طراحی و اجرای انواع اکسسوری‌ها در کابینت و کمد

طراحی و اجرای انواع اکسسوری‌ها در کابینت و کمد

نظم‌دادن کابینت‌ها

نظم و زیبایی از جمله مسائلی است که در آشپزخانه‌ها دارای اهمیت زیادی است و موجب دلچسب شدن و آرامش در محیط می‌شود. از لحاظ روانی هم باعث می‌شود که افراد خانواده دارای آرامش بیشتری باشند. درگذشته به دلیل به‌هم‌ریختگی و نبود بعضی از اکسسوری‌های لازم داخل کابینت‌ها به‌هم‌ریخته بود و افراد ترجیح می‌دادند آشپزخانه بزرگ‌تر با تعداد بیشتری کابینت داشته باشند. امروزه به دلیل افزایش جمعیت و طراحی کوچک آپارتمان‌ها و فضای محدود آشپزخانه‌ها طراحان کابینت به طراحی و اجرای انواع اکسسوری‌ها در کابینت و کمد روی آوردند تا به کمک این ابزار نظم و مدیریت بهتری در آشپزخانه‌ها صورت بگیرد.

اکسسوری کابینت و کمد

ابزار متنوعی برای ساماندهی و نظم بخشیدن به کابینت‌ها و کمدها وجود دارد. منظور از اکسسوری کابینت تجهیزاتی است که با وجود آن‌ها بتوان در آشپزخانه‌های مینیمال و شیک وسایل زیادی را درون کابینت‌ها جای داد. کمک‌گرفتن از این وسایل و طراحی و اجرای انواع اکسسوری‌ها در کابینت و کمد می‌تواند در ایجاد یک آشپزخانه رؤیایی و جادویی به ما کمک کند تا هر چیزی را که می‌خواهیم در کابینت‌ها جای دهیم.

یکی از دغدغه‌های مهم خانم‌ها هم رفع شود. کمدها هم از قسمت‌های مهم هر خانه هستند و کمتر خانه را می‌توان دید که کمددیواری نداشته باشد. کمدها هم دارای طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی هستند و دارای اکسسوری‌های متنوعی که موجب می‌شوند نظم و انضباط داخل فضاهای کمد حفظ شود.

اکسسوری کابینت و کمد

انواع اکسسوری‌های موجود در کابینت

اکسسوری‌ها وسایل فرعی و جانبی و کاربردی در آشپزخانه‌ها هستند و هرچند از نیازهای اولیه نیستند؛ ولی با وجود آنها بهره‌وری و کاربرد کابینت‌ها بیشتر می‌شود. اکسسوری‌های کابینت عبارت‌اند از:

اکسسوری کشوی آشپزخانه

کشوها در آشپزخانه قسمت مهمی هستند که با استفاده از اکسسوری‌های ساده نظم فوق‌العاده‌ای در آنها ایجاد می‌شود. می‌توان قاشق، چنگال، چاقو و دیگر وسایل را از هم تفکیک کرده و سریع‌تر به آنها دسترسی پیدا کرد.

اکسسوری سبد آبچکان

از اکسسوری‌های قدیمی در آشپزخانه‌ها هستند که برای قراردادن ظروف و خشک‌شدن منظم آنها استفاده می‌شود که دارای طرح‌های مختلفی هستند و معمولا از مواد مقاوم و زیبا تولید می‌شوند. این وسیله را می‌توان به دوطبقه طراحی کرد و معمولا از آهن و استیل تولید می‌شود که دوام بالاتری دارند و نوع دیگر از این اکسسوری رومیزی است که کنار سینک قرار می‌گیرد.

اکسسوری وسایل آویز

قسمت‌هایی از وسایل آشپزخانه به دلیل کاربردی‌بودن باید همیشه در دسترس باشند که بعد از استفاده و شستشو در جای مناسب خشک شوند. اکسسوری‌هایی پشت سینک آویز می‌شوند که هم به‌راحتی در دسترس باشند و هم اگر خیس بودند، کابینت و دیگر قسمت‌های آشپزخانه لکه‌دار و مرطوب نشود.

انواع اکسسوری‌های داخل کمد

اکسسوری‌های متنوعی برای نظم و ترتیب‌دادن به فضاهای داخل کمددیواری وجود دارد. هر کدام دارای کابردی خاص و مهم هستند که تنها با نصب صحیح در محل مناسب می‌توان از آنها بهترین استفاده را کرد. این اکسسوری‌ها عبارت‌اند از:

جاکفشی داخل کمد

زمانی که تمامی کفش‌ها در جاکفشی بیرون خانه جا نمی‌شود و یا کفش‌های مهمانی هستند که جایی برای آنها تعیین نشده می‌توان در داخل کمد جای مخصوصی برای آنها تعبیه کرد.

میز اتو داخل کمد

یکی از اکسسوری‌ها و تجهیزات توکار میز اتو داخل کمددیواری است که به‌راحتی بدون اینکه جای اضافی را اشغال کند، از داخل کمد بیرون کشیده شده و لباس‌ها را می‌توان به‌راحتی اتوکرده و بعد به‌جای مخصوص خود بازگردانده شود.

جای زیورآلات داخل کمد

از دغدغه‌های خانم‌ها نبود جای مناسب برای زیورآلات است که توصیه می‌کنیم از جای زیورآلات داخل کمدی استفاده شود که هم دارای امنیت بیشتری است و هم جای مخصوصی برای آنها تعبیه می‌شود. رگال کمدی، جا کرواتی ریل کمددیواری دیگر اکسسوری‌های لازم در کمددیواری‌ها هستند که با طراحی و اجرای انواع اکسسوری‌ها در کابینت و کمد مورداستفاده قرار می‌گیرند و کمترین فضا را اشغال می‌کنند.

کلام پایانی

طراحی و اجرای انواع اکسسوری‌ها در کابینت و کمد مانند یک جادو عمل می‌کند و موجب نظم بیشتر و بهتر در فضاهای مورداستفاده می‌شود. برای دریافت بهترین طراحی اکسسوری‌های زیبا در آشپزخانه حتماً به مجموعه دکوراسیون داخلی زنبق سر بزنید تا بتوانید از ایده‌های جدید این مجموعه استفاده کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button