دیوار پشت میزناهارخوری

دیوار پشت میزناهارخوری را چطور تزیین کنیم؟

نقش دیوار در دکوراسیون‌ها

به‌طورکلی در  هر محیطی که قرار بگیرید، دیوار در آن مکان نقش بسیار مهمی در دکوراسیون داخلی دارد و گاهی اوقات به بعضی از قسمت‌های دیوارها توجهی نشان داده نمی‌شود. زیرا در دیزاین خانه افراد بیشتر به دنبال جای مناسب برای قراردادن وسایل هستند و چند شی مهم را به دیوار نصب می‌کنند. اما یکی از قسمت‌هایی که بیشتر افراد به آن توجهی نمی‌کنند، دیوار پشت میزناهارخوری است که می‌تواند جلوه بسیار زیبایی به دکوراسیون منزل بدهد.

برای تزیین دیوارها راه‌های متنوع و مختلفی وجود دارد؛ مانند تزیین با آینه، اشیا تزیینی، کاغذدیواری و… که طبق سلیقه افراد انجام می‌شود. در این مقاله به اهمیت دکوراسیون دیوار پشت میزناهارخوری می‌پردازیم.

اهمیت پشت میزناهارخوری

فضایی که برای میزناهارخوری در کنار آشپزخانه‌ها انتخاب می‌شود، می‌توان گفت قلب تپنده در هر خانه محسوب می‌شود. زیرا مکانی است که یک‌زمان محدودی را افراد خانواده به‌دور هم جمع شده و با خوردن غذا از این دورهمی لذت می‌برند. ساعات خوشی در این مکان گذرانده می‌شود. پس می‌توان دیوار پشت میزناهارخوری را طوری تزیین کرد که منحصربه‌فرد شده و لذت بیشتری در آن مکان ببرید. ایده‌های خلاقانه و متنوعی برای این کار وجود دارد که هر فردی که به سلیقه و دکوراسیون منزل می‌تواند آن‌ها را اجرا کند. در این مطلب چند نمونه تزیین دیوار پشت میزناهارخوری اشاره می‌کنیم.

اهمیت پشت میزناهارخوری

تزیین دیوار با تابلوهای متنوع و کلاسیک

اگر اتاق یا فضای ناهارخوری شما رسمی است و حال و هوای کلاسیک و سنتی دارد، می‌توانید برای تزیین از تابلوهای کلاسیک برای دیوار پشت میزناهارخوری استفاده کنید. البته باید توجه کنید که تابلو هایی را انتخاب کنید که از نظر اندازه با دیوار همخوانی داشته باشد. این تابلوها باید طوری نصب شوند که نقطه مرکز آنها با چشم هم سطح باشد. اگر چندین تابلو کوچک را روی دیوار نصب می‌کنید آن‌ها را به روش قطعه‌ای واحد تصور کرده و نصب کنید.

از رنگ‌های تیره استفاده کنید

یکی دیگر از راه‌های تزیین دیوار پشت میزناهارخوری رنگ‌کردن آن قسمت و جداکردن آن بخش از دیوار از قسمت‌های دیگر است. قبل از اینکه به انتخاب رنگ بپردازید، به این فکر کنید که رنگ‌ها به چه طریقی در روحیه شما تاثیر می‌گذارند. زیرا بسیار اهمیت دارد. رنگ‌هایی که استفاده می‌کنید و شما را احاطه کرده‌اند را دوست داشته باشید. پس اگر به فکر رنگ‌کردن دیوار اتاق پشت میزناهارخوری هستید، رنگ‌های تیره را انتخاب کنید تا یک مکان صمیمی و دنج ایجاد کنید.

زمانی که از نور طبیعی به مقدار زیاد استفاده نمی‌کنید، این اتاق‌ها می‌توانند به شما یک پالت رنگی قوی ببخشند. اگر کل اتاق از کف تا سقف را با رنگ‌های زیبا و غنی بپوشانید، می‌تواند بسیار چشمگیر شود. اگر اتاق روبه‌شمال است می‌توانید با منابع نور بازی کرده و حالت خاصی را به این فضا بدهید.

با آثار هنری همه را درگیر کنید

در مورد اهمیت تزیین دیوار پشت میزناهارخوری صحبت شد و می‌دانید که می‌تواند یک ایده خلاقانه و عالی باشد. استفاده از آثار هنری در این قسمت می‌تواند دارای اهمیت زیادی باشد. زیرا در زمانی که پشت میز خود با مهمان‌های خود نشسته‌اید می‌توانید به آنها نگاه کرده و لذت ببرید. حتی بیشتر طراحان به افرادی که خانه‌های خود را بازسازی می‌کنند، گوشزد می‌کنند که در حفظ آثار هنری توجه زیادی داشته باشند.

زیرا با ایده‌های زیباشناسی سازگاری دارد. این آثار هنری می‌تواند پرتره‌های خانوادگی یا قطعه‌های عتیقه هم باشد که برای سالهای طولانی در خانواده وجود داشته است. می توان با نصب این موارد در دیوار فضای فوق‌العاده‌ای را ایجاد کرد و یک جذابیت و هویت به آن مکان بخشید.

ایجاد قفسه‌های دکوری

با اهمیت این قسمت از خانه طراحان به فکر ایده‌های خلاقانه و جدیدتری هستند و آن را ارائه می‌کنند. برای دیوار پشت میز ناهار خوری می‌توانند از مکمل‌ها یعنی کابینت و فضاهای ذخیره‌سازی هم استفاده کنند. در بازار از مدل‌های مختلف بوفه‌ها وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای تزیین دیوارهای اطراف میز استفاده کنید. البته یک روش جدیدی هم وجود دارد که قفسه‌های دکوری روی دیوار ایجاد کنید. برای تزیین این قفسه‌ها ظروف متنوع و یا وسایل مورد علاقه توانید از عکس‌های خانوادگی هم بهره ببرید. می توان گفت با این روش یک کلکسیون زیبا از اشیا مورد علاقه خود را در جلوی دید خواهید داشت.

کلام پایانی

میز ناهار خوری یا اتاق ناهار خوری تنها بخشی از خانه است که می تواند تمام اعضای خانواده را دور هم جمع کند و در آن به هم صحبتی و لذت بردن در کنار هم فکر کنند. پس زیبا بودن راحتی و دنج بودن این قسمت بسیار اهمیت دارد و موجب گرمای بیشتر و معاشرت افراد کنار هم می‌شود. با تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری فضایی دلچسب با حال و هوای بهتر ایجاد کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button