دکوراسیون تی وی روم

دکوراسیون تی وی روم به سبک امروزی

دکوراسیون تی وی روم

دکوراسیون اتاق نشیمن لوکس و جذاب به‌اندازه فضای وجود در خانه بستگی دارد. امروزه طراحی و دکوراسیون تی وی روم و اتاق نشیمن دچار تغییرات زیادی شده است. استفاده از طرح‌های سنگین، برای مهمانی‌ها و دورهمی‌ها و تبدیل به یک محیط گرم و شاد برای جمع‌های آشنایان و دوستان، رایج شده است. پس اگر یک فضای کوچک دارید، نمی‌توانید برای طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن آن را به‌صورت خصوصی طراحی کرده و جنبه رسمی دهید.

اما اگر یک فضای جدا برای پذیرایی از مهمان دارید، می‌توانید در طراحی یک اتاق نشیمن راحت و گرم و خصوصی اقداماتی را انجام دهید. مثلا در اتاق نشیمن برای تزیین می‌توانید از عکس‌های خانوادگی استفاده کنید. در فضای کوچک خود هم بهتر است از عکس و تابلوی رسمی برای تزیین استفاده کنید. اگر در طراحی دکوراسیون به سبک کلاسیک را می‌پسندید، حتما در انتخاب وسایلی مانند مبل و جزئیات دیگر توجه خاصی قرار دهید و از وسایل کلاسیک استفاده کنید. در خانه‌های به سبک مدرن به دلیل فضای کم در آن مکان فضای جدایی برای یک اتاق تلویزیون وجود ندارد؛ اما همیشه یک فضای کوچک را می‌توان مخصوص تلویزیون اختصاص داد، جایی که خانواده دورهم جمع و معاشرت کنند.

اصول چیدمان و دکوراسیون تی وی روم

در این مقاله چند طرح برای تی وی روم برای شما بیان می‌کنیم تا با استفاده از این ایده‌ها مکان گرم و صمیمی همراه خانواده و نحوه ترکیب آن را در منزل را یاد بگیرید. ایده‌ها عبارت‌اند از:

از یک گوشه بهره ببرید

اگر در خانه خود فضای مناسب و کافی برای یک اتاق جدا برای تلویزیون ندارید، می‌توانید از یک گوشه خانه استفاده کرده و فضای بین صندلی و دیوار را تنظیم کنید. طرح چیدمان مبل و فرش را هم طوری انجام دهید که از فضای اصلی زندگی فرق داشته باشد و کمی متفاوت‌تر باشد.

رنگ‌بندی جدا

با کمبود فضا می‌توانید یک گوشه کوچکی از خانه را برای دیدن تلویزیون اختصاص داده و محیط پر از تحرک و جنب‌وجوش در آن ایجاد کنید. با رنگ‌های روشن نسبت به بقیه قسمت‌های دیگر یک هویت جدا به فضای تلویزیون دهید و آن را جدا کنید.

استفاده از تم‌های تک‌رنگ

برای مکان تلویزیون می‌توانید از رنگ‌های خنثی (تک‌رنگ) در آن مکان یک فضای آرام و صمیمی ایجاد کرد. از رنگ‌های خاکستری که در آن از رنگ‌های سیاه‌وسفید استفاده شده نیز می‌توان بهره برد. با این روش می‌توانید، اتاق تلویزیون یا گوشه‌ای از خانه را مدرن و زیبا جلوه دهید.

اصول چیدمان و دکوراسیون تی وی روم

از نورهای مصنوعی استفاده کنید

در دکوراسیون تی وی روم از نورهای مصنوعی برای درست‌کردن یک محیط جدا و تک استفاده کنید. در قسمت‌های اطراف می‌توانید از قفسه‌های شناور و حتی از نورپردازی که با نورهای زیبا روی دیوار کنار تلویزیون را نشان می‌دهد، بهره ببرید.

دیوارهای چوبی

زمانی که در خانه خود برای تلویزیون یک فضای کم و محدود دارید، از پانل‌های چوبی دیواری استفاده کنید و تلویزیون را در آن نصب کنید. می‌توانید از یک کابین شناور هم برای ذخیره‌سازی بهره ببرید. با این روش می‌توانید، آن منطقه را به‌اندازه مناسب بزرگ جلوه دهید.

استفاده از تصویر و بافت

در قسمتی که تلویزیون وجود دارد، می‌توانید از کاغذ دیواری و حتی عکس یک منظره و پانل سه‌بعدی استفاده کرده و موجب توجه افراد به تلویزیون شوید. این کار موجب جداسازی فضای تلویزیون از دیگر قسمت‌های خانه هم می‌شود.

از المان‌های عمودی استفاده شود

اگر بر روی یک دیوار باریک می‌خواهید، تلویزیون نصب کنید در مرکز دیوار نصب انجام دهید و سعی کنید، دو طرف آن را با کادربندی با استفاده از قفسه‌های عمودی، فضای اطراف را متعادل کنید. پشت تلویزیون را هم می‌توان با کاغذ دیواری متنوع و مناسب و بافتی زیبا تزیین کنید.

فضا را به حداکثر برسانید

اگر فضای شما کوچک و محدود است، از رنگ‌های روشن و وسایلی که هماهنگ هستند، استفاده کنید تا فضای کوچک شما زیبا جلوه کند. اگر می‌خواهید یک نقطه کانونی هم ایجاد کنید، از یک گوشه مطالعه در برابر یک فضای اضافی در نزدیکی پنجره قرار داده و استفاده کنید.

نمایش سلیقه و علاقه

مکانی را که می‌خواهید دکوراسیون تی وی روم قرار دهید با کلکسیون‌های موردپسند خود مثل چهره افراد موردعلاقه و اسطوره‌ها هم می‌توانید، تزیین کنید. می‌توانید اتومبیل‌های کوچک مینیاتوری زیبا که سرگرم‌کننده هست هم برای تزیین بهره ببرید.

کلام آخر

دکوراسیون زنبق یکی از بهترین طراح و اجراکننده دکوراسیون‌های داخلی است که ایده‌های زیبا و خلاقی را برای مشتریان خود به طور اختصاصی انجام می‌دهد و هدف این مجموعه اجرای بهترین و به‌روزترین ایده‌ها برای مشتری و جلب رضایت آن‌ها است.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button