ساخت و نصب انواع کابینت در نیروهوایی

ساخت و نصب انواع کابینت در نیروهوایی

ساخت و نصب انواع کابینت

اگر سبک و چیدمان داخلی آشپزخانه زیبایی را داشته باشیم، در زیبایی و نمای کلی خانه هم اثرگذار خواهد بود. زیرا آشپزخانه قسمت پرکاربرد هر خانه محسوب می‌شود و محور اصلی هر خانه را می‌توان آشپزخانه تعیین کرد. مهم‌ترین عنصری که معمولا در نگاه اول هر بیننده‌ای را متوجه خود می‌کند فضای آشپزخانه و کابینت‌ها و مدل آن‌ها است. برای ساخت و نصب انواع کابینت در نیروهوایی باید توجه و دقت فراوانی در خرید و نصب کابینت‌ها به خرج داد.

پکابینت‌ها باتوجه‌به مواد اولیه‌ای که در ساخت آن استفاده می‌شود، انواع متنوع و مختلفی دارند و هرکدام متناسب با سبک خاصی هستند. هر فرد نسبت به هزینه‌ای که دارد و فضایی که در اختیارش است می‌تواند، یکی از سبک‌های اصلی دکوراسیون خانه یعنی کابینت‌ها را انتخاب کند.

انواع کابینت بر اساس روش ساخت و اتصال

کابینت‌ها یکی از عناصر مهم در دکوراسیون خانه‌ها محسوب می‌شوند و در زیبایی آشپزخانه و نمای خانه تاثیر زیادی دارند. دسته‌بندی طرح کابینت آشپزخانه دو نوع کابینت وجود دارد که کلاسیک و مدرن هستند. کابینت‌های کلاسیک بیشتر از جنس چوب ساخته می‌شوند که کابینت‌های شلوغ و پرزرق‌وبرقی دارند. این کابینت‌ها صمیمیت و گرمای خانه را افزایش می‌دهند.

 کابینت‌های مدرن ساده اما بسیار شیک هستند به دلیل روش ساخت و اتصال در خانه فضایی امروزی و مدرن را به وجود آمده است. بیشترین نوع ترکیب این کابینت‌ها از مواد پلیمری، چوب، فلز و پلاستیک تهیه می‌شوند. پس باتوجه‌به طرز پوشش ساخت و نصب انواع کابینت در نیرو هوایی کابینت آشپزخانه را به طراحی‌های مختلف اجرا کرد.

انواع کابینت بر اساس روش ساخت و اتصال

مرحله طراحی و ساخت کابینت

برای طراحی و ساخت انواع کابینت‌های مختلف روش‌ها و راه‌های متنوعی وجود دارد که برای تولید و حتی نصب کابینت‌ها شاید باهم متفاوت باشند. این مقاله به چند نمونه از مراحل طراحی و ساخت کابینت‌ها توسط طراحان اجرا می‌شود می‌پردازیم که عبارت‌اند از:

 • طرح‌های اولیه
 • اندازه‌گیری مکان برای طراحی و ساخت دقیق کابینت
 • انتخاب نوع کابینت و جنس و اقلام جانبی آن
 • محاسبه اندازه‌های برش‌کاری
 • اجرای برش‌کاری
 • عملیات لبه چسبانی
 • سوراخ زنی و شیار زدن
 • مونتاژ کاری و مرحله آخر حمل‌ونقل کابینت

مرحله نصب کابینت آشپزخانه

همان‌طور که ساخت و تولید کابینت‌ها نیاز به‌دقت و طراحی درست و اصولی دارد مراحل نصب هم باید درست و اصولی انجام شود تا هم زیبایی محیط وهم کاربردی‌تر شود. مراحل نصب کابینت هم به‌اختصار بیان می‌کنیم که شامل:

 • نشانه‌گذاری روی دیوار آشپزخانه
 • نصب اتصال هاروی دیوار
 • نصب کابینت
 • اندازه گرفتن درب‌ها، طبقات کابینت و نمای اپن
 • لبه چسبانی وبرش کاری
 • لوله گذاشتن درب‌ها
 • نصب درب دستگیره نما برای اپن و طبقات کابینت

طراحی‌های مختلف کابینت آشپزخانه

در ساخت و تولید کابینت‌ها همان‌طور که از مواد اولیه مختلف استفاده می‌شود و مراحل زیادی هم وجود دارد. طراحی‌های متنوعی هم برای ساخت و نصب انواع کابینت در نیروهوایی وجود دارد که به طور مختصر بیان می‌کنیم که عبارت‌اند از:

نصب کابینت به‌صورت L شکل

برای آشپزخانه‌های بزرگ طرح‌های کابینت متنوعی وجود دارد که شکل L یک گزینه مناسب و عالی است. ساخت و نصب انواع کابینت در نیروهوایی به شکل L می‌تواند فضای موجود شما را به‌خوبی پوشش دهد. می‌توان از گوشه‌های آشپزخانه هم برای گذاشتن میز استفاده کرد.

نصب دوطرفه به دیوار آشپزخانه

این مدل و طرح برای آشپزخانه‌هایی که به شکل مستطیل هستند مناسب است. این نوع مدل ارزان و خوبی است البته برای منازلی که افراد آن کم‌جمعیت بوده و در مقابل نور هم سدی ایجاد نمی‌کند.

نصب کابینت به‌صورت U شکل

این طرح و مدل کابینت برای آشپزخانه با هراندازه و ابعادی بسیار زیبا و دلچسب می‌شود. در این طرح در محیط آشپزخانه فضاسازی بیشتری می‌توان ایجاد کرد.

نصب کابینت به‌صورت جزیره

کابینت‌های مستقل و جدایی هستند که می‌توان از آن‌ها به‌عنوان یک میز دایره، مستطیل یا مربع در وسط آشپزخانه قرارداد. این کابینت می‌تواند ثابت و یا محرک هم باشند. گاهی از این کابینت به‌عنوان محل نگهداری لوازم برقی، میز کار و یا حتی یک سینک جذاب استفاده کرد. این کابینت‌ها را می‌توان دائمی و یا موقت نصب کرد.

سخن پایانی

دکوراسیون زنبق یک از برترین دکوراسیون‌های داخلی است که تمام فعالیت‌های طراحی، تولید و اجرا را با بهترین متریال‌ها و ایده‌های خاص در اختیار مشتریان محترم خود قرار می‌دهد. در صورت نیاز برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ساخت و نصب انواع کابینت در نیروهوایی می‌توانید از طریق صفحه تماس سایت زنبق با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button