طراحی و اجرای کناف فلت سقف در سراسر ایران

طراحی و اجرای کناف فلت سقف در سراسر ایران

اجرای کناف فلت سقف در دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی، سقف یکی از اجزای مهمی است که باید به آن توجه ویژه شود. اگر طراحی آن به‌درستی انجام شود در زیباتر شدن خانه یا محل موردنظر تاثیر زیادی دارد. اجرای کناف فلت سقف یا همان سقف کاذب یکی از مهم‌ترین روش‌های دکوراسیون داخلی است که دارای مزایای زیادی است. به‌خاطر همین طراحان به آن بسیار توجه می‌کنند.

این نوع سقف از نمونه‌های سقف‌های کنافی است که طراحی آن ساده و اجرای آن راحت و زیبا است. یک نوع سقف یکپارچه است و از مزایای آن می‌توان، نصب راحت و آسان و حتی ایمن بودن را نام برد. می‌توان در این روش از انواع نورهای توکار مانند هالوژن‌ها هم استفاده کرد. این نوع سقف به سه روش می‌توان اجرا کرد. روش ساده، ضدحریق و ضد آب.

ساختار کناف فلت سقف چیست؟

این سقف با روکش کناف فلت نوعی صفحه روکش دار است که روی آن گچ است. حتی این‌طور می‌توان بیان کرد که نوع جدیدی گچ است که در بیشتر ساختمان‌ها از آن استفاده می‌شود. برای اینکه این نوع سقف را سریع می‌توان اجرا کرد و دارای اجرای وسیعی است که به زیبایی ساختمان اضافه می‌کند. این روش دکوراسیون و اجرای کناف فلت سقف از کشور آلمان بوده و اگر با تکنولوژی آلمانی اجرا شود، بسیار عالی خواهد شد.

باید ابتدا سقفی که قرار است روی آن کناف اجرا شود را مشخص کنید. چرا که نمی‌توان طرح کنافی که برای اتاق‌خواب  استفاده می‌شود را برای سقف حمام و یا دستشویی هم استفاده کرد. هرکدام طرح مخصوص به خود دارند.

انواع کناف

برای دکوراسیون داخلی مخصوصا سقف، می‌توان ایده‌های مختلفی داد. مانند اینکه از رنگ‌های مختلف برای زیبایی استفاده کرد و یا از گچ‌بری‌های متنوع بهره برد. ولی امروزه از کناف سقف برای زیبایی هر چه بیشتر استفاده می‌شود. کناف هم از دودسته تشکیل شده است: نوع ثابت و نوع متحرک که مختصر توضیح می‌دهیم.

ساختار کناف فلت سقف چیست؟

نوع ثابت

این نوع کناف هم باز به دودسته تقسیم می‌شود که در بازار هم ساده و طرح‌دار آن وجود دارد. هر سبکی که به انتخاب فرد است، اجرا می‌شود. چرا که در مکانی‌هایی که دارای دکوراسیون مدرن است، بیشتر طرح ساده استفاده می‌شود و در مکان‌هایی که به سبک کلاسیک کار شده کناف طرح‌دار بیشتر خواهان دارد. مواد اولیه این کناف‌ها همه از گچ هستند.

نوع متحرک

در این نوع کناف هم بیشتر برای ساخت سقف‌هایی استفاده می‌شود که تجاری هستند یا پارکینگ محسوب می‌شوند. چون می‌توان آن را به‌سادگی جابه‌جا کرد و سقف اصلی را جایگزین کرد. صفحه‌های استفاده شده در این سقف‌ها از پروفیل و گچ است و گاهی به‌خاطر شرایط به‌جای گچ از آلومینیوم و مواد معدنی هم استفاده می‌کنند.

مزایای استفاده از کناف

استفاده کردن از این نوع محصول در دکوراسیون داخلی هم به زیبایی مکان موردنظر اضافه می‌کند هم مزایای دیگری دارد که به آن اشاره می‌کنیم. از جمله مزایای آن:

  1. دارای وزن کم و هزینه مناسبی است
  2. سرعت نصب بالایی دارد
  3. عایق صدا و حرارت است
  4. برای دیوار و سقف قابل‌اجرا است.
  5. نصبی ساده دارد.

در اجرای کناف فلت سقف که همان سقف اصلی است که یک سقف دیگر روی آن اجرا می‌شود که به‌جای استفاده از گچ از این روش بهره می‌برند. اگر بعدها به هر دلیل فرد بخواهد سقف خود را تعویض کرده و آن را نوسازی کند یا حتی طرح دیگری اجرا کند به‌راحتی قابل انجام است. چون می‌شود روی آن یک دکور زیبا هم اجرا کرد. سقف کناف فلت را می‌توان به‌صورت یک سطح صاف هم اجرا کرد و یا به‌دلخواه مشتری یا کارفرما شکل‌های مختلفی برای آن اجرا کرد.

کلام آخر

امروزه در همه جای ایران از این نوع دکوراسیون برای خانه‌های خود استفاده می‌کنند و طرح‌ها و اشکال مختلفی از این سبک‌ها وجود دارد. هر فردی می‌تواند با کمی جستجو بهترین مکان نصب این سقف‌های کاذب را که با بهترین مواد ساخته می‌شود را در کل ایران مخصوصا در سراسر تهران پیدا کرد. هزینه استفاده و زمان نصب کمتری دارد اما دارای زیبایی فوق‌العاده‌ای است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجرای کناف فلت سقف می‌توان به مجموعه دکوراسیون داخلی زنبق مراجعه کرد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button