سقف کاذب باریسول و کاربردهای آن

سقف کاذب باریسول و کاربردهای آن

طراحی سقف‌های کاذب

با بررسی و تحقیق در مورد سقف‌ها در زمان‌های گذشته متوجه می‌شویم که به این قسمت از ساختمان نگاه و توجه ویژه‌ای می‌شده است. مانند: سقف‌های مساجد، کلیسا، کاخ‌ها و… که از معماری‌ها و تزیین‌های خاصی استفاده می‌شد که امروزه باگذشت زمان این تزیینات تغییرات زیادی کرده است. از گچ‌بری‌های سقف به نورپردازی در سقف رسیده و امروزه با تکنولوژی‌های جدید و خلاقیت مهندسان از سبک‌های مدرن مانند سقف‌های کاذب استفاده می‌شود. سقف کاذب باریسول یکی از این تکنولوژی‌های جدید است.

سقف باریسول چیست؟

سقف‌های کاذب دارای انواع مختلفی مانند کشسان و آسمان و … هستند که مانند سقف‌های کاذب باریسول به‌راحتی نصب می‌شوند. این سقف‌ها از PVC ساخته می‌شوند و ۹۵درصد از مواد آن خاصیت نسوز و ۵ درصد این سقف‌ها از پلاستیک است.

سقف باریسول دارای ریل‌های آلومینیومی برای نگهداری سقف هستند که در داخل سقف جاگذاری می‌شوند. این سقف دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که باعث متمایزشدن نسبت به دیگر سقف‌ها می‌شود. این ویژگی‌ها سبک بودن و امنیت آن است و اینکه خیلی سریع و راحت نصب می‌شود. همین ویژگی‌های خاص بسیار پرطرف‌دار است و در بیشتر مکان‌های مسکونی، تجاری و صنعتی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

به چه دلیل برند و کیفیت سقف باریسول اهمیت دارد؟

در انجام هر کاری حتی کوچک‌ترین کار نباید خطایی رخ بدهد. زیرا ممکن است باعث به‌خطرافتادن جان یک فرد شود. در تولید این سقف‌های کاذب هم اگر افراد تولیدکننده کم‌کاری و یا کوتاهی کنند و از موادی که بی‌کیفیت و ناخالص است استفاده کنند، باعث می‌شود که بعد از نصب و اجرای سقف کاذب باریسول این سقف در اثر تغییر دما یا فشار از جای خود کنده شده و موجب به‌وجودآمدن آسیب‌های جانی و مالی زیادی شود.

به دلیل کاربردهای زیادی که این سقف‌ها در محیط‌های مختلف دارند، در تولید این محصول دقت و توجه زیادی به کاربرده می‌شود تا از صدمات احتمالی که قابل‌جبران نیست، جلوگیری شود.

سقف باریسول چیست

ویژگی‌های سقف کاذب باریسول

این سقف کاذب دارای خصوصیاتی است که موجب شده نسبت به دیگر سقف‌های کاذب تفاوت داشته باشد و انتخاب این نوع سقف به نفع خریدار باشد. این ویژگی‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • دارای خاصیت کشسانی هستند و وزن‌های بالا را به‌راحتی تحمل می‌کنند و نمی‌شکنند. افراد با خرید این نوع سقف‌ها اطمینان می‌کنند که در حادثه‌هایی مانند زلزله و دیگر حوادث از ریزش سقف‌ها جلوگیری می‌شود.
  • سقف کاذب باریسول بسیار سبک و نازک است و می‌توان به‌راحتی با دیگر سقف‌ها از جنس شیشه‌ای، گچی، و حتی فلزی آنها را ترکیب و به‌راحتی اجرا کرد و به دکوراسیون جلوه‌ای تازه بخشید. این ویژگی تلفیق با دیگر سقف‌ها را هیچ‌کدام از سقف‌های کاذب ندارند.
  • این سقف باریسول عایق بوده و صداهای زیادی از داخل به محیط وارد نمی‌شود. برعکس که از مهم‌ترین ویژگی این سقف‌ها محسوب می‌شود. عایق بودن به ضخامت سقف بستگی ندارد و دلیل آن کششی بودن سقف است.
  • سقف‌های باریسول مانند دیگر سقف‌های کاذب نیاز به نقاشی یا طراحی ندارد. می‌توان طرح‌های سه بعدی را هم روی آنها اجرا کرد و با دکوراسیون خود هماهنگ کرد همین موضوع باعث محبوبیت سقف کاذب باریسول شده است.
  • اگر از این نوع سقف کاذب برای محیط‌های تجاری و اداری خود استفاده می‌کنید به دلیل زیبایی شگفت‌انگیزی که دارد مشتریان زیادی را به سمت شما جذب می‌کند و خریدوفروش هم‌افزایش پیدا می‌کند.

در چه مکان‌هایی از سقف باریسول استفاده می‌شود؟

از این سقف زیبا در آشپزخانه‌ها، اتاق‌خواب، محیط‌های صنعتی، تجاری استفاده می‌شود. به دلیل ویژگی ضدباکتری و نانویی که دارد و به‌راحتی با مواد شوینده تمیز می‌شود در بیمارستان‌ها هم از آن استفاده می‌کنند. با طرح‌های زیبایی که دارد روحیه بیماران را بهتر می‌کنند.

در اتاق‌های کودکان مریض هم با طرح‌های فانتزی می‌توان انتخاب خوبی باشد. برای دکوراسیون و استفاده از سقف کاذب باریسول در کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها هم انتخاب بی‌نظیری است و با هر سبکی قابل هماهنگی بوده و فضاهای لاکچری و زیبایی را ایجاد می‌کند.

کلام پایانی

در ساختمان‌ها از هر ابزار و وسیله‌ای می‌توان در داخل و بیرون ساختمان برای زیبایی بیشتر بهره برد. سقف کاذب باریسول از جمله محصولاتی است که می‌تواند زیبایی فوق‌العاده‌ای به ساختمان‌ها بدهد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button