سقف کاذب آی گلس چیست چرا محبوبیت دارد؟

سقف کاذب آی گلس چیست و چرا محبوبیت دارد؟

انواع سقف‌های کاذب

در طراحی‌‌های داخلی و معماری‌های ساختمان استفاده‌کردن از سقف‌های کاذب از روش‌هایی است که موجب به‌وجودآمدن محیط‌های زیبا، آرام و دلنشین می‌شود. برای طراحی دکوراسیون‌های داخلی از ابزارها و متریال‌های مختلفی استفاده می‌شود که بتوان یک محیط لوکس دارای آرامش و امنیت ایجاد کرد. از انواع این متریال‌ها می‌توان به سقف کاذب هایگلاس اشاره کرد.

سقف کاذب آی گلس چه نوع سقفی است؟

از پرکاربردترین و پرمصرف‌ترین نوع سقف کاذب محسوب می‌شوند که دارای رنگ‌ها، طرح‌ها و اشکال مختلفی هستند. این سقف کاذب آی گلس از موادی ساخته شده است که شفاف‌کننده و آکریلیک دارد. در این نوع سقف می‌توان از انواع نورپردازی‌ها هم استفاده کرد. ویژگی مهم این سقف نسبت به دیگر سقف‌های کاذب ضد آب و رطوبت بودن آن است که ویژگی بسیار مهمی است. از دیگر ویژگی‌های مهم آن که نسبت به سقف‌های دیگر متفاوت است، وزن سبک این سقف است که مورداستفاده بسیار زیادی دارد.

طراحی این نوع سقف‌ها طوری است که نورهای متصل به سقف اگر خاموش باشند، افراد طراحی این سقف‌ها را نمی‌توانند، مشاهده کنند. ولی اگر نورپردازی‌ها روشن باشد طرح‌های زیبای سقف قابل‌دیدن است. میزان مصرف انرژی این گونه سقف کمتر از ۱۰ ولت است که کم‌مصرف و کم‌هزینه محسوب می‌شوند. هدف از استفاده ازاین‌گونه سقف‌ها افزایش زیبایی و جذابیت محیط توسط دیزاین و نورپردازی‌های زیبا است.

ویژگی سقف‌های آی گلاس چیست؟

این سقف کاذب دارای ویژگی‌ها و کاربردهای زیادی است که آن را در بین طرف‌داران به محبوبیت رسانده است. از مشخصات و ویژگی این سقف کاذب آی گلس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای استفاده در مکان‌های اداری، تجاری و مسکونی بسیار مناسب است.
 • تایل‌های آی گلاس دارای ضخامت یک‌سانتی‌متری هستند.
 • امکان عبور نور خورشید را دارد.
 • دارای وزن سبک و تنوع رنگی بسیار زیاد است.
 • مقاومت زیادی در مقابل عوامل شیمیایی دارد.
 • مقاوم‌بودن در مقابل اشعه ماورای‌بنفش.
 • عدم مشاهده طرح سقف در زمان خاموش‌شدن چراغ‌ها
 • قابل شستشو بودن و مقاوم در برابر ضربه هستند.
 • دارای مدل‌های زیادی مانند سقف مینیمال، اسپات لایت، سقف بلند، سقف بلند دارای نور

ویژگی سقف‌های آی گلاس چیست؟

نحوه اجرای سقف کاذب آی گلس

برای اجرای این سقف‌های کاذب باید نکاتی را موردتوجه قرارداد و زیر سازی‌های اصولی را برای اجرای این سقف‌ها به وجود آورد. برای اجرای این سقف کاذب آی گلس باید برای زیر سازی این سقف‌ها از آلومینیوم استفاده کرد و باید تایل‌ها در ابعاد تعیین شده روی این زیرسازی‌ها قرار بگیرد. تایل‌های جنس شیشه‌ای در اندازه‌های معین و طبق طرح موردنظر بریده شده و در محل جای‌گذاری می‌شوند. در نصب این تایل‌ها باید دقت کرد که به‌صورت یکپارچه قرار نگیرند.

زیرا اگر ضربه‌ای وارد شود، ممکن است کل سقف دچار صدمه و آسیب شود. هر قطعه کوچکی از تایل‌ها در زیر سازی به‌صورت جداگانه عمل می‌کند و هر کدام از قطعه‌ها جداگانه دچار خرابی می‌شوند. بعد از اجراکردن سقف‌های کاذب می‌توان نورپردازی‌های مناسبی را روی آنها اجرا کرد و بعد از این مرحله نوبت به نصب تایل‌ها است که مرحله آخر اجرا و نصب محسوب می‌شود.

خرید و استفاده از سقف کاذب آی گلس

اگر مایل به خرید و استفاده از این نوع سقف‌های کاذب هستید باید در مورد ویژگی‌ها و مزایای استفاده از آنها اطلاعاتی را به دست بیاورید. این مزایا شامل موارد زیر می‌شوند:

 • از این سقف کاذب آی گلس در سقف مکان‌هایی مانند اداره‌ها، مراکز تجاری، خانه و… استفاده می‌شود که جذب‌کننده است.
 • جنس خوب سقف، این سقف‌ها در بیشتر سرویس‌های بهداشتی مناطقی که دارای رطوبت هستند و حمام‌ها استفاده می‌شود. به دلیل این که جنس آن از سقف آلومینیوم و گالوانیزه است ضد آب و رطوبت است.
 • طرح‌های مناسب، این سقف‌ها دارای طرح‌های بسیار زیاد و متنوعی هستند؛ ولی می‌توان از این سقف‌ها در طرح‌های موردنظر برای مکان‌های انتخابی استفاده کرد.
 • وزن سبک، به دلیل سبک بودن این سقف‌ها می‌توان آن را با ماشین‌های مشخصی حمل کرده و مورداستفاده قرارداد.

کلام آخر

سقف کاذب آی گلس دارای ظاهری منحصربه‌فرد و زیبایی است که برای تزیین و زیبایی فضاهای داخلی مورداستفاده قرار می‌گیرد و کاربردهای فراوانی دارد. البته نصب این سقف‌ها نیاز به تجربه و مهارت کافی دارد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button