دیوارپوش ماربل شیت

دیوارپوش ماربل شیت چیست؟

انواع مختلف سنگ‌های مصنوعی

مصالح و انواع متریال‌ها در ایجاد یک محیط باکیفیت بسیار موثر است. اگر در طراحی یک مکان از بهترین طراحان و بهترین شکل‌ها استفاده شود؛ ولی مصالح مورد استفاده نامرغوب و درست انتخاب نشود، نتیجه مطلوبی از طرح موردنظر خود دریافت نخواهید کرد. با پیشرفت فناوری‌ها موجب شد متریال‌های جدیدی به وجود بیاید و هر کدام جایگاه خاصی در دکوراسیون‌های داخلی داشته باشد. یکی از این متریال‌ها دیوارپوش ماربل شیت است که یک نوع سنگ مصنوعی است که از لحاظ شکل مانند سنگ مرمر و گرانیت است و تشخیص‌دادن مصنوعی بودن آن کار سختی است.

ماربل شیت چیست؟

ماربل شیت نوعی دیوارپوش است که از متریال‌های جدید بوده و از پی‌وی‌سی و ترکیب پودر سنگ تولید می‌شود که به دلیل همین مواد این دیوارپوش دارای وزن کمی است و برای نصب این دیوارپوش نیاز به خرابی دیوار و مصالح دیگری برای نصب نیست. دیوارپوش ماربل شیت را می‌توان به‌سادگی و توسط چسب پلی‌اورتان روی سطح‌های مختلف در دکوراسیون‌های داخلی نصب کرد. این دیوارپوش‌ها ضد آب هستند و قابل شستشو که در قسمت‌های مختلف در دکوراسیون‌ها کاربردهای زیادی دارند.

مزایای ماربل شیت‌ها چیست؟

مزایای ماربل شیت‌ها چیست؟

این دیوارپوش جدید به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فرد و کاربردهای زیادی که در دکوراسیون‌های داخلی، اداری، تجاری و… دارد.  از مزایای استفاده از دیوارپوش ماربل شیت در دکوراسیون‌های داخلی می‌توان این موارد زیر را نام برد:

بادوام بودن و سبک بودن ماربل شیت

از ویژگی‌های خوب این دیوارپوش بادوام بودن و سبکی آن است که البته درحالی‌که سبک است بسیار استحکام دارد که باعث می‌شود در مکان‌های مختلفی از آن استفاده شود و به دلیل سبکی حمل‌ونقل آن هم بسیار راحت است.

نگهداری ساده

ورق‌های استفاده شده در دیوارپوش ماربل شیت را به‌راحتی می‌توان تمیز کرد تنها با یک‌پارچه مرطوب می‌توان سطح ماربل شیت را تمیز کرده و به دلیل سطح صافی که دارد گردوغبار را به خود جذب نمی‌کند.

ورق ماربل شیت در فرم‌های مختلف در دسترس است!

دلیل استفاده از این ورق‌ها در دکوراسیون‌های داخلی داشتن تنوع در طرح‌های آن است. زیرا در بافت و رنگ و الگو طرح‌های متنوع وجود دارد که هر نوع سلیقه‌ای را جوابگو است.

آب‌گریز بودن زیاد

ورق‌های پوشش ماربل شیت از متریال‌های ضد آب تولید شده و در مقابل آب مقاومت زیادی دارد. در مکان‌های مرطوب مانند حمام هم مناسب و قابل‌استفاده است و حتی می‌توان در گاراژ‌ها، در سقف، زیرزمین و دیوارها هم از آن استفاده کرد و به دلیل مقاوم‌بودن در مقابل رطوبت امکان کپک‌زدن ندارد.

مقرون‌به‌صرفه است

این ورق‌های ماربل شیت قابل‌بازیافت بوده و قیمت ارزانی دارند و از لحاظ اقتصادی و هزینه، به‌راحتی می‌توان از این ورق‌ها استفاده کرد. نکته خوبی که در مورد این ورق‌ها وجود دارد این است که بعد از اینکه آن را نصب کردید نیاز به رنگ‌آمیزی ندارد و به همان شکل می‌توان آن را استفاده کرد.

محل قرارگیری ماربل شیت

این دیوارپوش‌های جدید را معمولا بین کابینت‌ها و دیوارها های پشت کانتر یا گاز و پشت سینک و هر فضای خالی دیگری که در بین کابینت‌های آشپزخانه وجود دارد مورداستفاده قرار می‌دهند. زیرا در بعضی از آشپزخانه‌ها این فضاها تنها فضاهایی هستند که مورد دید قرار دارند که می‌توان با دیوارپوش ماربل شیت  آن را تزیین کرده و فضای موجود را دل‌بازتر و حتی بزرگ‌تر جلوه داد.

معایب استفاده از ماربل شیت چیست

یکی از عیب‌ها و مسائلی که در مورد دیوارپوش ماربل شیت‌ها وجود دارد این است که فضاهای ایجاد شده توسط این دیوارپوش سرد جلوه می‌کنند که برای برخی از افراد یک ویژگی منفی محسوب می‌شود. این دیوارپوش یک سنگ مصنوعی محسوب می‌شود که نمی‌تواند حس طبیعی متریال را به افراد انتقال دهد. از دیگر نکات منفی دیوارپوش ماربل شیت این است که در زمستان سطح پوشش ماربل شیت سطح سردی بوده و فرد با دست‌زدن به آن سرما را خیلی زیاد احساس می‌کند.

کلام پایانی

دیوارپوش ماربل شیت را می‌توان به‌عنوان یک کاغذدیواری و یا حتی جایگزین سرامیک‌ها استفاده کرد. زیرا طرح و شکل‌های زیبایی دارد و فضا را هم زیباتر جلوه می‌دهد. ماربل شیت شبیه سنگ‌های طبیعی است.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button