طراحی و اجرای جاکفشی و تخت کم‌جا متناسب با فضای شما

طراحی و اجرای وسایل مناسب و کم جا

خانه و آپارتمان‌های کوچک زیادی امروزه در حال ساخت است و بیشتر افراد در آپارتمان‌هایی با متراژ کم زندگی می‌کنند. تعداد این خانه‌ها و آپارتمان‌ها نسبت به خانه‌های بزرگ و معمولی بیشتر است. افرادی که در این خانه‌ها ساکن هستند، در تلاش‌اند تا خود را با فضای خانه‌ها هماهنگ کنند و از چالش‌های این افراد چیدمان و تهیه لوازم مناسب برای این خانه‌ها است که وسایل لازم و ضروری هستند. پس باتوجه‌به این مکان‌ها و خواسته‌های افراد طراحی و اجرای جاکفشی و تخت کم‌جا می‌تواند ایده مناسبی برای این افراد باشد.

جاکفشی اختصاصی کم‌جا و تخت کم‌جا

از جمله وسایل بسیار پرکاربرد در بیشتر خانه‌ها مخصوصاً خانه‌های کوچک طراحی و اجرای جاکفشی و تخت کم‌جا به‌صورت اختصاصی است که با فضاهای موجود تناسب داشته باشد. جاکفشی یکی از محصولات ضروری و موردنیاز است که در نگهداری و منظم  دیده‌شدن خانه موثر است. قبل از تهیه این جاکفشی‌ها محل مناسبی را باید برای آن انتخاب کرده که این محل می‌تواند کنار در ورودی خانه یا اتاق‌خواب و راه‌پله باشد. با اندازه‌گیری درست یک جاکفشی مناسبی را تهیه کنید.

جاکفشی اختصاصی کم‌جا و تخت کم‌جا

امروزه جاکفشی‌هایی با مدل‌ها و طرح‌های متنوع تولید می‌شود که نسبت به فضایی که دارید می‌توانید نمونه‌هایی از آن را تهیه کنید. از ایده‌های دیگر برای آپارتمان‌های کوچک طراحی تخت‌های کم‌جا است. زیرا طراحی و اجرای جاکفشی و تخت کم‌جا از ابزار و لوازمی هستند که امروزه بسیار کاربرد داشته و با خانه‌های کوچک متناسب است و از طرف‌داران زیادی هم برخوردار است.

طرح‌ها و مدل‌های متنوع و جذابی در اندازه‌های مختلف برای تخت‌های کم‌جا وجود دارد که به‌عنوان یک وسیله چندمنظوره هم از آنها استفاده می‌شود. استفاده‌کردن از تجهیزاتی مانند جاکفشی و تخت کم‌جا از روش‌های خلاقانه جدید به شمار می‌رود که بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند.

انواع تخت‌های کم‌جای جدید

امروزه تصور اینکه تخت‌ها به دیوار آویزان شوند زیاد تعجبی ندارد. زیرا تخت‌های کم‌جای تاشو معمولا روی دیوار نصب می‌شوند و یا حتی داخل دکور چوبی قرار می‌گیرند و باز هم به دیوار نصب می‌شوند و قسمتی از دکوراسیون اتاق‌ها محسوب می‌شود. طراحی و اجرای جاکفشی و تخت کم‌جا امروزه با روش‌های خلاقانه صورت می‌گیرد.

زیرا طوری طراحی می‌شوند که دارای فضاهای خالی باشند تا بتوان وسایل اضافی را هم در آنها جای داد. اگر این ابزار و وسایل درست طراحی و اجرا شوند بسیار راحت و کاربردی می‌شوند و به‌صورت چندمنظوره طراحی می‌شوند که از تخت‌ها به‌عنوان مبلمان هم بهره می‌برند. انواع جدید تخت‌های کم‌جا شامل:

تخت کم‌جای کابینتی

این مدل تخت کم‌جا بسیار پرطرف‌دار است؛ زیرا توانایی‌های آن بیشتر از یک‌تخت است و به‌صورت چندمنظوره طراحی شده است که می‌توان آن را بازکرده و لباس، ملحفه، اسباب‌بازی و دیگر وسایل را در کشوها و قفسه‌های آن جای داد. زمانی که تخت جمع می‌شود به‌صورت کنسول زیبا مورداستفاده قرار می‌گیرد.

تخت کم جای خوابگاهی

گاهی می‌توان تخت‌های کم‌جا را طوری طراحی کرد که زمان باز شدن فضای زیادی را اشغال نکنند. یکی از روش‌های هوشمند در طراحی تخت کم‌جا این است که این تخت‌ها را به‌صورت جداجدا روی دیوار نصب کنید تا بتوانید به‌صورت تکی یا هم‌زمان مورداستفاده قرار دهید که برای اتاق کودکان گزینه بسیار مناسبی است. زمانی که این تخت‌ها روی دیوار جمع می‌شوند اندازه و عمق کمتری دارند.

تخت کم جای افقی

نوع دیگری از تخت‌های کم‌جا طوری طراحی شده‌اند که به‌جای اینکه از بالا به‌طرف پایین قرار بگیرند از طرف کناره‌ها تا شده یا جمع می‌شوند این روش خلاقانه تخت کم جای افقی برای تخت‌های تک‌نفره مناسب است. زیرا می‌توان به‌عنوان مبل هم از آنها استفاده کرده و بدون تغییر در ساختار آن. زمانی که عرض تخت به‌جای ارتفاع استفاده می‌شود و زمان باز شدن فضای زیادی را اشغال نمی‌کند. طراحی و اجرای جاکفشی و تخت کم‌جا را می‌توان در دکوراسیون‌های معتبر جستجو کرد.

کلام پایانی

برای طراحی و اجرای جاکفشی و تخت کم‌جا که با فضای شما متناسب باشد می‌توانید به دکوراسیون برتر زنبق مراجعه کنید تا از ایده‌های خلاقانه طراحان این مجموعه استفاده کنید و با متریال‌های مرغوب و مناسب به سفارش تخت کم‌جا با قیمت‌های مناسب تهیه کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button