شومینه معلق چیست و ویژگی‌های آن را بیان کنید؟

شومینه معلق چیست و ویژگی‌های آن را بیان کنید؟

انواع شومینه‌ها در دکوراسیون‌های داخلی

زیبایی شعله‌های آتش به‌تنهایی می‌تواند انسان را مجذوب کند و با تمام زیبایی گرمای دلچسبی را هم نصیب افراد کند و موجب می‌شود، فضای سرد اطراف یک فضای گرم و دلنشین شود. شومینه‌ها یکی از ابزار و وسایل تزیینی و گرمایشی هستند که به زیبایی محیط و گرمای آن کمک زیادی می‌کنند. انواع زیبای آن می‌توان به شومینه معلق اشاره کرد که آتشدانی ایمن و زیبا است که لذت نشستن در کنار آن و خوردن چای با دوستان و خانواده را چندین برابر می‌کند.

شومینه معلق چیست؟

این آتشدان‌های فلزی معلق با طرح کلاسیک هستند که شبیه به بخاری‌های قدیمی هستند و تنها فرقی که با آن دارند آویزان بودن آنها است که این شومینه‌های فانتزی بسیار طرف‌دار دارند و با طرح‌های متفاوتی که دارند مناسب استفاده در اتاق‌خواب‌ها و پذیرایی‌ها هستند. نوع سوخت این شومینه‌های معلق هم متفاوت است برخی با گاز و برخی هم با زغال مورداستفاده قرار می‌گیرند. نوع زغالی به هیزم برای سوزاندن نیاز دارد و مدل گازی سوز هم به لوله‌کشی گاز برای روشن ماندن احتیاج دارد.

البته نوع دیگری از شومینه‌های معلق هم برقی است که زیاد موردتوجه قرار نمی‌گیرد. اگر فردی عاشق صدای سوختن چوب و گرمای شعله‌های باز و زیبای آتش است می‌تواند از شومینه معلق در محیط و مکان خود بهره ببرد. از جدیدترین و یکی از زیباترین و می‌توان گفت مدرن‌ترین نوع شومینه‌ها محسوب می‌شود و توجه هر بیننده را در محیط به خود جلب می‌کند.

انواع شومینه‌های معلق

این نوع شومینه‌ها مانند بیشتر مدل‌های شومینه‌های دیگر به دودسته تقسیم می‌شود، مدل مدرن و کلاسیک که از لحاظ این نوع دسته‌بندی شومینه‌هایی مانند: برقی، گازی، دیواری، الکلی و نمونه‌های دیگری مانند: بدون قاب یا شومینه معلق یا دوطرفه هستند. شومینه‌های مدل کلاسیک معلق مانند نمونه‌هایی از شومینه‌هایی هستند که در داخل دیوار اجرا می‌شوند و یا نمونه شومینه‌های کنجی هم وجود دارند. امروزه انواع مختلف مدل‌های متنوعی از شومینه‌ها وجود دارد که منحصربه‌فرد و خاص هستند. برای اینکه بتوان در این شومینه‌های معلق شعله‌های زیبایی را مشاهده کرد از نوع برقی یا الکلی بهره می‌برند که می‌توان تصویرهای زیبایی از شعله‌های آتش را با گرمای دلچسب مشاهده کرد.

انواع شومینه‌های معلق

نکات مهم در زمینه شومینه‌های معلق

شومینه‌های معلق بسیار لوکس و زیبا و کاربردی هستند که هم از لحاظ ظاهر و زیبایی و هم از لحاظ دوام و کیفیت باید موردتوجه قرار بگیرند. نکاتی که در مورد این شومینه‌ها وجود دارد عبارت‌اند از:

گرمایی که با محیط‌زیست سازگار است

شومینه های معلق بسیار کاربردی بوده و گرمای زیادی را در خانه تولید می‌کند و می‌تواند کمتر از سوخت‌های فسیلی استفاده کند. زمانی که از چوب برای سوختن استفاده می‌کنید از انرژی تجدیدپذیر بهره می‌برید و گاز گلخانه‌ای کمی نسبت به انرژی‌های دیگر مانند برق و گاز تولید می‌شود. اگر چوب مورد مناسبی برای شما نباشد می‌توانید از اتانول که گرمای خوبی دارد و بسیار تمیز می‌سوزد استفاده کنید.

کاربردی و هنری است

هیچ نوع ابزار و وسیله گرمایشی این نوع گرما را منتشر نمی‌کند و فقط از آتش می‌توان این حس دلپذیر را به دست آورد. شومینه‌های معلق ابزاری است که می‌تواند رقص آتش را در سرما به زیبایی تماشا کرد. نکته جالب داشتن یک شومینه معلق است که علاوه بر گرمایی که به شما می‌دهد یک نقطه کانونی در خانه برای شما ایجاد می‌کند.

خلق و خویی که ایجاد می‌کند

افراد با نشستن در کنار آتش با افرادی که دوستشان دارند موجب ایجاد محبت در بین هم می‌شوند و افرادی که نمی‌خواهند به یک سفر به خارج از شهر بروند هم می‌توانند در کنار شومینه معلق از گرما و حس خوب آتش در خانه خود کمال لذت را ببرند.

مشخصات و ویژگی‌های شومینه‌های معلق

  • انواع متنوع شومینه معلق با پایه سوخت هیزمی و گازی طراحی و تولید می‌شوند.
  • بدنه این نوع شومینه‌ها در مقابل حرارت و رطوبت مقاومت زیادی دارد.
  • این شومینه‌ها طوری طراحی می‌شود که برای مکان‌های مختلفی مانند آلاچیق تراس و داخل منزل مناسب است.
  • آتشدان این نوع شومینه‌ها معمولاً از جنس مقاوم و پوششی از رنگ‌های کوره‌ای است که دوام و استحکام زیادی در این وسایل تضمین می‌کند.
  • طبق نیاز مشتریان معمولاً مخزن‌های ورقی و سنگ‌های با دوامی که در بدنه و ساختار آتشدان استفاده می‌شود.
  • مشعل تمامی مدل‌های شومینه از حرارت بالایی برخوردار است.

کلام پایانی

شومینه معلق در اصل دارای سوخت هیزمی بوده که امروزه مدرن شدة شومینه‌های سنتی و قدیمی هستند که این شومینه‌ها به درخواست مشتریان به شکل شومینه گازی و یا هیزمی تولید می‌شود.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button