طراحی و اجرای دکور ال‌سی‌دی ثابت و متحرک

طراحی و اجرای دکور ال‌سی‌دی ثابت و متحرک

اجرا و نصب دکور ال‌سی‌دی ثابت و متحرک

با پیشرفت‌های زیادی که در تکنولوژی‌ها صورت‌گرفته، استفاده‌کردن از تلویزیون فقط برای تماشای سریال‌ها و فیلم‌ها نیست و برای هدف‌های ویژه دیگری هم از آنها استفاده می‌شود. تلویزیون‌ها کاربردهای زیادی دارند که یکی از مهم‌ترین کاربرد آن در دنیای پیشرفته امروزی بررسی و تماشای بخش‌های مختلفی از ساختمان‌ها، مغازه‌ها و خانه‌ها توسط دوربین‌های مداربسته است که در این مکان‌ها نصب می‌شود. اما هر نمایشگری مناسب این فعالیت نیست. طراحی و اجرای دکور ال‌سی‌دی ثابت و متحرک مسئله‌ای است که باید در نصب آن در مکان‌های مختلف طبق نکات و اصول مهم اجرا شود.

پیش از نصب تلویزیون به دیوار به چه نکاتی باید توجه کرد

برای نصب تلویزیون معمولا دفترچه راهنمایی به افراد داده می‌شود که بتوانند مرحله‌به‌مرحله کار نصب را انجام دهند. البته همه نکات و موارد در این دفترچه‌ها گفته نمی‌شود. پس برای طراحی و اجرای دکور ال‌سی‌دی ثابت و متحرک و برای زیبایی بهتر و بهینه استفاده‌کردن از فضا باید نکاتی را موردتوجه قرار دهید. این نکات عبارت‌اند از:

کدام مکان برای نصب تلویزیون مناسب است

منظور از مکان مناسب، اتاق‌خواب یا نشیمن نیست؛ بلکه باید دانست کدام دیوار از خانه برای این کار مناسب‌تر است. زیرا باید دیواری را انتخاب کرد که انعکاس نور ایجاد نکند پس باید دیواری که حدود زاویه ۹۰ درجه با پنجره ایجاد می‌کند را انتخاب کرد که در این صورت تنها نور همان نور ملایم صفحه تلویزیون است که ایجاد می‌شود.

اگر باز هم نور موجب اذیت و آزار چشم می‌شود باید از پرده‌های ضخیم برای پنجره استفاده کرد. قبل از نصب، ارتفاع مناسبی را باید تعیین کنید که با اندازه تلویزیون و مبل و کاناپه شما متناسب باشد. یعنی اندازه فاصله مناسب بوده فاصله شما برای تماشای تلویزیون باید سه و نیم متر باشد.

برای دکور ال‌سی‌دی ثابت و متحرک از فضا بهترین استفاده را بکنید

مهم‌ترین فایده نصب تلویزیون به دیوار استفاده بهینه و مفید از فضا است. زیرا با نصب تلویزیون روی دیوار فضای آزاد بیشتری در اختیار دارید که می‌توانید استفاده بهتر و جلوه‌ای در دکوراسیون ایجاد کنید. بهتر است برای نصب، فاصله‌ای بین دیوار و تلویزیون نباشد. زیرا تمیزکردن آن قسمت کار مشکلی خواهد بود. طراحی و اجرای دکور ال‌سی‌دی ثابت و متحرک از به‌هم‌ریختگی سیم‌ها جلوگیری کرده و فضای مرتبی به خانه می‌بخشد.

دکور ال‌سی‌دی ثابت و متحرک

انواع پایه‌ها جهت متصل‌شدن تلویزیون به دیوار

برای این که تلویزیون را در خانه نصب کنیم چه روی دیوار یا روی زمین نیاز به پایه‌های مخصوصی دارید. انواع پایه‌ها عبارت‌اند از:

  • پایه‌های دیواری متحرک در دو مدل یک‌جهت و تمام جهت
  • پایه‌های سقفی
  • پایه‌های ثابت و ایستاده

با این سه روش می‌توان تلویزیون را به‌راحتی نصب کرد. برای نصب ال‌سی‌دی های خود سعی کنید از افراد باتجربه در این کار استفاده کنید و اگر خودتان می‌خواهید، این کار را انجام دهید، باید وسایل و ابزار مخصوص برای نصب تلویزیون را داشته باشید. قلاب دیواری معمولا همراه وسایل تلویزیون موجود است. پیچ و رول‌پلاک، پیچ‌گوشتی، سیم‌چین، تراز، مداد و دریل وسایل برای نصب تلویزیون با آنها احتیاج دارید.

دکور دکور ال‌سی‌دی ثابت و متحرک  روی دیوار با طرحی زیبا و لوکس

بعد از اینکه دیوار موردنظر برای نصب تلویزیون را انتخاب کردید باید برای دیوار پشت آن هم تزییناتی را انجام دهید؛ مانند کاغذدیواری، سنگ‌ها، نورپردازی و… تا دکوراسیون نشیمن جذاب‌تری داشته باشید. طرز چیدمان مبل برای دید بهتر تلویزیون بسیار اهمیت دارد. در بیشتر طراحی‌های مدرن در ترکیب میزهای تلویزیون معمولا از شلف و قفسه‌ها هم استفاده می‌کنند تا لوازم جانبی تلویزیون را در آن قرار دهند.

این ابزار باید ساده باشد تا اتاق را شلوغ و به‌هم‌ریخته نشان ندهد. در انتخاب رنگ کاغذدیواری باید از نمونه‌هایی استفاده کنید که دارای نقش زمینه را باشند و نظر بیننده را به خود جلب نکنند. حتی در انتخاب رنگ مبلمان روبه روی تلویزیون هم باید بادقت انتخاب شود. پس  طراحی و اجرای دکور ال‌سی‌دی ثابت و متحرک به عوامل زیادی بستگی دارد که مکان و فضای مناسبی را برای آن انتخاب کرد.

کلام پایانی

تلویزیون‌هایی که امروز تولید می‌شوند هوشمند و دیجیتال هستند و امکان نصب روی دیوار و روی میز  را دارند. وسایل و ابزار نصب هم در برخی از تلویزیون‌ها همراه آنها است. در طراحی و اجرای دکور ال‌سی‌دی ثابت و متحرک باید به نکات زیادی توجه کرد؛ و به دکور پشت تلویزیون زیباتر کردن دکور آن و جلوه بهتر دکوراسیون هم توجه کرد. برای این کار می‌توانید از دکوراسیون بزرگ و برتر زنبق  مشاوره بگیرید و از ایده های جدید و به‌روز کارشناسان مجموعه استفاده کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button