چروک شدن کاغذ دیواری

دلایل چروک شدن کاغذ دیواری

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون‌های داخلی  این توانایی را برای افراد ایجاد می‌کنند که کیفیت فضای زندگی خود را بالا ببرند. می‌توان در این محیط آرام و مطلوب به زندگی و فعالیت‌های خود پرداخت. یکی از این گزینه‌ها که در رسیدن به این محیط مطلوب کمک زیادی می‌کند و حس و حال منزل و حتی اداره‌ها و دیگر مکان‌ها را شاد و زیبا جلوه می‌دهد، کاغذ دیواری‌ها هستند. می‌خواهیم در این مقاله علت چروک شدن کاغذ دیواری چگونه نصب را بدانیم. به دلیل پرطرف‌دار بودن این کاغذ دیواری‌ها در طرح‌ها و شکل‌های بسیار متنوع در بازار وجود دارند که سلیقه هر فردی را برآورده می‌کنند.

نحوه انتخاب کاغذ دیواری مناسب

به دلیل تنوع و طرح زیادی که دارند افراد در انتخاب دچار سردرگمی می‌شوند. البته حتی اگر به سلیقه خود هم مراجعه کند باز در انتخاب رنگ و دیگر موارد دچار مشکل می‌شود. ابتدا طرحی را که انتخاب می‌کنید با ویژگی و خصوصیات آن آشنا شوید و کاربردهای آن را بدانید. زیرا گاهی کاغذدیواری‌های انتخاب شده برای مکان‌های موردنظر مناسب نیستند. پس باید در انتخاب آن کمی دقت بیشتری کرد. به دلیل طرح‌های مختلفی که دارند روی دکوراسیون‌های داخلی بسیار تأثیرگذار هستند.

کاغذ دیواری با طرح افقی و عمودی

کاغذ دیواری‌هایی که دارای نوارهای افقی هستند موجب می‌شوند که اتاق یا منزل شما گسترده و پهن به نظر بیایند و سقف را کوتاه جلوه دهند. اما کاغذ دیواری‌های طرح عمودی اگر در یک اتاق نصب شود سقف اتاق در ارتفاع بیشتری به نظر می‌آید. کاغذ دیواری‌های دارای زمینه روشن فضای ما را بزرگ‌تر نشان می‌دهند و برعکس پوشش‌های دیواری تیره همان اتاق را بسیار کوچک جلوه می‌دهند.

کاغذ دیواری عمودی

کاغذ دیواری‌ها دارای الگوهای بزرگ هستند که اگر در یک اتاق نصب شوند باعث می‌شوند اتاق کوچک‌تر به نظر بیاید و این مورد برای مکان‌های بزرگ‌تر که فضای بیشتری دارند مناسب‌تر است. پس از انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب نیاز به اطلاعات مهمی دارد که می‌توانید از متخصصین در این زمینه مشاوره بگیرید و نسبت به سلیقه و نظر خود بهترین و مناسب‌ترین پوشش را انتخاب کنید.

دلایل چروک شدن کاغذ دیواری

برای افرادی که با شوروشوق فراوان از این پوشش‌های دیواری استفاده می‌کنند تا هم تغییر دکوراسیون بدهند و هم حال و هوای خود و خانه را تغییر دهند، دیدن چروک شدن کاغذ دیواری بسیار ناخوشایند است. برای نصب این دیوارپوش‌ها حتما از افراد متخصص کمک بگیرید تا شاهد این مشکلات نباشید. قبل از اینکه کاغذ دیواری را روی دیوار نصب کنید باید زیرساخت آن را آماده کنید. زیرا برای نصب کاغذ دیواری بسیار اهمیت دارد و موجب می‌شود، کاغذ دیواری‌ها چروک نشده و جلوه بدی را به نمایش نگذارند. زیرا این چروک‌ها مانند ایجاد لکه سیاهی و حباب از خشک‌شدن چسب به وجود می‌آید که قابل ترمیم نیست پس باید دقت لازم را انجام داد. دیوارها را بعد از پاک‌سازی و ترمیم ناهمواری‌ها خشک و تمیز کنید.

زمان چسباندن کاغذ دیواری طبق زمان گفته شده عمل کنید و به‌آرامی کاغذها را از بالابه‌پایین و چپ و راست نصب کنید. این کار برای افراد نصاب ماهر بسیار راحت است؛ زیرا نصاب پشت کاغذها را چسب زده و بعد از مکث کوتاهی شروع به چسباندن می‌کند تا از کش‌آمدن کاغذ و چروک شدن آن جلوگیری کند.

نحوه جلوگیری از چروک شدن کاغذ دیواری

اگر افراد با کمک متخصصین و یا آموزش کامل کار نصب کاغذ دیواری را انجام دهند، امکان اشتباه کمتری می‌رود. پس باید به نکاتی که حین نصب انجام می‌شود توجه کرد این نکات شامل موارد زیر می‌شونذ:

زیرسازی مناسب

برای چروک نشدن کاغذ دیواری باید سطح زیر کاغذ دیواری را از هرگونه آلودگی و ایراد مانند لکه و ترک پاک کرد؛ زیرا مانع چسبیدن کاغذ دیواری می‌شوند. بعد از رفع تمام ایرادها و لکه‌های دیوار باید گردوغبار دیوار را هم تمیز کرد.

خیس کردن یا اشباع خمیر کاغذ دیواری

بعد از رفع ناهمواری و آلودگی‌های دیوار خمیر مربوط به کاغذ را با آب اشباع کرده با این کار می‌توانید ضامن یکنواخت شدن سطح دیوار شوید.

استفاده از وسایل مناسب نصب

برای شروع نصب باید از وسایل مناسب برای نصب استفاده کنید. از غلتک پلاستیکی برای صاف‌کردن کاغذ دیواری استفاده شود یا کاردک و حتی پارچه نرم هم می‌توان استفاده کرد. پس به طور خلاصه راه جلوگیری از ایجاد چین‌وچروک عبارت‌اند از:

  • تعمیر و تمیز و خشک‌کردن زیر کاغذ دیواری
  • جداکردن کاغذ دیواری‌های قدیمی اگر امکان دارد.
  • خیس کردن خمیر کاغذ به مدت مناسب.
  • چسباندن بادقت و آرام رول‌های کاغذ و بعد صاف‌کردن با حرکت دست در جهت‌های بالا و پایین چپ و راست تا از چروک شدن کاغذ دیواری جلوگیری شود.

سخن آخر

باتوجه‌به کاربردهای زیادی که کاغذ دیواری‌ها در دکوراسیون‌های داخلی دارند و انواع مختلفی که امروزه در بازار یافت می‌شود. انتخاب بهترین نوع این پوشش‌ها را با کمی مطالعه و مشاوره گرفتن با افراد متخصص می‌توان انتخاب کرد. دکوراسیون زنبق یکی از برترین دکوراسیون‌های داخلی است که افراد ماهر و باتجربه‌ای در این زمینه را دارد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button