طراحی و اجرای انواع آب‌نما در شمال تهران

طراحی و اجرای انواع آب‌نما در شمال تهران

طراحی آب‌نما در تهران

بیشتر افراد دوست دارند در مکان زندگی یا محل کار خود تغییروتحولی را ایجاد کنند تا زمان‌هایی را که در آن مکان‌ها سپری می‌کنند، ساعاتی خوش و پر از آرامش باشد. یکی از کارهایی که امروزه بسیار موردتوجه افراد قرار گرفته است، طراحی و اجرای انواع آب‌نما است که به هر شکل و طرحی که باشد موردپسند و خوشایند افراد قرار می‌گیرد. زیرا حس کنار آب یا طبیعت بودن القا می‌شود.

آب‌نما چیست؟

در معماری‌های ایرانی به سازه‌هایی که با فرازوفرود آب صدای زیبا و دلنشین را تولید می‌کنند و هم چشم‌انداز جذاب و دلنواز به وجود می‌آورند را آب‌نما گویند. این صدای دلنشین و دلچسبی که ایجاد می‌کند، حس آرامش بخشی را به رهگذران و افراد القا می‌کند و موجب می‌شود از استرس‌های شهری دورتر شوند. با این مزایا موجب شده که در بیشتر شهرهای سراسر دنیا از این سازه‌ها در شکل‌ها و طرح‌های مختلف استفاده شود.

در کشور ایران هم که مهد این سازه است، در شکل‌ها و مدل‌های بی‌نظیری تولید و اجرا می‌شود که در مکان‌هایی مانند ویلاها، پارک‌ها، باغ‌ها، میدان و… قابل‌مشاهده هستند. طراحی و اجرای انواع آب‌نما با شکل‌های متنوع در بیشتر مکان‌ها دیده می‌شود که حس زیبایی و آرامش را منتقل می‌کند.

انواع آب‌نماهای سنتی و مدرن

انواع آب‌نماهای سنتی و مدرن

این سازه‌های زیبا دارای مدل‌ها و انواع گوناگونی هستند که طبق بودجه و نیاز افراد طراحی و اجرا می‌شوند. طراحی و اجرای انواع آب‌نما باتوجه‌به نوع، مدل طراحی، شکل ظاهری و شرایط و نحوه اجرا دارایی متریال‌های مختلفی هستند. انواع مختلف آب‌نماها عبارت‌اند از:

آب‌نمای شیشه‌ای

افرادی که می‌خواهند به ساختمان یا آپارتمان‌های خود جلوه‌ای زیبا هدیه دهند، از آب‌نماهای شیشه‌ای استفاده می‌کنند که از نمونه‌های پرطرف‌داری محسوب می‌شوند. به دلیل ظاهر زیبا به‌عنوان یک دکوراتیو در محل جاگذاری می‌شود. در ساخت این سازه باید از شیشه‌های ضدضربه، استیل و برنج استفاده شود تا هم مقاومت زیادی داشته باشد هم جلوه زیبایی را القا کند.

آب‌نمای خانگی

این هم یکی دیگر از آب‌نماهای زیبا است که در خانه مورداستفاده قرار می‌گیرد که با صدای آب می‌توان روح و روان را به آرامش رسانده و احساس خوب ایجاد کرد. از نظر ظاهری هم جلوه بی‌نظیر به خانه می‌دهد.

آب‌نمای موزیکال

این سازه دارای مدل و طرح‌های متنوعی است که در اندازه‌های بزرگ و کوچک طراحی می‌شود. در طراحی و اجرای انواع آب‌نما مخصوصا موزیکال از افکت‌های زیبا و رنگی با رقص نور هم استفاده می‌شود.

آب‌نمای صخره‌ای یا سنگی

این آب‌نما به دلیل دکوراتیو بودن و حس آرامش بخشی که دارد، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. آب‌نمای معرفی شده از سنگ‌های مختلفی تولید می‌شود که از پرکاربردترین سنگ‌ها می‌توان به سنگ مرمر، چینی و گرانیت اشاره کرد. این آب‌نما به دلیل تولیدشدن از سنگ‌های طبیعی بسیار جذاب بوده و در بیشتر پارک‌ها، میدان‌ها، باغ‌ها و ویلاها از آن استفاده می‌شود.

آب‌نمای رومیزی

از لذت‌بخش‌ترین صداها در طبیعت صدای آب است. اگر فردی به صدای آب علاقه دارد و می‌خواهد اتاق‌خواب یا خانه خود را آرامش‌بخش‌تر کند، باید از آب‌نماهای رومیزی استفاده کند. طراحی و اجرای انواع آب‌نما از نوع مدل رومیزی در تهران بسیار موردتوجه قرار گرفته است.

آب‌نمای دیواری

این آب‌نما نوعی سازه دکوراتیو است که معمولا به دیوار نصب می‌شود و بیشتر در مکان‌های سرپوشیده مانند رستوران‌ها، اتاق‌ها، هتل و مکان‌های عمومی استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از آب‌نما

این سازه‌ها می‌توانند؛ مانند یک اثر هنری زیبا در محیط اجرا شوند که طبق سبک دکوراسیون‌های داخلی می‌توان از انواع مختلف آنها استفاده کرد. از مزایای استفاده از این آب‌نماها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • به ارزش باغ و ملک اشخاص می‌افزاید.
  • موجب ایجاد و حفظ رطوبت در محیط و اطراف آب‌نما می‌شود.
  • موجب ایجاد یک فضای آرام و روح‌نواز در بین وسایل و المان‌های اطراف می‌شود.
  • از آلودگی‌های صوتی در اطراف و محیط می‌کاهد.

کلام آخر

طراحی و اجرای انواع آب‌نما در شمال تهران در فضاهای کاری و منازل نیاز به تخصص، تجربه و مهارت کافی دارد که این کار توسط مجموعه بزرگ  و برتر زنبق با  ایده‌ها و روش‌های جدید صورت می‌گیرد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button