اجرای حرفه‌ای نور مخفی سقف با کناف

طراحی و اجرای حرفه‌ای نور مخفی سقف با کناف مطابق با طرح‌های جدید خارجی

اجرای حرفه‌ای نور مخفی

نورپردازی در دکوراسیون‌های داخلی نقش بسیار مهمی دارد و از اهمیت خاصی برخوردار است. در کنار نوپردازی‌های طبیعی نورپردازی کاذب هم در زیبایی دکوراسیون‌ها بسیار موثر است. این نورهای کاذب در سقف و دیوارها اجرا می‌شوند که اگر طراحی و اجرای حرفه‌ای نور مخفی سقف با کناف صورت بگیرد توجه هر بیننده را به خود جلب می‌کند و موجب زیبایی دوچندان دکوراسیون‌ها می‌شود. نور مخفی‌های کناف معمولاً دارای رنگ‌های مختلفی هستند و رنگ‌های آن‌ها طبق سلیقه افراد انتخاب می‌شوند؛ زیرا باید با دیگر رنگ‌های دکوراسیون داخلی متناسب باشند.

نور مخفی سقف و تاثیر آن در دکوراسیون‌های داخلی

یک فضا با نورپردازی مناسب محیط دلنشین و زیبا محسوب می‌شود و در هر طراحی یکی از موضوعات مهم تامین نور مناسب است. قسمتی از نور از طریق نور طبیعی تامین می‌شود و بخشی هم با نورهای مصنوعی که یکی از رایج‌ترین سبک نورپردازی‌ها استفاده از نور مخفی سقف است، تامین می‌شود که در مکان‌های مختلف مانند سالن‌های پذیرایی، آشپزخانه و… دیده می‌شوند.

از بهترین و مناسب‌ترین قسمت برای نورپردازی معمولا سقف خانه‌ها است. دارای روش‌های مختلفی بوده و به دلیل داشتن طراحی‌های زیبا و متنوع بسیار کاربردی است. نور مخفی روشی است که معمولا منبع نور را طوری نصب می‌کنند که فقط بازتاب نور دیده شود و منبع نور پنهان می‌ماند. طراحی و اجرای حرفه‌ای نور مخفی سقف با کناف یکی از انواع نورپردازی‌های زیبا و کاربردی محسوب می‌شود.

کاربرد انواع کناف در معماری

انواع مدل های استفاده از نور مخفی سقف

یکی از ایده‌های استفاده از نور مخفی برای سقف استفاده از گچ‌بری سقف است که با نور مخفی می‌تواند یک نورپردازی چشم‌نواز و جلوه‌ای دیدنی ایجاد کند. گچ‌بری و نورپردازی مخفی را می‌توان به‌صورت اختصاصی انجام داد و باید توسط یک استاد، طراحی و اجرا شود. البته گچ‌بری‌های پیش‌ساخته با طرح‌های کلاسیک و مدرن در بازار وجود دارند که قابل‌نصب هستند. بعد از سیم‌کشی‌ها و نصب ابزار نور مخفی در مکان‌های موردنظر دیگر مشکلات طراحی و آماده‌کردن گچ‌بری‌ها وجود ندارد. از انواع مدل نور مخفی در سقف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. این موارد عبارت‌اند از:

نورپردازی سقف با کناف

این مدل نورپردازی بسیار رواج دارد و دارای طرح‌های زیبا و متنوع است که مطابق با طرح‌های جدید خارجی اجرا می‌شود. در زمان طراحی کناف سقف باید به نکته مهم یعنی استفاده از نور مخفی سقف توجه کرد. استفاده‌کردن از مه پردازی در پشت سقف‌های کاذب کناف دکوراسیون را بسیار زیبا با جلوه‌ای دوچندان می‌توان ایجاد کرد. می‌توان طراحی و اجرای حرفه‌ای نور مخفی سقف با کناف را به روش یکپارچه و یا نقطه‌ای انجام داد. در روش یکپارچه باید از انواع متنوع ریسه‌ها استفاده کرد و اگر روش نقطه‌ای را انتخاب می‌کنید باید از لامپ‌های ال‌ای‌دی بهره ببرید که می‌توان طرح‌های جدید و شگفت‌انگیزی طبق طرح‌های جدید خارجی را اجرا کرد.

نورپردازی مخفی سقف‌های رابیتس

رابیتس یکی دیگر از انواع سقف‌های کاذب است که معمولا برای حجم دادن به سقف و زیبایی فضای موجود در سقف اجرا می‌شود و با سقف کناف تفاوت دارد. این سقف به‌صورت سازه‌های فولادی و مشبک است و دارای هزینه بیشتری نسبت به نورپردازی سقف با کناف دارد که باتوجه‌به گچ‌بری‌های زیبایی که وجود دارد طرح‌های بسیار زیبایی برای نور مخفی می‌توان اجرا کرد.

جدیدترین انواع مدل نور مخفی سقف

برای زیباتر شدن محیط‌ها از نورپردازی در آن فضاها استفاده می‌شود و امروز از عناصر مهم در دکوراسیون‌های منازل محسوب می‌شود که قسمت مهمی از دیزاین خانه‌های شیک و لوکس به نورپردازی مخفی اختصاص داده می‌شود. از روش‌های جدید نورپردازی نور مخفی سقف است که بسیار بین مردم و طراحان محبوب شده است.

نورپردازی با رنگ‌های مختلف در طرح‌ سقف‌های کاذب و قسمت‌های مختلف خانه و طراحی و اجرای حرفه‌ای نور مخفی سقف با کناف در بیشتر ساختمان‌های تجاری و مسکونی انجام می‌شود. به دلیل تنوع زیاد طراحان برای اجرا محدودیتی ندارند. استفاده از نورپردازی رنگی مخفی جلوه ویژه و خاص به فضاها می‌بخشد. انتخاب طرح، مدل نور مخفی به‌اندازه و ابعاد اتاق، ارتفاع سقف‌ها بستگی دارد.

کلام پایانی

طراحی و اجرای حرفه‌ای نور مخفی سقف با کناف یا دیگر مدل‌ها طبق طرح‌های جدید خارجی علم و هنر محسوب می‌شود. زیرا با نورپردازی‌های زیبا موجب می‌شوید فضای خانه حس حال خوبی به خود بگیرد. برای اجرای این زیبایی‌های خاص از دکوراسیون داخلی برتر زنبق مشاوره بگیرید تا از ایده‌های جدید آن‌ها استفاده کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button