طراحی و اجرای انواع کابینت‌های مدرن پلی‌اورتان با بهترین قیمت

طراحی و اجرای انواع کابینت‌های مدرن پلی‌اورتان با بهترین قیمت

طراحی و تولید انواع کابینت

مدل‌ها و طرح‌های کابینت‌های آشپزخانه هر روزه در حال پیشرفت و گسترش هستند و هر روزه شاهد این هستیم که انواع متنوع از کابینت‌های کارآمد به بازار وارد می‌شوند. یکی از این کابینت‌های زیبا که بسیار محبوب است انواع کابینت‌های مدرن پلی‌اورتان است که با دارابودن رنگ‌بندی‌های زیبا هر سلیقه‌ای را پاسخگو هستند و می‌توان طراحی و اجرای این کابینت‌ها را با بهترین قیمت از دکوراسیون زنبق دریافت کرد.

کابینت مدرن پلی‌اورتان

برای تولید کابینت‌های پلی‌اورتان در سبک مدرن از مواد و متریال‌هایی مانند چوب طبیعی یا ام دی اف ‌های خام استفاده می‌شود و در نهایت با رنگ پلی‌اورتان پوشش‌دهی می‌شوند. سبک مدرن کابینت بسیار خلوت و ساده طراحی می‌شود. این مدل کابینت‌ها از هرگونه تزیینات اضافی مبرا هستند و حتی این کابینت‌ها در برخی از مواقع بدون دستگیره طراحی و اجرا می‌شوند.

انواع کابینت‌های مدرن پلی‌اورتان در رنگ‌بندی‌های متنوع تولید می‌شوند و حتی نسبت به کابینت‌های نئوکلاسیک و مدل‌های کلاسیک از تنوع رنگی زیادتری برخوردار هستند. مراحل تولید و اجرای کابینت‌های پلی‌اورتان زمان‌بر و طولانی است و برای داشتن کیفیت بهتر باید تخصص و تجربه زیادی در این کار داشت.

انواع مدل‌های کابینت پلی‌اورتان طبق سبک طراحی

طراحی و اجرای کابینت‌های پلی‌اورتان در سبک‌های متنوع انجام می‌گیرد که این طراحی‌های کابینت عبارت‌اند از:

کابینت پلی‌اورتان کلاسیک

این مدل کابینت‌ها دارای ظرافت و طرح‌های شلوغی هستند که از خصوصیات کابینت پلی‌اورتان در سبک کلاسیک است و دارای تاج، سرستون‌های منبت‌کاری‌شده نیز هستند.

کابینت‌های پلی‌اورتان به سبک نئوکلاسیک

این سبک طوری طراحی می‌شود که مابین سبک مدرن و کلاسیک قرار داده می‌شود. ولی نه به‌اندازه سبک کلاسیک دارای طرح‌های شلوغ است و نه مانند کابینت‌های مدرن بسیار ساده طراحی می‌شوند. این مدل کابینت‌ها طرف‌داران مخصوص به خود را دارد سبک نئوکلاسیک در سبک کابینت‌های پلی‌اورتان بسیار رایج‌تر است.

اجرای کابینت نئوکلاسیک و کلاسیک با رنگ پلی‌اورتان

اجرای انواع کابینت‌های مدرن پلی‌اورتان

سبک‌های کابینت مدرن همه‌پسند است؛ زیرا ساده طراحی می‌شوند و با رنگ پلی‌اورتان پوشش داده شده می‌شوند. این سبک هیچ طراحی شلوغی مانند  سرستون، قاب و… را  روی بدنه کابینت‌ها ندارد. سبک مدرن را طوری طراحی می‌کنند که بعضی از مواقع دستگیره‌های مخفی هم دارند و از هیچ وسیله و المانی روی درب کابینت‌ها استفاده نشده است.

ویژگی‌های فنی کابینت‌های پلی‌اورتان

در زمان تولید و رنگ‌آمیزی کابینت به رنگ پلی‌اورتان چندلایه رنگ پلی‌اورتان روی چوب اجرا می‌شود. لایه اول را سیلر می‌گویند که منافذ را پوشش می‌دهد. بعد از اجرای هر لایه رنگ باید سمباده زنی لایه‌ها انجام شود و لایه بعدی رنگ‌آمیزی شود. یعنی در حدود ۵ دست رنگ زده می‌شود و رنگ لایه آخر را کیلر می‌گویند که در انواع کابینت‌های مدرن پلی‌اورتان کلاسیک و نئوکلاسیک اجرا می‌شود.

به‌طورکلی این کابینت‌ها از هر جنس و متریال و از هر مدلی قابل‌اجرا هستند. این موجب شده این کابینت‌ها به پلی‌اورتان تبدیل شوند همان لایه‌های رنگ‌آمیزی شده است که روی آنها اجرا می‌شود. رنگ‌های پلی‌اورتان در مقابل رطوبت نسبت به رنگ‌های پلی‌استر مقاومت زیادتری دارند.

نکات تاثیرگذار روی قیمت کابینت‌های پلی اورتان

کابینت‌های پلی‌اورتان از جمله کابینت‌های گران‌قیمت محسوب می‌شوند که اگر با متریال چوب ساخته شده باشند نسبت به کابینت‌هایی که از روکش چوب یا با مغزی ام‌دی‌اف تولید شده‌اند دارای قیمت بیشتری هستند. از نکات دیگری که در قیمت نهایی تاثیر دارد طرح و سبک‌های انتخاب شده در آنها است که هرچه این سبک‌ها پرکارتر باشد قیمت بیشتری دارد.

کابینت‌های پلی‌اورتان دارای مقاومت بسیار زیادی هستند و از قیمت‌های مقرون به صرفه‌ای هم برخوردار هستند. به دلیل اینکه کابینت‌های ام‌دی‌اف و یا هایگلاس‌ها عمر کوتاه‌تری دارند عمر مفید این کابینت‌های پلی‌اورتان بیشتر است. می‌توان تا سالیان طولانی آنها را درخشان و زیبا مورداستفاده قرارداد. برای انتخاب بهتر کابینت مورد نظر فضای خود می‌توان با کارشناسان و متخصصان حرفه‌ای مشورت کرد و از هد رفتن زمان و هزینه نیز جلوگیری کرد.

کلام پایانی

در صنعت تولید کابینت‌ها بیشتر از رنگ‌های پلی‌اورتان استفاده می‌کنند. برای طراحی و اجرای انواع کابینت‌های مدرن پلی‌اورتان با بهترین قیمت می‌توانید به دکوراسیون بزرگ زنبق در تهران مراجعه کنید تا با بهترین متریال‌ها و بهترین طراحی‌های کابینت‌های پلی‌اورتان جذاب‌ترین آشپزخانه‌ها را برای خود به وجود بیاورید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button