سقف کناف با طراحی و اجرای نورپردازی

سقف کناف با نورپردازی مناسب، جلوه بسیار جذابی به محیط می‌دهد و تاثیر زیادی بر روی دکوراسیون منزل دارد. این سبک که یکی از شیوه‌های جدید نورپردازی می‌باشد علاوه بر زیبایی باعث ایجاد حس آرامش در افراد می‌شود، از این رو طرفداران بسیاری دارد. سقف کناف با طراحی و اجرای نورپردازی در بخش‌های مختلف، از استانداردهای متفاوتی پیروی می‌کند. در ادامه این مطلب از شرکت زنبق شما را با انواع روش‌های نورپردازی سقف با کناف آشنا خواهیم کرد.

سقف کناف با طراحی و اجرای نورپردازی
سقف کناف با طراحی و اجرای نورپردازی

علت انتخاب سقف کناف با طراحی و اجرای نورپردازی

سقف منزل بهترین قسمت برای نورپردازی است و کناف فضای مناسبی را در سقف برای این کار فراهم می‌آورد. بخصوص برای ایجاد طرح مورد نظر و استفاده از جعبه نور مخفی، کاربرد کناف در سقف بسیار موثر است. البته برای بهتر اجرا شدن کار، باید موارد مختلف تاثیرگذار را مدنظر داشته باشیم.

یکی از مهم‌ترین موارد در نظر گرفتن استانداردهای نورپردازی و رعایت میزان نور برای محیط‌های مختلف است. به طور کلی سه نوع استاندار برای روشنایی محیط وجود دارد که عبارتند از:

  1. روشنایی عمومی: در این نوع روشنایی که بیشتر در اتاق‌ها کاربرد دارد نور به صورت یکنواخت به سطوح تابیده می‌شود.
  2. روشنایی هدفمند: این نوع روشنایی دارای پیچیدگی‌های خاصی است و متناسب با محل مورد نظر شدت نور، زاویه تابش و… تغییر می‌نماید.
  3. روشنایی موضعی: روشنایی موضعی یا روشنایی مادون قرمز، مناسب برای بخش‌های خاصی می‌باشد.

یکی از موارد مهم دیگری که باید در هنگام نورپردازی سقف کناف مورد توجه قرار گیرد ارتفاع سقف می‌باشد. پیشنهاد طراحان سقف کناف زنبق این است که برای بلندتر نشان دادن سقف‌های کوتاه، از LED سقفی با نورپردازی مناسب استفاده شود و در مواردی که سقف ارتفاع متوسط و یا بلندی دارد از کناف به همراه لامپ‌های LED توکار و یا هالوژن‌ها استفاده نمایید.

انواع نورپردازی سقف با کناف

همانطور که می‌دانید کناف یک سقف کاذب است که پایین‌تر از سقف اصلی نصب می‌شود و فضایی بین کناف و سقف بهترین مکان برای قرار دادان جعبه نور مخفی می‌باشد. اما توجه داشته باشید که برای نورپردازی مناسب در فضاهای مختلف می‌توان از لامپ‌های متفاوتی استفاده کرد. در این بخش از مقاله سقف کناف با طراحی و اجرای نورپردازی قصد داریم شما را با انواع لامپ‌ها و نورپردازی‌های مختلف آشنا کنیم.

·         لامپ‌های ال ای دی (LED) فرو رفته

لامپ‌های LED فرو رفته برای سبک دکوراسیون مدرن بسیار مناسب هستند و به آسانی در پشت سقف کاذب و حتی دیوارها نصب می‌شوند. این لامپ‌ها  به محیط روشنایی و درخشش خاصی می‌بخشند. لامپ‌های LED بسیار مقرون به صرفه هستند.

·         لامپ‌های LED   نورمخفی

لامپ‌های نور مخفی به صورت غیرمستقیم روی سقف کاذب نصب می‌شوند و با نور ملایمی که از خود ساطع می‌کنند، نظر همه را به خود جلب می‌نمایند. از این لامپ‌ها می‌توانید علاوه بر اتاق‌ها در نورپردازی حیاط نیز استفاده کرد.

·         نورپردازی فرو رفته گیمبال

با استفاده از چراغ‌های فرو رفته گیمبال می‌توانید نور محیط را با نورهای رنگارنگ تنظیم کنید و یا آنها را بدون تغییر و در حالت کم نور قرار دهید. از این نوع نورپردازی زمانی استفاده می‌شود که بخواهید نور را بر روی قسمتی از دکور مثلاً قفسه کتاب‌ها یا یک اثر هنری متمرکز نمایید.

·         نورپردازی کوه فلاش

در این روش نورپردازی، لامپ‌ها به سقف نصب می‌شوند و نور را در فضای وسیع به سمت پایین پرتاب می‌کنند. کوه فلاش برای فضاهایی با سقف‌های کوتاه  و راهروها مناسب می‌باشد.

·         پنل‌های سقفی با نور پس زمینه

پنل‌های سقفی با نور پس زمینه، مانند نور روز درخشش طبیعی در محیط ایجاد می‌کنند و برای ایجاد محیطی آرام مناسب هستند. این پنل‌ها، نور را به صورت یکنواخت و ملایم پخش می‌کنند.

·         نورپردازی با لامپ‌های هالوژن

با استفاده از این نوع  نورپردازی می‌توان بر یک نقطه تأکید یا توجه را از یک نقطه سلب کرد. برای نورپردازی با لامپ‌های هالوژن می‌توانید از سبک‌ها و متدهای مختلفی بسته به موقعیت مکانی خود استفاده کنید. دوام و میزان روشنایی لامپ‌های هالوژنی به طور چشمگیری بالاست.

·         نورپردازی به صورت خطی

این نوع نورپردازی جنبه تزئینی دارد و باعث ایجاد جذابیت در محیط می‌گردد. در نورپردازی خطی شیارهایی در سقف یا دیوارها ایجاد می‌کنند و لامپ‌های خطی را در درون آن شیارها قرار می‌دهند.

استفاده از انواع لامپ ها در سقف کاذب کناف
استفاده از انواع لامپ ها در سقف کاذب کناف

کلام آخر

سقف کناف با طراحی و اجرای نورپردازی می‌تواند فضا و دکوراسیون داخلی را بسیار دلنشین و زیبا نماید. شما می‌توانید با انتخاب نوع لامپ و مدل نورپردازی مناسب، باعث ایجاد آرامش در محیط شوید. اما فراموش نکنید نوع نورپردازی باید با فضای کاری شما سنخیت داشته باشد. متخصصان شرکت زنبق همراه شما هستند تا بتوانید با انتخاب درست نوع نورپردازی جلوه و زیبایی بی نظیری به محیط خود ببخشید.

Zahra Namavar

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button