سقف کشسان پرینتی یا چاپی چیست؟

سقف کشسان پرینتی یا چاپی چیست؟

انواع سقف‌های کاذب

ذات انسانی ناخواسته به‌طرف رنگ‌ها و طرح‌های زیبا و شگفت‌انگیز جذب می‌شود. در طول سالیان دراز انسان این علاقه را با روش‌های مختلف در زمینه‌های متفاوت به نمایش گذاشته است که می‌توان به نقاشی‌های روی دیوارها و یا حتی تابلوهای ستایشی مشهور چندین هزار‌ساله و حتی معماری‌های بی‌نظیری در دنیا اشاره کرد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی در دکوراسیون‌های داخلی هم اتفاقات زیبا و جذابی رخ‌داده است که یکی از این رویدادها سقف کشسان پرینتی یا چاپی است.

سقف کشسان چاپی چیست؟

نمونه‌ای از سقف‌ها هستند که کمی پایین‌تر از سقف‌های اصلی قرار دارند و طرح‌ها و رنگ‌های بسیار زیادی را هم دارا هستند که به نام سقف کشسان پرینتی یا چاپی نامیده می‌شوند. تفاوتی که این سقف با دیگر سقف‌های کاذب دارد، توانایی استفاده از تصویرها و طرح‌های بسیار متنوع در این سقف‌ها است. می‌توان در این نوع سقف‌ها از تصویرهای سه‌بعدی هم استفاده کرد.

یعنی با شکل‌های هندسی یک سقف کشسان سه‌بعدی را می‌توان طراحی کرد. با استفاده از این سقف‌های چاپی در منزل موجب ایجاد یک فضای کوچک و زیبا با شکل‌های متنوع می‌شوید که آرامش بی‌نظیری به فضاهای منزل شما می‌دهد و حتی با ورود افراد دیگر از دیدن این منظره زیبا شگفت‌زده می‌شوند.

سقف کشسان چاپی چیست

ویژگی‌های سقف کشسان چاپی

برای اجراکردن این سقف‌های کاذب از مواد پلاستیکی، پی‌وی‌سی و مقداری ماده افزودنی استفاده می‌شود. در ساخت این محصول ۹۰ درصد pvc و ۵ درصد پلاستیک و سایزر و مقداری هم مواد و متریال اصلی به کار می‌رود که برای سقف کشسان پرینتی یا چاپی استفاده می‌شود. این سقف‌های چاپی ضخامتی یک میلیمتری دارند که بسیار با وضوح دیده می‌شود و ضخامتی یک اندازه و یک‌دست دارد.

در این سقف‌ها می‌توان از تصاویر واضح و حتی مات هم استفاده کرد و اجرای آن در منزل ۱ تا دو روز بیشتر طول نمی‌کشد. از این نوع سقف‌ها بیشتر در اتاق‌خواب‌ها بهره می‌برند و طرح‌های فضایی یا کهکشان در روی پارچه کشسان استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از سقف کشسان چاپی

هر کدام از سقف‌های کاذب دارای مزایا و معایبی است. از مزایای استفاده از سقف کشسان پرینتی یا چاپی این است که می‌توان انواع طرح‌ها و لوگوها در روی آن اجرا کرد. از اشکال هندسی سه‌بعدی هم می‌توان روی این سقف‌ها استفاده کرد و منزلی شگفت‌انگیز را به وجود آورد. در اجرا و ساخت این سقف‌ها از مصالح و مواد ساختمانی مانند سیمان یا گچ استفاده نمی‌شود و ضایعات ساخت و تولید این سقف‌ها بسیار کمتر است. پارچه‌های کشسان یا همان pvc که در این سقف‌ها استفاده می‌شود ضد حساسیت است و اجرا و نصب آن بسیار راحت و آسان انجام می‌شود.

این سقف‌ها را می‌توان در یک‌زمان کوتاه جابه‌جا کرد. سقف کشسان پرینتی یا چاپی  برخلاف دیگر سقف‌ها که بدون نور قابل‌مشاهده نیستند بدون فیبر نوری هم نصب و اجرا می‌شود و دارای ماندگاری زیاد و قیمت مقرون به صرفه‌ای است.

دلیل محبوبیت سقف کشسان پرینتی

به دلیل مزایایی که این سقف کاذب دارد دارای محبوبیت شده و بسیار پرطرف‌دار است. از دلایل محبوبیت این سقف می‌توانیم موارد را نام برد که شامل موارد زیر می‌شود:

  • تمام مزیت‌های سقف کاذب کشسان ساده را که شامل آسان بودن نصب، سرعت در اجرا، برگشت به حالت اولیه و… است، دارد.
  • دارای تنوع طرح‌های بسیاری است. این نوع سقف رنگ‌ها و طرح‌های بسیار جذاب و متنوعی دارد که باعث شده در دکورهای داخلی بیشتر مورداستفاده قرار بگیرد و دارای طرح‌های کلاسیک تا فانتزی، مدرن و سه‌بعدی است.
  • طرح‌های پرینتی یا چاپی آن یک‌دست است. سقف کشسان پرینتی یا چاپی بر خلاف دیگر سقف‌ها مانند طلق‌های پلکسی گلس و یا آسمان مجازی دارای چاپ و طرح یک‌دستی است و مانند آن سقف‌ها از تایل‌های بزرگ و کوچک تشکیل نمی‌شود و باعث شدن نمای ساختمان‌ها نمی‌شود.
  • این سقف بدون نورپردازی هم اجرا می‌شود گاهی طرح‌های موجود در این نوع سقف‌ها خیلی بهتر از چیزی می‌شود که فرد تصور می‌کند. استفاده‌کردن از طرح‌های بدون نور باعث می‌شود این سقف‌ها سریع‌تر اجرا شوند و حتی بدون نور هم زیباتر جلوه کنند و در زمان و هزینه هم صرفه‌جویی می‌شود.

کلام پایانی

از این سقف کشسان پرینتی یا چاپی نسبت به نوع معماری داخلی که دارد در هر مکان می‌توان استفاده کرد. میزان نورپردازی و نوع کاربری سقف و دیگر موارد در مکان موردنظر و انتخاب مدل و طرح چاپ موثر است.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button