دکوراتیو کناف سقف و دیوار

دکوراتیو کناف سقف و دیوار

ایجاد دکوراسیون زیبا با کناف

امروزه در بیشتر مکان‌ها سقف‌ها را به‌صورت دکوراتیو طراحی و اجرا می‌کنند که روی محیط و افراد موجود در آن فضا تاثیر بسیار زیادی ایجاد می‌کند. کناف‌ها هم از مصالح ساختمانی جدیدی هستند که در ایران وجود دارند. پنل‌های روکش‌دار از جنس گچ هستند که به شیوه پیش‌ساخته تولید می‌شوند. کناف‌ها را می‌توان به‌سادگی به همه سطح‌ها متصل کرد. به دلیل مزایای زیادی که دارند باعث شده در بیشتر قسمت‌های مرتبط با ساختمان‌ها استفاده شود. یکی از جدیدترین و متنوع‌ترین روش‌ها دکوراتیو کناف سقف و دیوار است.

ویژگی و مزایای استفاده از کناف

چند سالی است که ساخت‌وساز با روش استفاده‌کردن از کناف موجب تغییرات زیبا و شگفت‌انگیزی در دکوراسیون‌ها شده است. زیرا این کناف‌ها دارای عملکردهای زیاد و تکمیل و پردازش هستند که از آن برای استفاده در دکوراتیو کناف سقف و دیوار بسیار استفاده می‌شود.

این کناف‌ها در برابر آب مقاومت ۱۰۰ درصدی دارند و معمولا عایق صدا و ضربه هستند و به‌راحتی قابل‌احتراق هم نیستند. به دلیل اینکه سقف و دیوار کناف دارای مقاومت بسیار در برابر رطوبت و ضربه هستند، در مجموعه گسترده صنایع ساختمانی قرار می‌گیرند و در مکان‌هایی مانند سالن‌های ورزشی، مدارس، بیمارستان‌ها، آشپزخانه‌های صنعتی و… دارای کاربردهای زیادی هستند.

اجرای سقف و دیوار دکوراتیو کناف

سقف‌های کناف دارای رنگ و طرح بسیار متنوع هستند که در انجام نورپردازی‌های جذاب و مدرن بسیار کاربرد دارند و بین مهندسان و طراحان ساختمان بسیار محبوبیت دارد. برای اجرای پوشش سقف‌های اصلی در استفاده از کناف معمولا از پنل‌های گچی استفاده می‌شود که روی پروفیل و شبکه سازه‌های سپری نورد می‌شود. این شبکه‌های سازه با آویزهایی که توانایی تعمیرشدن دارند به سقف‌ها متصل می‌شوند. این کناف‌های سقف به دو شکل تولید می‌شوند، متحرک و ثابت که برای زیرسازی آنها کلیک و پرکردن  از تایل گچی ۶۰ در ۶۰ بهره می‌بردند.

همین تایل‌های گچی دارای انواع متنوعی است که شامل تایل‌های گچی آکوستیک، پوشالی، ساده، طرح‌دار و معدنی هستند. همان‌طور که گفته شد ساختار سقف‌های کناف به دو شکل اجرا می‌شوند و اجرای سقف‌های کاذب یکپارچه کناف و کناف مشبک است. این سقف‌ها باتوجه‌به طرح‌هایی که برای آنها انتخاب می‌شود، اجرا می‌شوند. انجام و اجرای ساخت تا نصب خدمات کناف شامل مراحلی است که باید زیر نظر یک متخصص انجام شود.

اجرای سقف و دیوار دکوراتیو کناف

مزایای دکوراتیو کناف سقف و دیوار

کناف‌های کی پلاس را برای اجرا در سقف ساختمان‌ها  و حتی برای اجرای دکوراتیو دیوارها هم استفاده می‌کنند و دارای کاربردهای زیادی هستند و مزایای زیادی در ساختمان‌سازی‌ها دارند. مزایای استفاده از این کناف‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • دارای طرح های بسیار مختلف و متنوعی هستند.
  • می‌توان آنها را برداشته و تعمیر کرد.
  • به‌عنوان یک عایق صدا و حرارت استفاده می‌شوند.
  • نسبت به سازه‌های دیگر دارای وزن سبکی هستند و بار اضافی برای ساختمان ایجاد نمی‌کنند.
  • می‌توان در این کناف‌ها از چراغ‌های تزیینی توکار و روکار استفاده کرد زیبایی مکان را زیاد می‌کند.
  • برای ساختمان‌هایی که طبق استانداردهای زلزله‌نگاری ساخته شده‌اند بسیار گزینه خوبی است.
  • در زمان کمتری نصب و اجرا می‌شوند.
  • ساختمان‌ها را از لحاظ ضد آب بودن و ضدحریق بودن ایمنی می‌کند.
  • عنوان یک پوشش خوب برای مخفی‌کردن تاسیسات در پشت سقف‌ها باشد.
  • در زمان کوتاه نصب شده و اگر نیاز به تعمیر باشد می‌توان آن را جایگزین کرد.

اجرای دیوار دکوراتیو کناف

از عناصر اصلی و مهم در ساختمان‌ها دیوارها هستند. دیوارهایی که با کناف تشکیل می‌شوند هم بسیار کاربردی هستند و دارای ویژگی‌هایی هستند که کمتر موادی دارای این ویژگی‌ها هستند. بعضی از افراد فکر می‌کنند، کناف‌ها پوشش‌هایی برای دیوار محسوب می‌شوند. دیوارهای کناف صفحه‌های روکش‌دار گچی یا حتی تخته‌های سیمانی الیافی هستند که معمولا با میخ یا پیچ و حتی با پرچ روی زیرسازی‌های کناف وصل می‌شوند. دیوارهای کناف طبق تنوعی که در پنل‌های مختلف دارند و نوع کاربردی که دارند، اجرا می‌شوند.

کلام پایانی

ویژگی‌های دکوراتیو کناف سقف و دیوار دادن جلوه زیبا و یک پوشش عالی‌نسبت به دیگر نمونه‌ها است و دارای قیمت مناسبی است. حتی توانایی رنگ‌آمیزی آن‌ها وجود دارد و در مکان‌هایی که نیاز است سریع‌تر ساختمان‌سازی انجام شود، بسیار کاربرد دارد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button