روش ترمیم کاغذدیواری آسیب‌دیده

روش ترمیم کاغذدیواری آسیب‌دیده

شاید یکی از بهترین شگردها برای پوشاندن دیوارهای داخلی خانه، استفاده از کاغذدیواری باشد. کاغذدیواری در انواع مختلفی در بازار وجود دارد و باعث چندبرابر شدن زیبایی خانه می‌شود. برخی از افراد به دلیل اینکه فکر می‌کنند در صورت آسیب‌دیدن کاغذدیواری دیگر راهی برای ترمیم آن نیست، از آن استفاده نمی‌کنند. در این مقاله از سایت زنبق قصد داریم شما را با روش ترمیم کاغذدیواری آسیب‌دیده آشنا کنیم.

دلایل رایج ایجاد آسیب بر روی کاغذدیواری

بهتر است قبل از بررسی روش ترمیم کاغذدیواری، دلایل گوناگون آسیب‌دیدگی آن را بیان نماییم. زیرا در صورت رفع‌نکردن صدمات جزئی، ممکن است مجبور شویم کل کاغذدیواری را تعویض نماییم. دلایل رایج آسیب‌دیدگی عبارت‌اند از:

  • نشتی آب
  • موریانه و حشرات
  • رطوبت و تهویه نامناسب در زیرکار
  • نصب‌های نامناسب

برخی از آسیب های متداول به کاغذدیواری

نصب کاغذ دیواری در عین راحت بودن ، اگر با دقت انجام نشود و یا از چسب مناسبی برای چسباندن آن استفاده نشود. ممکن است به مرور زمان از دیوار جدا شود. برای برطرف کردن مشکل کاغذ دیواری جدا شده باید آن را دوباره با چسب مخصوص به دیوار بچسبانید. فراموش نکنید قبل از استفاده از چسب باید سطح دیوار و کاغذ دیواری خشک و تمیز باشند. بهترین نوع چسب برای ترمیم کاغذ دیواری عبارت است از:

  • چسب PVA یا چسب سفید: این نوع چسب برای تعمیر کاغذ دیواری بسیار مناسب است.
  • چسب مایع: این محصول برای ترمیم ترک های کوچک و متوسط کاغذ دیواری بکار برده می شود.
  • چسب پریمال: این چسب بسیار محکم است و برای تعمیر کاغذ دیواری هایی که مشکل انعطاف پذیری دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی دیگر از آسیب های متداول کاغذ دیواری، باد کردن  آن است. برخی از علت های این مشکل شامل عدم آماده سازی سطح، تغییرات دما و رطوبت،استفاده از چسب نامرغوب، عدم استفاده از ابزار های صحیح، مشکلات ساختاری دیوار و هجوم حشرات و… باشند.

ترمیم کاغذ دیواری سوراخ شده
ترمیم کاغذ دیواری سوراخ شده

روش ترمیم کاغذ دیواری آسیب دیده

از آنجایی که کاغذ دیواری سریع و آسان نصب می شود، امکان دارد آسیب های جزئی مانند پاره شدن درزها، ایجاد حباب در زیر کاغد دیواری، سوراخ شدن کاغذ و… در حین کار به وجود آید. در صورت برطرف نکردن این صدمات، مشکل جدی تر شده و کل دیوار را در برمی گیرد. بنابراین بهتر است در اسرع وقت اقدام به اصلاح و ترمیم کاغذدیواری آسیب‌دیده نمایید.

برای ترمیم نقاط آسیب دیده کاغذ دیواری به یک سری ابزار و لوازم نیاز دارید . البته روش ترمیم هر قسمت از کاغذ دیواری متفاوت می باشد. در ادامه به بررسی برخی از روش های ترمیم می پردازیم.

روش ترمیم کاغذ دیواری سوراخ شده

برای ترمیم کاغذ دیواری سوراخ شده به یک تکه از کاغذ دیواری مشابه با آن نیاز دارید. سپس سوراخ را با یک قلم و ابزار تیز ببرید تا یک شکل منظم ایجاد شود. در این مرحله تکه کاغذ دیواری را آغشته به چسب کنید و شار دهید تا چسب خوب جا بیافتد. تکه های اضافی کاغذ را ببرید تا سطح صاف شود. در صورت لزوم برای تضمین چسبندگی می توانید از یک دستگاه جرارتی مانند لحیم استفاده کنید.

روش ترمیم حباب های زیر کاغذ دیواری

حباب های زیر کاغذ دیواری به واسطه نصب غلط، قرار گرفتن تراشه و یا یک تکه آشغال در زیر سطح کار، صاف و تمیز نبودن دیوار و… به وجود بیاید. برای رفع این مشکل می توانید با چاقو یا یک وسیله نوک تیز، شکافی در راستای طرح کاغذ دیواری ایجاد کنید و پس از خارج کردن زباله و یا صاف کردن دیوار ، کاغذ دیواری را مجددا به وسیله چسب با اعمال فشار در جای خود بچسبانید. در آخر ابزار صاف کننده را بر روی سطح کاغذ دیواری در تمام جهات بکشید تا مطمئن شوید حباب از بین رفته است.

تعمیر درزهای شل کاغذ دیواری

در صورتی که بعد از نصب کاغذ دیواری غلتک درز ، عمل فشار را به خوبی انجام ندهد و یا چسب کاغذ دیواری به درستی در زیر آن پخش نشده باشد ، این مشکل به وجود می آید. برای رفع این مشکل ابتدا زیر درزها را با یک قلمو به چسب آغشته کنید سپس ابزار صاف کننده را با اعمال فشار بر روی درز بکشید و در نهایت چسب های اضافی را قبل از خشک شدن با یک دستمال مرطوب پاک نمایید.

کلام آخر

گروه معماری زنبق امیدوار است با ارائه مقاله روش ترمیم کاغذدیواری آسیب‌دیده توانسته باشد به شما کمک نماید تا بتوانید خودتان مشکل دیوارپوش آسیب دیده منزلتان را رفع نمایید.

Zahra Namavar

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button