شیک‌ترین پرده پذیرایی که دکوراسیون خانه را متحول می‌کند

شیک‌ترین پرده پذیرایی که دکوراسیون خانه را متحول می‌کند

نقش پرده‌ها در دکوراسیون داخلی

یکی از قسمت‌های مهم در چیدمان سالن‌های پذیرایی پرده‌ها هستند که با یک انتخاب درست و مناسب می‌توان جلوه و نمای زیبایی را به دکوراسیون‌های خود بخشید. باتوجه‌به وجود انواع مدل‌های متنوع و مختلف پرده می‌توان شیک‌ترین پرده پذیرایی را در خانه‌هایی با دکوراسیون‌های مدرن و یا کلاسیک نصب کرد. برای دوخت این پرده‌های شیک معمولا از مناسب‌ترین و بهترین نوع پارچه‌ها استفاده می‌شود.

چه رنگی برای شیک‌ترین پرده‌های پذیرایی مناسب است؟

اگر پرده‌های حریر ساده را بتوان به‌عنوان شیک‌ترین پرده پذیرایی در نظر گرفت، می‌توان به سراغ پرده‌های حریر سفید و یا شیری‌رنگ رفته و آن را تهیه کرد. زیرا این پرده‌های حریر با هر نوع سبک دکوراسیون هماهنگ می‌شوند. اگر روی این پرده‌های حریر از والان ساده می‌خواهید، استفاده کنید باید رنگ و طرح آن با تم رنگی دکوراسیون داخلی متناسب باشد. برای این کار می‌توانید مطابق با رنگ پارچه مبل خود آن را ست کنید. یا اینکه از پارچه‌های رنگی برای کوسن و یا والان‌های خود بهره ببرید تا یک ست جذاب را در سالن پذیرایی به وجود بیاورید.

به طور مثال اگر در خانه شما مبلمان طوسی رنگ وجود دارد، روی آن کوسن‌های صورتی استفاده کنید. یک پرده حریر سفید با والان‌هایی به رنگ طوسی می‌تواند یک انتخاب منحصربه‌فرد باشد. ولی اگر به پرده‌های طوسی علاقه‌ای ندارید، می‌توانید از والان‌هایی به رنگ صورتی مانند رنگ کوسن‌ها بهره‌مند شوید که موجب یک گردش رنگ جذاب در سالن پذیرایی می‌شود و چیدمان به‌خوبی و تناسب انجام می‌گیرد. هر چقدر بین طرح و رنگ پرده‌ها با دیگر قسمت‌های سالن و مبلمان هماهنگی به وجود بیاید تمام دکوراسیون و پرده‌ها زیباتر و شیک‌تر نمایان می‌شوند.

نکاتی در مورد شیک‌ترین پرده

نکاتی در مورد شیک‌ترین پرده

برای اینکه بتوان یکی از شیک‌ترین پرده پذیرایی را برای منزل خود تهیه کرد باید به نکاتی هم توجه کرد تا در انتخاب خود موفق شد. این نکات مهم شامل موارد زیر هستند:

  • در زمان انتخاب پرده شیک باید به ارتفاع سقف تا زمین و بلندی آن توجه کنید.
  • برای نصب‌کردن پرده‌های حریر از مدل‌های پلیسه یا پانچ استفاده کنید.
  • پرده‌های تور که دارای طرح‌های جذاب و ساده هستند می‌توانند از شیک‌ترین پرده‌هایی باشند که استفاده می‌شوند؛ مانند پرده توری که طرح‌های شکوفه دارد که یک پرده زیبا و ظریف برای سالن‌های پذیرایی است.
  • در زمان انتخاب پرده پذیرایی باید فاکتورهایی هم در نظر گرفت که این فاکتورها شامل: ارتفاع پرده، کارکرد پرده، نگهداری و شستشو، طول و عرض پرده، میزان ورود نور و…

ویژگی‌های مهم در زمان خرید پرده پذیرایی

در قدم اول خرید شیک‌ترین پرده پذیرایی باید به ویژگی‌های آن توجه کنید؛ زیرا با یک انتخاب درست و هوشمندانه پرده می‌توانید فضایی مجلل و دنج ایجاد کنید و ظاهر خانه را متحول کنید و با یک انتخاب اشتباه فضا را شلوغ، کوچک و دلگیر جلوه دهید. از جمله ویژگی‌هایی که باید به آن توجه کنید عبارت‌اند از:

حریم خصوصی

بهتر است پرده را طبق اندازه نیاز به فضای خصوصی تهیه کنید. زیرا اگر پنجره‌های بزرگ در ساختمان دارید که به ساختمان دیگر دید دارد گزینه‌هایی را باید در نظر بگیرید که یک فضای امن و حریم خصوصی را برای شما به وجود بیاورد و این هم به سلیقه فرد بستگی دارد و باید به این مورد بیشتر توجه نشان داد.

میزان ورود نور

اگر در طول روز می‌خواهید از نور طبیعی استفاده کنید از پرده‌های دوتکه یا متحرک استفاده کنید که در مواقعی حریم خصوصی شما را هم حفظ می‌کند و به میزان دلخواه می‌توانید آنها را کنار زده و از نور استفاده کنید. پرده‌های زبرا پرده‌هایی هستند که روی نور وارد شده به محیط کنترل خوبی دارند.

کارکرد پرده

از نکات مهم در انتخاب شیک‌ترین پرده پذیرایی و تکمیل دکوراسیون عملکرد پرده‌ها است. پرده‌ها از یک لحاظ جنبه تزیینی دارند که می‌توانید به‌صورت ثابت بهره‌مند شوید که در میزان استفاده از پارچه هم صرفه‌جویی شده و دارای نصب راحتی است. افرادی که به‌ظاهر پرده و یا پارچه‌های کلاسیک علاقه دارند؛ اما عملکرد پرده‌های مدرن را می‌پسندند می‌توانند از پرده ورتیلاین استفاده کنند.

نگهداری و شستشوی پرده

انتخاب پرده می‌تواند دکوراسیون منزل را متحول کند؛ ولی باید به طرز شستشو و نگهداری آن هم توجه کنید. پرده‌هایی مانند دابل شید، زبرا، ورتیلاین دارای شستشو و تمیزی راحتی هستند؛ زیرا از پارچه‌های پلی‌استر تولید شده‌اند. این پارچه‌ها ضد آب و الکتریسیته ساکن هستند و به‌راحتی گردوغبار را جذب نمی‌کنند.

کلام پایانی

برای انتخاب و تهیه شیک‌ترین پرده پذیرایی باید به نوع پارچه پرده که در ظاهر پذیرایی تاثیر می‌گذارد هم توجه کرد. زیرا پارچه مختلف و متنوعی در بازار وجود دارد که می‌توان طبق نیاز از آنها انتخاب کرد

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button