مبل اداری نیلپر OSS776N2

صفحات فشرده سرامیکی پرسلان

صفحه روی کابینت‌ها

یکی از کارهایی که موجب یک اتفاق هیجان‌انگیز می‌شود، بازسازی خانه است. زمانی که فردی سعی می‌کند، خانه قدیمی خود را بازسازی کرده و حتی امکانات و وسایل خانه را به‌روز و مجهز کند انتخاب و گزینه‌های زیادی در مورد متریال‌ها دارد. کف‌پوش، کابینت و صفحه کابینت سرامیکی پرسلان که در طراحی خانه‌ها به‌عنوان یک میز و دیگر عناصر طراحی مورداستفاده قرار می‌گیرند. البته بیشتر مالکان خانه‌ها از مزیت‌های میزهای سرامیکی پرسلان اطلاعی ندارند. این صفحات فشرده سرامیکی پرسلان مقرون‌به‌صرفه و دارای دوام زیادی است که می‌توان به‌عنوان صفحه کابینت و حتی بین کابینتی از آن‌ها استفاده کرد.

صفحه فشرده سرامیکی پرسلان یا اسلب پرسلان چیست؟

هر محصول و کالایی دارای ماده اولیه خاصی است که در تهیه و ساخت کالاها از آنها استفاده می‌شود. سرامیک پرسلان هم از کانی کائولینیت تشکیل شده که نوعی خاک رس است و به آن خاک چینی هم گفته می‌شود. قبل از اینکه فلدسپات و سیلیس را در دما و فشار بالا فشرده کنند، ابتدا با یک لعابی که رنگ‌دانه دارد پوشانده می‌شود که برای صفحات فشرده سرامیکی پرسلان از ضخامت ۱۲ میلی‌متری استفاده می‌شود. این رنگ‌دانه‌ها به‌صورت یکدست در تمامی دال سرامیک قرار دارد و از لحاظ از شکل ظاهری تقریبا شبیه گرانیت و مرمر است.

صفحه کابینت سرامیک پرسلان

استفاده از این صفحات فشرده سرامیکی پرسلان و مقرون‌به‌صرفه بوده و به دلیل دوام و مقاومت زیادی که دارد می‌توان در دکوراسیون آشپزخانه‌ها از آن استفاده کرد. صفحه کابینت سرامیکی پرسلان ویژگی‌های خاصی دارد که شامل موارد زیر می‌شوند:

مقاوم در مقابل حرارت

این صفحه سرامیکی با دمای ۱۰۰۰ درجه و حتی بیشتر پخته و تولید می‌شود. پس گرمایی که اجاق‌گاز تولید می‌کند را به‌راحتی تحمل می‌کند و حتی گرمای قابلمه‌های داغ و دیگر منابع حرارتی را هم شامل می‌شود. یکی از دلایلی که موجب خرید این صفحات فشرده سرامیکی پرسلان می‌شود مقاومت بالای این صفحات است.

دارای تنوع رنگ و اندازه و نوع

در انتخاب‌کردن این صفحات از لحاظ اندازه و رنگ می‌توان گزینه‌های بسیار زیادی داشت. این صفحات معمولا در عرض ۶۰ تا ۳۰۰ سانتی‌متر ساخته می‌شوند و می‌توان از آنها به‌عنوان پوشش برای پیشخوان، کف‌پوش، پنل دیواری و حتی درب کابینت استفاده کرد. صفحات به‌صورت مات و براق ارائه می‌شوند و برای استفاده‌کردن در فضاهای باز هم گزینه بسیار مناسبی است.

ضد لک و راحتی نظافت

این صفحات سرامیکی به دلیل تراکم زیادی که دارند، هیچ‌چیز را جذب نمی‌کنند و آلودگی روی سطح این صفحات باقی می‌ماند و تمیزکردن آن بسیار ساده است. فقط می‌توان با یک دستمال مرطوب آنها را تمیز کرد.

انواع سرامیک پرسلان

دوام در برابر شوینده‌های قوی اسیدی

برای اینکه صفحات فشرده سرامیکی پرسلان را تمیز کنید. انواع شوینده‌های اسیدی قوی نیاز نیست و با یک دستمال مرطوب تمیز و زیبا می‌شوند. اگر هم از این مواد شوینده استفاده کنید، هیچ آسیبی به این صفحات وارد نمی‌شود.

خاصیت آنتی‌باکتریال

سطح این صفحه‌های سرامیکی متراکم و غیرقابل‌نفوذ است؛ زیرا از مواد باکیفیت و مرغوبی ساخته می‌شوند و هیچ نوع باکتری روی این سطح رشد نمی‌کند. به همین دلیل برای آشپزخانه‌ها می‌تواند انتخابی مناسب و حیاتی باشد.

ضد آب بودن

از مزیت‌های مهم این صفحات ضد آب بودن آن است و از هیچ جهت از سطح و بند آب را جذب نمی‌کند. زیرا سطح بسیار متراکم ای دارد و به‌هیچ‌عنوان آب به آن نفوذ نمی‌کند.

ثبات رنگ در مقابل نور

رنگ‌های مورداستفاده در این صفحات فشرده سرامیکی پرسلان در برابر نور خورشید تغییر پیدا نمی‌کند. حتی می‌توان در فضای باز به‌راحتی از آنها استفاده کرد.

انواع سرامیک پرسلان

صفحه کابینت سرامیکی دارای تنوع رنگی و اندازه و مدل‌های فراوان است. از لحاظ نوع پوشش هم دارای تقسیم‌بندی‌های متنوعی است که شامل موارد زیر می‌شوند:

  • سرامیک پرسلان پوشش لعاب
  • پرداخت و پولیش سطح سرامیک
  • پوشش نانو
  • سرامیک پرسلان نانو پولیشی

کلام پایانی

صفحات فشرده سرامیکی پرسلان از جمله جدیدترین مواد مورداستفاده در ساختمان‌سازی‌ها است. مخصوصا در ساخت صفحه روی کابینت که به نام زیگما نامیده می‌شود. نوع خاصی از جنس سرامیک است و در طی یک فعالیت خاص تولید می‌شوند. از این نوع صفحات در زمینه کف‌پوش‌ها هم مورداستفاده قرار می‌گیرد و به‌راحتی می‌توان از آنها نگهداری کرد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button