راهنمای خرید مبل تختخواب‌شو کاربردی

راهنمای خرید مبل تختخواب‌شو کاربردی

ابزار و تجهیزات کم جا

در هر زمان وسایل چندکاره همیشه دارای مزایای زیادی بوده و طرف‌داران زیادی هم دارد.  درچند سال اخیر وسایل و ابزار خانگی به سمت و سوی چندکاره و کم جا بودن پیش می‌روند. استفاده و تهیه آنها موجب شده در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود. یکی از این موارد مبل تختخواب‌شو است که وسیله‌ای کاربردی بوده که امروزه به دلیل وجود ساختمان‌های کوچک، گرانی و تورم به این مدل مبل‌ها توجه زیادی می‌شود.

مبل های تختخواب شو

یکی از ابزارها و المان‌های چندکاره‌ای است که همیشه پر طرف‌دار و جذاب بوده است. از ویژگی‌های مهم این وسیله صرفه‌جویی در هزینه، فضا و کاربردی‌بودن آن است که البته اهمیت زیادی دارد. به مبل‌هایی که به‌صورت چندگانه از آن‌ها استفاده می‌شود مبل تخت شو یا تختخواب‌شو می‌گویند.

این مبل نسبت به مبل‌های دیگر دارای امکانات بیشتر، کاربردی بهتر و نیاز به فضای کمتری دارد که با زندگی‌های امروزی بیشتر همخوانی دارد و موجب می‌شود دغدغه کمبود فضا در خانه رفع شود. مبل تختخواب‌شو به دلیل اینکه تخت شو است از وسایلی است که عضو جدایی‌ناپذیری از دکوراسیون‌های لوکس امروزی محسوب می‌شود. البته از ویژگی و کاربردهای زیاد و ویژه‌ای هم برخوردار است.

انواع مبل‌های تختخواب‌شو و ویژگی آنها

انواع مبل‌های تختخواب‌شو و ویژگی آن‌ها

این مبل‌های کاربردی باتوجه‌به نوع کاربردی که دارند به انواع مختلف تقسیم می‌شوند. انواع مختلف مبل تختخواب‌شو عبارت‌اند از:

 • مبل تختخواب‌شو دونفره
 • مبل تخت شو یک‌نفره
 • کاناپه تختخواب‌شو

ویژگی‌های مبل تختخواب‌شو

این مبل‌ها ویژگی‌های زیاد و خاصی نسبت به دیگر مبل‌ها دارا هستند که توجه به آنها هنگام خرید اهمیت زیادی دارد. از ویژگی‌های این مبل‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از نشیمن با چگالی بسیار بالا
 • راحتی باز و بسته شدن
 • مکانیزم و لولاهای اورجینال
 • کلاف فلزی مستحکم
 • خدمات پس از فروش بلندمدت و گارانتی معتبر
 • استفاده از جوش co۲ به‌جای جوش برق

راهنما و نکات باارزش در زمان خرید مبل تختخواب‌شو

در زمان خرید مبل‌های کاربردی و باارزش می‌توان با پرداخت کمی هزینه بیشتر مبلی را تهیه کرد که دارای طول عمر بیشتری بوده و نیز کاربردی‌تر است و هم به زیبایی دکوراسیون شما می‌افزاید. نکاتی که باید در زمان انتخاب و خرید در نظر گرفت شامل موارد زیر است:

 • سعی کنید مبل مقاوم با بافتی نرم انتخاب کنید؛ زیرا جنس و بافت پارچه در کیفیت مبل موثر است. از ملافه‌های جدا برای استفاده در تختخواب استفاده شود.
 • این مبل تختخواب‌شو را می‌توان در سایزها و مدل‌های متنوع در بازار پیدا کرد. البته باید نوع آن با فضای اتاق متناسب باشد. زیرا هدف از خرید این نوع مبل‌ها استفاده بهینه از محیط خانه است. باید مشخص شود این مبل برای زوج است یا یک نوجوان تا در انتخاب بیشتر توجه شود.
 • تشک این مبل را با فنر مقاوم انتخاب کنید تا وزنه‌های سنگین را تحمل کند و حتی توانایی تعویض را هم داشته باشد.
 • پایه‌های این مبل باید بسیار مقاوم باشد و با چسب به بدنه محکم چسبیده شده باشد. اگر با میخ وصل شده باشد امکان لق شدن دارد و توازن خود را در زمان جابه‌جایی از دست می‌دهد.
 • در انتخاب طرح و رنگ این مبل ها باید به تناسب آن با اتاق هم توجه کرد. زیرا دارای تنوع زیادی است که نسبت به فضا و کاربرد آن میتوان از مدل های چهارخانه، ساده، عروسکی و… انتخاب کرد.

انواع متریال مبل تختخواب‌شو

برای ساخت و تولید این مبل‌ها باید از مواد و متریال‌های متنوعی استفاده شود و باید اسفنج‌ها و فوم‌هایی که برای این نوع مبل‌ها استفاده می‌شود، بهتر از مبل‌های دیگر باشد. زیرا دوام و راحتی این مبل‌های تختخواب‌شو از مهم‌ترین ویژگی این مبل‌ها است. به طور مثال برای بدنه این مبل‌ها از چوب، فلز یا ام‌دی‌اف و رویه مبل‌ها از چرم و یا پارچه که برای استفاده در مکان‌های مختلف طبق سبک دکوراسیون طراحی و تولید می‌شوند. جدیدترین مدل این مبل‌ها از لحاظ متریال‌های کاربردی شامل مبل تخت شو پارچه‌ای، چوبی، مبل تخت شو پایه فلزی و چرمی است.

کلام آخر

در زمان خرید مبل تختخواب‌شو به مدل‌هایی با تشک‌های بادی و فنری هم توجه کنید که بسیار مدرن و جدید هستند و از یک‌لایه فوم، فنر و لایه هوای قابل تخلیه تشکیل شده است که نسبت به دیگر مدل‌ها دارای مزایای  زیادتری هستند. یکی از مزایای این مبل‌های تختخواب‌شو این است که زیر آن‌ها باکس‌هایی طراحی می‌شود که می‌توان وسایل و ابزار موردنیاز و لوازم خواب را درون آن‌ها قرارداد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button