دیوارپوش آکوستیک چیست؟

دیوارپوش آکوستیک چیست؟

انواع دیوارپوش‌های کاربردی

با وجود زندگی شهری که علاوه بر راحتی‌هایی که دارد دارای مشکلاتی هم هست که از جمله آن می‌توان به شلوغی و سروصدای زیاد در محل زندگی و کار خود اشاره کرد که موجب می‌شود بیشتر افراد از آرامش مناسب و کافی محروم باشند. بیشتر افرادی که در مکان‌های شلوغ زندگی می‌کنند همیشه به دنبال راهکارهایی برای رفع این مشکل هستند. امروزه با وجود دیوارپوش آکوستیک که تولید و ارائه شده است کمی از این مشکل را می‌توان حل کرد و از ورود سروصدای مختلف بیرون به داخل منزل یا محل کار جلوگیری کرد.

دیوارپوش‌های آکوستیک

آکوستیک‌ها دیوارپوش‌های بسیار پرطرف‌داری هستند که دارای کاربردهای زیادی بوده و در دکوراسیون و طراحی‌های داخلی بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرند. این محصول از متریال‌ها و جنس‌های متنوعی تولید می‌شود و در مکان‌های خاص و موردنیاز مورداستفاده قرار می‌گیرد. دیوارپوش آکوستیک بسیار باکیفیت بوده و همین موضوع موجب گسترش استفاده از آن شده است و خریداران زیادی را به خود جذب می‌کند. زیرا  متریال عایقی که در این دیوارپوش‌ها وجود دارد بسیار مرغوب بوده و ورود و خروج سروصداها را به‌خوبی کنترل می‌کند و در هر مکانی قابل‌اجرا است. آکوستیک از نوع پی‌وی‌سی و پلی‌اورتان این دیوارپوش‌ها بسیار سبک و ارزان هستند که به‌راحتی قابل‌نصب نیز هستند.

انواع دیوارپوش‌های آکوستیک

انواع دیوارپوش‌های آکوستیک

با وجود سروصداهای مختلفی که در محیط زندگی و کاری همه افراد وجود دارد و طبق دکوراسیون‌هایی که در هر محیط وجود دارد باعث شده انواع مختلفی از دیوارپوش آکوستیک تولید شود و برای مکان‌های مختلف مورداستفاده قرار بگیرد. انواع دیوارپوش‌ها عبارت‌اند از:

دیوارپوش آکوستیک مدل پی‌وی‌سی

نوع پی‌وی‌سی از دیوارپوش‌هایی است که قابل شستشو بوده و از قیمت مناسبی هم برخوردار هستند و می‌توانند گزینه و انتخاب مناسبی باشند. زیرا از متریال پی‌وی‌سی تولید شده و روکش‌های قابل شستشو دارد و دارای تنوع پوشش است. این دیوارپوش آکوستیک پی‌وی‌سی ضدقارچ بوده و در مکان‌های مختلف استفاده می‌شود و ضخامت ۸ میلیمتری داشته و توسط میخ و منگنه‌های ویژه‌ای به دیوار متصل می‌شوند و دارای تنوع رنگ‌بندی نیز هستند.

دیوارپوش مدل بتن یا اکسپوز

اگر مدل دیوارپوش آکوستیک مدرن که عایق صدای خوبی است را در نظر دارید، می‌توانید از مدل بتن اکسپوز که یکی از بهترین مدل‌های دیوارپوش است را انتخاب کنید و می‌توانید برای دیزاین محیط‌های مدرن آن را به کار ببرید. این دیوارپوش  نمایی طوسی رنگ و بافت خاصی دارد و عایق صوتی مناسبی است. زیرا ضخامت و وزن این محصول بسیار مفید و کاربردی است که در اندازه‌های مختلف تولید می‌شود و توسط ملات سیمان و بتن و یا چسب‌های خاصی به دیوارهای صاف نصب می‌شود.

دیوارپوش مدل چرمی

اگر تمایل دارید دیواری را آکوستیک کنید و یک کار بی‌نظیری انجام دهید دیوارپوش آکوستیک چرمی را می‌توانید انتخاب کنید که گزینه بسیار خوبی است و ابعاد این دیوارپوش ۴۰ در ۴ سانتی‌متر است که با چسب‌های مخصوص می‌توان آنها را روی دیوار نصب کرد و ضخامت این دیوار یک الی ۲ سانتی‌متر است و دارای طرح‌های سه‌بعدی بسیار زیبایی است که بسیار عایق صوتی بی‌نظیری نیز است.

دیوارپوش مدل فرمی

این دیوارپوش آکوستیک عایق صوتی ضعیفی هستند البته نسبت به دیگر دیوارپوش‌ها. این دیوارپوش‌ها از فوم‌های سرد و ضخامت ۸ میلیمتری تولید می‌شوند و از مواد آکوستیک مقرون‌به‌صرفه هستند. این دیوارپوش زیبا از نصبی راحت برخوردار هستند.

ویژگی‌های دیوارپوش‌های آکوستیک

این دیوارپوش‌های کاربردی و مفید از ویژگی‌های بسیار مناسبی همچون عایق بودن در مقابل صدا برخوردار هستند. این پوشش‌های آکوستیک معمولاً از پارچه‌هایی با متریال پلی‌استر و اولفین تولید شده‌اند و در ساختار آنها مواد مخصوصی به کار می‌رود که می‌تواند موج‌های صوتی را به خود جذب کند. بدنه این دیوارپوش‌ها صدا را بازتاب می‌کند و از آنها رد نمی‌شود و صدا در محیط می‌ماند و کیفیت صدا در ساختمان‌ها بهتر می‌شود.

کلام پایانی

با گسترش و تغییر دنیای امروزی امکانات و وسایل جدید و مدرنی برای راحتی زندگی افراد به وجود می‌آید که یکی از این امکانات دیوارپوش آکوستیک است. بسیار زیبا و تنوع بسیار بالایی دارد و در بیشتر مکان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای مشاوره می‌توان با کارشناسان مجموعه زنبق تماس بگیرید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button