طراحی و اجرای انواع شومینه در منطقه یک تهران

طراحی و اجرای انواع شومینه در منطقه یک تهران

اجرای انواع شومینه در تهران

یکی از معیارهای شیک‌بودن و زیبایی در ساختمان‌ها، وجود شومینه در خانه‌ها است که کارایی مختلفی هم دارد. شومینه‌ها ازجمله دکوراسیون‌های زیبا و چشم‌نواز در خانه محسوب می‌شوند. امروز شومینه‌ها علاوه بر به‌وجودآوردن گرما در جذابیت دکور خانه‌ها و قراردادن وسایل زیبای تزیینی روی آن مورداستفاده قرار می‌گیرد. به دلیل دکور زیبایی که دارد طراحی و اجرای انواع شومینه در منطقه یک تهران بسیار پرطرف‌دار شده است.

انتخاب نوع شومینه

قبل از این که به دنبال یک نصاب خوب برای نصب شومینه باشید، باید بدانید چه نوع شومینه‌ای را می‌خواهید، نصب کنید. مهم‌ترین مسئله‌ای که می‌تواند در انتخاب شومینه تاثیرگذار باشد، بودجه و کاربرد شومینه و تناسبی که باید با دکوراسیون منزل داشته باشد است.

برای انتخاب نوع شومینه می‌توان با یک نصاب حرفه‌ای هم مشورت کرد تا طبق تجربه و مهارتی که دارد، محدودیت‌ها و محیط موردنظر را بررسی کند و بر اساس نیاز و شرایطی که فرد دارد بهترین گزینه را پیشنهاد کند. شومینه‌ها دارای انواع گوناگون با سوخت‌های متفاوت هستند که می‌توان طراحی و اجرای انواع شومینه را در هر کجای ایران نصب و مورداستفاده قرارداد.

انواع شومینه

انواع شومینه بر اساس سوخت

شومینه‌ها بر اساس سوخت‌هایی که دارند به انواع مختلف با مدل‌ها و طرح‌های متنوع وجود دارند. هر فردی طبق نیاز و شرایطی که دارد از انواع آنها را مورداستفاده قرار می‌دهد. انواع شومینه‌ها بر اساس سوخت شامل موارد زیر می‌شوند:

شومینه هیزمی

یکی از انواع شومینه‌هایی که سوخت اصلی آنها از چوب و هیزم است، شومینه هیزمی است. البته استفاده آن در خانه‌ها مورد تایید واقع نشده و دیگر مورداستفاده قرار نمی‌گیرد.

شومینه برقی

با نصب  شومینه‌های برقی در خانه که سوخت اصلی آنها از برق شهری تامین می‌شود که این شومینه ها الکتریسیته را به گرما تبدیل کرده و محیط را گرم می‌کند. اجرای این شومینه‌ها به دلیل مصرف انرژی زیاد مورد تایید واقع نشده و فقط به‌عنوان دکور در مکان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

نصب شومینه گازی

در بین طراحی و اجرای انواع شومینه نصب شومینه‌های گازی به دلیل نوع سوختی که دارند و مصرف انرژی مناسب و گرمای دلپذیری که ایجاد می‌کنند در آپارتمان‌ها و منازل مسکونی بسیار طرف‌دار داشته و مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.

طراحی شومینه توسط سنگ‌های طبیعی

امروزه از سنگ‌های طبیعی در نمای داخلی و خارجی ساختمان‌های لوکس بسیار استفاده می‌شود. زیرا بسیار زیبا و چشم‌نواز هستند و زیبایی محیط را هم‌افزایش می‌دهند. یکی از پرطرف‌دارترین ایده‌های طراحی و اجرای انواع شومینه با استفاده از سنگ‌های طبیعی است. زیرا سنگ‌ها دارای ظاهری زیبا، ماندگاری زیاد و استحکام بالایی هستند و در بیشتر ویلاها و حتی کلبه‌های جنگلی هم از این نمونه استفاده می‌شود.

این شومینه‌های مدل‌های سنگی که الهام گرفته از طبیعت است، یک جلوه بسیار فوق‌العاده‌ای را به دکوراسیون‌ها می‌بخشد و حس صمیمیت و گرمی به فضا می‌دهد. اگر به دنبال طراحی و اجرای انواع شومینه در منازل یا ویلاهای خود هستید، استفاده از سنگ‌های طبیعی می‌تواند، انتخاب بی‌نظیری باشد.

انواع شومینه از نظر شکل و روش نصب

باتوجه‌به آشنایی که با انواع شومینه‌ها طبق سوخت مصرفی پیدا کرده‌اید، هر فردی طبق نیاز و شرایط موجود نمونه از آن را انتخاب می‌کند. انتخاب شومینه‌ها طبق ظاهر و شکل است که در دکوراسیون‌ها و معماری‌های داخلی ساختمان‌های مسکونی از اهمیت زیادی برخوردار است. پس بعد از انتخاب نوع سوخت دو عامل یعنی نحوه اجرا و شکل ظاهری در انتخاب نوع مناسب از انواع شومینه‌ها دارای اهمیت است. انواع شومینه‌ها از لحاظ شکل و ظاهر عبارت‌اند از:

  • شومینه سنتی
  • شومینه ایستاده، دیواری
  • شومینه محفظه شیشه‌ای
  • شومینه معلق، طاقچه دار
  • شومینه رومیزی، دوطرفه
  • شومینه توکار، تلویزیونی
  • کوره چوب سوز

کلام آخر

امروزه شومینه‌های سنتی و قدیمی از خانه‌ها رخت بربسته‌اند و جای خود را به طراحی و اجرای انواع شومینه‌های برقی داده که دارای ظاهری مدرن هستند و فضای کمتری را اشغال می‌کنند. برای اجرا و طراحی انواع شومینه‌ها می‌توانید به دکوراسیون برتر زنبق مراجعه کنید تا با بهترین متریال‌ها و ایده‌های مناسب از انواع شومینه‌ها را در منزل خود نصب کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button