصی ایجاد شده و عملکردها هم بهتر می‌شود.

پارتیشن‌های اداری چیست؟

مزایای استفاده از پارتیشن‌های اداری

با توضیح در مورد این پارتیشن‌ها و کاربردهای آن می‌توان گفت که ابزاری کاربردی و بسیار مناسب برای بیشتر مکان‌ها است. استفاده از این پارتیشن‌ها در فضاهای اداری دارای مزایایی است که عبارت‌اند از:

  • این پارتیشن‌ها معمولا به‌صورت متحرک و تاشو ساخته می‌شوند که در صورت نیاز بتوان آن‌ها را جابه‌جا کرد. این ابزار چرخ‌های دارد که در صورت جابه‌جایی حرکت توسط آنها ساده‌تر انجام می‌شود.
  • یکی از مزیت‌های استفاده از این پارتیشن‌ها صرفه‌جویی در زمان است. چرا که تقسیم‌بندی فضا در زمان کوتاهی اجرا و نصب می‌شود.
  • از مزیت‌های دیگر این وسیله ایجاد یک فضای جدا برای کارکنان و ایجاد حس امنیت و تمرکز بیشتر در زمان کار است.
  • این پنل‌ها گزینه مناسبی برای کارکنانی است که می‌خواهند با مسئولیت بیشتری در یک فضای خصوصی کارهای خود بپردازند.
  • این پارتیشن‌ها در مکان‌هایی که پر از سروصدا بوده به کاهش این صداها و نظم بیشتر در محیط کاری کمک می‌کند.
  • آن‌ها را می‌توان به‌سادگی نصب و جدا کرد. زمان به آن نیاز نبود یا قصد تغییر مکان داشتید، می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را جابه‌جا کنید.

مراحل تولید و اجرای پارتیشن فضای اداری

پارتیشن‌های اداری انواع مختلف با کاربردهای منحصربه‌فرد دارند. برای نصب این پارتیشن‌ها باید مراحلی را مدنظر قرارداد که عبارت‌اند از:

  • بازدید اولیه از دفتر کار _ زیرا باید اندازه دقیق برای تقسیم‌بندی را دانست و فاکتورهایی مانند نور، فضای کافی، تعداد اتاق و…را در نظر گرفت.
  • طراحی مدل‌های پارتیشن _ باید این پارتیشن‌ها را طبق نیاز فضا با مشاوره با شرکت‌های نصب پانل‌ها انجام داد. یعنی باتوجه‌به انواع مختلف یکی را طبق سلیقه انتخاب کرد.
  • انتخاب رنگ و جنس پارتیشن‌ها _ یکی از مراحل طراحی و اجرای پارتیشن فضای اداری انتخاب رنگ و جنس موردنظر است که مشخص شود چوب، شیشه و یا فلز موردنیاز است.
  • ساخت و نصب پارتیشن _ در این مرحله سفارش مشتری تهیه شده و طبق نقش آن را در محل موردنظر نصب کرد.

سخن آخر

برای تغییر و زیباسازی یکی از ابزاری که بسیار کاربردی است پارتیشن‌ها هستند. این وسیله برای فضاهای کوچک جهت ایجاد یک فضای مجزا بدون دردسر بسیار راهکار مناسبی محسوب می‌شود. برای اجرا و طراحی هر نوع دکوراسیون با سبک‌های مختلف می‌توانید به دکوراسیون زنبق مراجعه کرده و از ایده‌های نو و جدید آن بهره ببرید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button