طراحی سازه‌های مدرن یا لمینت طرح برجسته

طراحی سازه‌های مدرن یا لمینت طرح برجسته

لمینت‌های طرح برجسته

با پیشرفت در زمینه‌های مختلف، رشد و پیشرفت در هنر معماری و انواع سبک‌های دکوراسیون‌های خارجی و داخلی را هم شاهد هستیم. هر روزه مصالح و متریال‌های جدیدی برای ساختمان‌سازی وارد بازار می‌شود که این مصالح جدید موجب می‌شوند ساختمان‌ها زیباتر و جلوه بهتری به خود بگیرند و محل زندگی به محیطی پر از آرامش و زیبایی تبدیل شود. در دکوراسیون‌های داخلی سه عنصر دارای اهمیت است که شامل: سقف، دیوار و کف است. طراحی سازه‌های مدرن یا لمینت طرح برجسته برای کف‌پوش خانه از همان متریال‌های جدید در ساخت‌وسازها به شمار می‌رود که نقش بسیار مهم و زیادی در زیبایی ساختمان‌ها ایفا می‌کند.

لمینت برجسته

لمینت و پارکت‌ها از کف‌پوش‌های زیبا و گران‌قیمت محسوب می‌شوند. از جمله کف‌پوش‌هایی است که برای افراد علاقه‌مند به کف‌پوش‌های چوبی می‌تواند یک انتخاب عالی و مقرون‌به‌صرفه باشد. لمینت‌ها درگذشته با کف‌پوش‌های چوبی شباهت داشته و حتی قیمت بسیار بالایی را دارا بودند؛ اما با رشد و پیشرفت صنعت در حال حاضر لمینت‌ها در شکل‌های مختلف و متنوع و بسیار شیک تولید می‌شوند. لمینت‌هایی مانند: لمینت طرح برجسته، طرح چوب، طرح سرامیک، طرح سنگی و… تولید می‌شوند که هر کدام محبوبیت خاص خود را دارند.

هر فردی طبق علاقه و سلیقه شخصی می‌تواند از انواع کف‌پوش‌ها استفاده کند. کف‌پوش لمینت برجسته دارای نقشه و طرح‌های برجسته است و روی آن شیارهای وجود دارد که موجب می‌شود، خطای دید ایجاد شود. این لمینت یکی از گزینه‌های عالی برای استفاده در کف‌پوش محیط‌های مسکونی و تجاری است. زیرا ظاهری بسیار زیبا دارد و جلوه زیباتری هم به محیط موردنظر می‌دهد. این لمینت‌ها از فیبر تولید می‌شوند و قیمت آنها نسبت به پارکت‌های چوبی مناسب است. البته صددرصد شبیه چوب نیست به همین دلیل است که پارکت لمینت برجسته تولید شده است.

ویژگی‌های چوب‌های ترموود

ساختار پارکت لمینت

هر کف‌پوش که تولید می‌شود از مواد و متریال خاص است و ساختار آن با هم تفاوت دارد. پارکت لمینت هم دارای ساختار یک‌تکه نبوده و به دلیل بهترشدن خواص فیزیکی و افزایش بهبود آن از ساختار لایه‌ای در تولید آن استفاده شده است. این ساختار لمینت طرح برجسته مقاومت و ماندگاری کف‌پوش را در مقابل عواملی مانند رطوبت و خط‌وخش بیشتر می‌کند.

اولین لایه این لمینت‌ها لایه اورلی است که بی‌رنگ بوده و قابل‌لمس نیست و با وجود این لایه مقاومت لمینت در برابر خط‌وخش بیشتر می‌شود که بعضی از لمینت‌های بی‌کیفیت این لایه را ندارند و بعد از مدتی دچار آسیب می‌شوند. لایه بعدی این کف‌پوش لایه پرینت است که روی لمینت‌ها قرار گرفته و شباهت لمینت به چوب توسط این لایه ایجاد می‌شود.

مهم‌ترین لایه این لمینت‌ها لایه مغزی آن است که از فیبر با چگالی بالا یعنی همان ام‌دی‌اف تهیه شده است. آخرین و پایین‌ترین لایه کف‌پوش لمینت برجسته لایه بالانس است که معمولا بین زمین و لمینت قرار گرفته است که از نفوذ رطوبت به لایه مهم مغزی جلوگیری می‌کند. یعنی مانند یک عایق عمل می‌کند و برای ساختار لمینت بسیار لازم و ضروری است.

انواع پارکت لمینت‌های طرح برجسته

کف‌پوش‌ها امروزه دارای انواع مختلفی هستند که هر سلیقه‌ای را جوابگو هستند. پارکت لمینت طرح برجسته هم دارای دو نوع طرح است که شامل موارد زیر می‌شوند:

طرح برجسته تطبیقی (سینک)

این طرح برجسته تطبیقی یعنی برجستگی‌هایی که روی لایه روکش وجود دارد با طرح مطابق بوده به همین دلیل دارای شکل ظاهری طبیعی‌تر و جلوه جذاب‌تری است.

طرح برجسته غیرتطبیقی (غیر سینک)

پارکت لمینت‌های برجسته غیرتطبیقی این خصوصیت‌ها را ندارند؛ ولی درعین‌حال دارای ظاهری زیبا و جذاب هستند و فقط نسبت به لمینت طرح برجسته تطبیقی به پارکت تمام چوب شباهت کمتری دارند.

سخن آخر

از لمینت‌هایی که به چوب شبیه هستند یا از قسمت‌های چوبی لمینت تشکیل شدند در طراحی سازه‌های مدرن استفاده می‌شود. زیرا می‌توان با آن محصولی بسیار بادوام که ضررهای کمتری دارد تولید کرد. زیرا خصوصیات اجرایی آنها شبیه چوب‌های بادوام است که در نمای ساختمان، کنار استخر و دیوار، فریم چوبی در و پنجره ساختمان، پل‌ها و… استفاده می‌شوند. دکوراسیون زنبق از بهترین متریال‌ها و مناسب‌ترین قیمت‌ها برای اجرای ایده‌های خود استفاده می‌کند و رضایت مشتری را دلگرمی خود می‌داند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button