رفع نم سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه

رفع نم سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه

رفع مشکلات نم و رطوبت منزل

خانه های قدیمی‌ساز همیشه با مشکلاتی مانند نم دیوار و یا نم در سرویس‌های بهداشتی و حمام‌ها درگیر هستند. برای رفع نم سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه باید سریع اقدام کرد. این اتفاق در خانه‌های نوساز و جدید هم بعد از مدتی استفاده رخ می‌دهد که دلایل مختلفی برای به‌وجودآمدن دارد. به دلیل اینکه این مکان‌ها کاربردی هستند، ممکن است، دچار مشکلات بیشتری شوند و افراد ساکن در منزل را به دردسر بیندازند. پس با اقدامات تخصصی و افراد متخصص این مشکل را می‌توان رفع کرد.

دلایل نم و رطوبت دیوار و سقف

علت اینکه دیوارها در اثر آب صدمه می‌بینند در هر ساختمان متفاوت است در بعضی ممکن است به علت لوله‌کشی‌های معیوب و یا شکستگی اتصالات و یا خراب بودن ابزار و وسایل حمام باشد که در این مطلب به چند نمونه از دلایل نشتی می‌پردازیم. این دلایل عبارت‌اند از:

نم به علت عایق‌کاری نادرست قیرگونی یا ایزوگام سقف و دیوار

در بعضی از ساختمان‌ها به دلیل عایق‌کاری نامناسب ساختمان دچار نم و رطوبت می‌شود که متخصصین این کار در بیشتر مواقع به دلیل سوراخ یا مشکلات دیگر این عیب را تشخیص داده و در بعضی از مواقع عدم تشخیص به‌موقع منجر به تخریب می‌شود.

بندکشی ناقص سرویس‌های بهداشتی و حمام

این هم یکی از علت‌های ایجاد نم و رطوبت است. زیرا به‌مرورزمان بندکشی‌ها از بین می‌رود و یا اینکه در ابتدا به‌درستی انجام نشده است که موجب این آسیب می‌شود. برای رفع نم سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه باید از محصولات دوغاب سفید و چسب آب‌بندی، بندکشی‌ها را اصلاح و درزها را کاهش و با بست.

بندکشی ناقص سرویس‌های بهداشتی و حمام

نم و رطوبت از نشت لوله‌های آب و ترکیدگی آنها

در بعضی از مواقع ممکن است آپارتمان شما با همسایگان دچار ترکیدگی لوله شده و موجب ایجاد رطوبت و نم در منزل شود. از مهم‌ترین دلایل تخریب ساختمان‌ها همین نشت لوله‌ها است که باید آن را جدی گرفت.

وجود مشکل در تاسیسات لوله‌کشی ساختمان و یا لوله‌های فرسوده

در بیشتر مواقع اصلی‌ترین علت نم و رطوبت نقص در تاسیسات زیربنایی و لوله‌کشی ساختمان‌ها بوده که ناشی از مشکل در سیستم فاضلاب، حمام، سرویس‌های بهداشتی، تخلیه فاضلاب، ماشین لباسشویی و یا ظرف‌شویی و حتی نقص در تخلیه توالت و اشکالات دیگر است. با پیداکردن علت این رطوبت می‌توان برای رفع نم سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه به مراکز تخصصی این کار مراجعه کرده رفع مشکل کرد.

رفع نم دیوار حمام و سرویس‌های بهداشتی با روش‌های مناسب

برای اینکه بتوان نم دیوار و رطوبت آن را رفع کرد می‌توان از روش‌های بدون تخریب هم استفاده کرد. یکی از کارهای بسیار مهم و از جمله کارهای مهندسان محسوب می‌شود و اجرای این کار نیاز به دانش بسیار بالایی دارد. مهندسین طبق آب و آب‌بندی‌ها از ترکیبات و مواد آب‌بندی بسیار بادوام استفاده می‌کنند که قدرت مقاومت بالایی دارند و از این روش‌ها برای رفع نم سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه‌ها استفاده می‌کنند.

روش‌های سنتی و قدیمی کاربردی در این کار ندارند و موجب به‌هم‌ریختگی و شلوغی می‌شوند و حتی مدتی زندگی عادی را مختل می‌کنند. رفع نم بدون تخریب برای این مکان‌ها دارای اهمیت است و به دلیل اهمیت این مکان‌ها امکان واردشدن صدمه‌های جبران‌ناپذیری به ساختمان‌های مسکونی می‌شود حتی موجب زمینه‌ساز بیماری‌ها نیز هست.

چند راه پیشگیری از ایجاد نم و رطوبت در ساختمان

برای اینکه از بروز نم و رطوبت در ساختمان جلوگیری کنید می‌توانید از راه‌های پیشگیری استفاده کنید که شامل موارد زیر می‌شوند:

  • بررسی هر ساله از لوله‌های ساختمانی
  • از عایق‌های ضد رطوبت استفاده شود
  • لوله‌های قدیمی را با لوله‌های جدید تعویض کنید
  • رطوبت محیط و مکان را کاهش دهید
  • تهویه مناسب در خانه نصب شود
  • خشک‌کردن لوازم و لباس در خارج از خانه
  • استفاده از مواد اولیه مرغوب در زمان ساخت
  • جای نفس‌کشیدن در ساختمان ایجاد کنید.

کلام پایانی

یکی از بهترین روش‌های رفع نم سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه استفاده  از دستگاه است که محدوده نشتی و عامل ایجاد نم را بسیار دقیق و کارآمد پیدا می‌کند. البته با دستگاه‌های متفاوت می‌توان این کار را انجام داد. با این دستگاه‌ها می‌توان جای دقیق نشتی و نم را مشخص کرده و از تخریب بیجا و خرابی ساختمان هم جلوگیری کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توان با کارشناسان در دکوراسیون زنبق تماس گرفت.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button