صفحه کابینت مارمونایت چیست؟

صفحه کابینت مارمونایت چیست؟

سنگ‌های مصنوعی

امروزه با وجود مصالح جدید و زیبا در صنعت ساخت‌وساز موجب شده که از سنگ‌های متنوع و مختلفی برای زیبایی دکوراسیون‌های داخلی استفاده شود که بسیار مورد استقبال و محبوبیت قرار گرفته است. اجرا و استفاده‌ از این سنگ‌های طبیعی در دکوراسیون‌ها دارای هزینه زیادی است که برای همه افراد مقرون‌به‌صرفه نبوده و همین موضوع موجب شده که بیشتر افراد به‌جای استفاده از سنگ‌های طبیعی زیبا از سنگ‌های مصنوعی استفاده کنند. صفحه کابینت مارمونایت از قسمت‌هایی است که معمولا از سنگ‌های مصنوعی در آن استفاده می‌شود.

سنگ مصنوعی مارمونایت چیست؟

نوعی سنگ مصنوعی است که به‌صورت مهندسی شده برای استفاده از انواع مختلف سطوح از آن استفاده می‌شود. از جمله سنگ‌های باکیفیت مصنوعی می‌توان به کوارتز یا کورین اشاره کرد که بسیار مرغوب هستند. سنگ مارمونایت معمولا از ترکیب سنگ‌های دیگر مثل کوارتز و کورین ساخته می‌شود که مغزی این سنگ از جنس کورین و رویه سنگ از جنس کوارتز ساخته می‌شود. به همین دلیل تمام خصوصیات و مزیت‌های این دو سنگ را دارا است.

این سنگ بسیار زیبا و درخشان است و مقاومت و استحکام زیادی هم دارد که موجب استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. امروزه در ساخت‌وساز ساختمان‌ها برای انواع سطح‌ها از این سنگ‌های مصنوعی استفاده می‌شود. به دلیل کیفیت بالا و مقاومتی که دارد از ویژگی‌هایی است که کمتر می‌توان در یک مواد و متریال آن را پیدا کرد.

کاربرد صفحه‌های کابینت مارمونایت در آشپزخانه

سنگ‌های مصنوعی در وهله اول بعد از تماشاکردن یک حس سنگ طبیعی را دارد. زیرا دارای رگه‌های زیاد، درشت و برجسته است و می‌توان یک آشپزخانه‌ای را تصور کرد که از صفحه کابینت مارمونایت و کانتر خود از این سنگ‌های شبه طبیعی استفاده کرده است. این سنگ‌ها دارای طرح‌های بسیار زیبا است که موجب شده در شکل‌ها و طرح‌های مختلفی از آن استفاده کنند. می‌توان به‌طورکلی کاربرد سنگ مارمونایت را در آشپزخانه‌ها به این موارد اشاره کرد. کاربرد آن در آشپزخانه‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

 • استفاده در سینک ظرفشویی آشپزخانه ها
 • به عنوان رویه انواع سطح و میزهای موجود در آشپزخانه
 • استفاده در کانتر آشپزخانه
 • دیوارهای داخلی آشپزخانه
 • به‌عنوان متریال بین کابینتی

کاربرد صفحه‌های کابینت مارمونایت در آشپزخانه

مزایای استفاده از مارمونایت در صفحه کابینت

این سنگ‌ها دارای ویژگی‌های زیاد و کیفیت بسیار بالایی هستند و به دلیل زیبایی مورداستفاده زیادی قرار می‌گیرند. از جمله مزایای سنگ مارمونایت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. این مزایا عبارت‌اند از:

مقاوم در مقابل مواد شیمیایی

این سنگ باکیفیت اگر در برابر بیشتر مواد شیمیایی اسیدی و بازی قرار بگیرد مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد و هیچ تغییر رنگ و شکلی در آن رخ نمی‌دهد. پس دیگر نگران استفاده از مواد شیمیایی در تمیزکردن آن نباشید.

ضد خط‌وخش

سنگ مارمونایت گفته شد که از ترکیب دو سنگ کورین و کوارتز تشکیل شده است. به دلیل جنس سطح روی این سنگ موجب شده در برابر صدمه‌هایی مانند ضربه چاقو و برخورد ظروف و دیگر ابزار آشپزخانه بسیار مقاوم باشد.

سادگی در اجرای صفحه کابینت مارمونایت

بعضی از افراد از کیفیت اجرای سنگ‌های طبیعی، مصنوعی و سرامیکی در ساختمان‌سازی نارضایتی دارند. به دلیل کمبود افراد متخصص و حرفه‌ای در این صنعت هزینه نصب و حمل‌ونقل مواد و قطعات با دستگاه‌های خاص مشکلات موجود را  بیشتر می‌کند. با تولید سنگ‌های مارمونایت مزایای زیادی در نصب این سنگ‌ها به وجود آمده است. مزایای ایجاد شده در نصب سنگ مارمونایت عبارت‌اند از:

 • افزایش سرعت اجرا
 • کاهش استهلاک تجهیزات
 • کم‌کردن هزینه نصب
 • نداشتن گردوخاک و آلودگی
 • حذف مرحله سمباده در مارمونایت است.
 • نگهداری ساده به دلیل نصب بدون درز این سنگ‌ها

از خصوصیات و ویژگی‌های مهم سنگ مارمونایت این است که در زمان نصب درز بین ورق‌ها مشخص نیست و از بین می‌رود. می‌توان یک سطح صاف و یکدست و زیبا به وجود آورد. با وجود رنگ مارمونایت تمیزکردن و نگهداری از این سنگ‌ها بسیار راحت و ساده است.

معایب صفحه‌های کابینت مارمونایت

این سنگ‌های مصنوعی باکیفیت علاوه بر داشتن مزایای زیاد گاهی دارای معایبی هم هستند. از معایب استفاده از صفحه کابینت مارمونایت می‌توان به این موارد  اشاره کرد. این سنگ توانایی ترمیم‌پذیری نداشته؛ زیرا لایه کوارتز در روی آن موجب شده اگر خط‌وخش روی آن ایجاد شود بتوان دوباره  آن را بازسازی کرد. البته این متریال دارای کیفیت و استحکام زیادی است شاید اصلاً نیاز به ترمیم و بازسازی نداشته باشد.

کلام پایانی

سنگ‌های مصنوعی و طبیعی بسیار زیادی در کشور ما تولید می‌شود. این سنگ‌ها در اکثر قسمت‌های دکوراسیون‌های داخلی مورداستفاده قرار می‌گیرد. یکی از گزینه‌های استفاده از این سنگ‌ها صفحه کابینت مارمونایت است که از سنگ مارمونایت باکیفیت و مقاوم استفاده می‌شود که بسیار زیبا و درخشنده است. سنگ‌های مصنوعی از لحاظ ظاهری خیلی شبیه سنگ‌های طبیعی هستند

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button