اجرای دکور ال سی دی با انواع چوب و ام دی اف و کناف

اجرای دکور ال سی دی با انواع چوب و ام دی اف و کناف

دکور ال‌سی‌دی و انواع چوب وام دی اف و کناف

در دکوراسیون داخلی در خانه‌هایی که به سبک مدرن طراحی می‌شوند، تلویزیون‌های قدیمی کنار گذاشته شده و حتی میز تلویزیون‌های بزرگ، شیشه‌ای و ویترین دار هم از رده‌ خارج شده است و به‌جای آن تلویزیون ال‌سی‌دی و تلویزیون‌های جدیدتر با میزهای جدید و مدرن که کمی کوچک هستند به خانه همه راه پیدا کرده‌اند. بیشتر مردم‌دوست دارند، پشت تلویزیون‌های خود را به شکل و سبک زیبا طراحی کنند تا دکوراسیون خانه را شیک و مدرن‌تر جلوه دهند. اجرای دکور ال‌سی‌دی یکی از این روش‌های زیبایی خانه است.

برای این کار روش‌ها و سبک‌های مختلفی را می‌توان اجرا کرد که طبق علاقه و سلیقه افراد متفاوت است.

طراحی و اجرای دکور ال‌سی‌دی با انواع چوب

یکی از روش‌های ساده دیزاین و اجرای دکور دیوار پشت ال‌سی‌دی این است که تمام سطح دیوار را از چوب اجرا کنند و سعی شود. پنل‌های چوب را طوری انتخاب کرده و بچینید که از نظر دید، فضای اتاق نشیمن تحت تاثیر قرار بگیرد. البته این کار هزینه بر و حتی زمان زیادی می‌خواهد. پس می‌توان قسمتی از دیوار را از چوب استفاده کرده و پنل انتخابی باید از اندازه تلویزیون بزرگ‌تر باشد. دکور پشت دیوار ال‌سی‌دی با چوب یکی از روش‌های بسیار عالی است که موجب می‌شود، فضای مدرنی به وجود بیاید که گرم و صمیمی است.

همان‌طور که می‌دانید چوب هم از عناصر اصلی دکوراسیون داخلی است که در خانه‌های کوچک معمولا نصف دیوار را با چوب‌های عمودی و باریک اجرا می‌کنند که جلوه زیبایی به محیط می‌دهد. چرا که خطوط عمودی موجب می‌شود دیوار بزرگ‌تر از اندازه خود دیده شود و می‌توان از نورپردازی‌های حرفه‌ای در پشت تلویزیون استفاده کرد. با استفاده از لامپ‌های ال‌سی‌دی کوچک به‌صورت نور مخفی، می‌توان دیزاینی شیک و لوکس به محیط داد. چوب‌ها از لحاظ رنگ متنوع هستند و هر فردی طبق سبک و روشنایی منزل از آنها انتخاب می‌کند.

دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون با کناف

دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون با کناف

کناف صفحاتی گچی با روکش کاغذ که یکپارچه است. یکی از اجزای مهم در قسمت هال و پذیرایی هر خانه دیوار پشت تلویزیون است که با هر تغییروتحولی می‌تواند در دکوراسیون خانه نقش موثری داشته باشد. برای این کار روش‌ها و سبک‌های مختلف و متنوعی وجود دارد. از جمله کناف که از طریق کناف طراحی زیبا و متنوعی را می‌توان اجرا کرد. زیرا انعطاف‌پذیری بالایی دارد که در طراحی پشت دیوار تلویزیون می‌توان از کناف استفاده کرد و میز را با چوب و فضای اطراف هماهنگ کرد.

دیوار پشت تلویزیون با کناف باعث نورپردازی جذاب می‌شود و می‌توان از لامپ‌های نواری هم به‌عنوان نورهای مخفی در این طراحی استفاده کرد. اگر در سقف یا دیوارهای دیگر هم کناف کار شده باید دیوار پشت تلویزیون هم هماهنگ با آن باشد. این طراحی نسبت به طراحی‌های دیگر هزینه کمتری دارد و برای همگان مقرون‌به‌صرفه است. این مدل منحصربه‌فرد است و نسبت به بقیه طرح‌ها برابری می‌کند.

دکوراسیون دیوار پشت ال‌سی‌دی با ام‌دی‌اف

در دکوراسیون داخلی و طراحی پشت دیوار و اجرای دکور ال‌سی‌دی مدل ام‌دی‌اف خیلی رایج شده و می‌توان هر طرحی را در این مدل اجرا کرد. یکی از ایده‌ها ایجاد قفسه‌های لوکس در کنار میزهای تلویزیون است که می‌توان یک کتابخانه مدرن را هم کنار این میز تلویزیون طراحی کرد. ام‌دی‌اف طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی دارد که دیوار پشت تلویزیون را می‌توان با سبک دکوراسیون خانه هماهنگ کرد. در سبک مدرن از ام‌دی‌اف که طرح چوب یا کاملا ساده و یا خط‌های ظریف دارند استفاده می‌شود.

در دکوراسیون سنتی و کلاسیک هم از ام‌دی‌اف های طرح‌دار، شلوغ و پیچیده استفاده می‌کنند. حتی می‌توان ال‌سی‌دی که به دیوار وصل می‌شود را بدون میز تهیه کرد و دیوار پشت آن را با MDF تزیین کرد که در جذابیت دیوار نقش موثری دارد. رنگ ام‌دی‌اف را به‌راحتی می‌توان با دکوراسیون خانه هماهنگ کرد. زیرا این مدل‌ها وزن کمتری نسبت به چوب دارند و مقرون‌به‌صرفه‌تر هم هستند. تنوع رنگی بالایی هم دارند که برای طراحی و اجرای دکور ال‌سی‌دی مناسب هستند.

کلام آخر

در طراحی و چیدمان خانه باید سعی شود تا وسایل خانه و دیوار و حتی سقف هم هماهنگی ایجاد کرد تا خانه‌ای شیک و مدرن داشت برای این کار باید با سبک‌های متفاوت دکوراسیون داخلی و نقش آن در چیدن وسایل و جنس آن‌ها آشنایی پیدا کرد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button