شیک‌ترین کاغذدیواری و تاثیر آن بر دکوراسیون خانه

تکنیک‌ها و راهکارهای افزایش طول عمر کاغذ دیواری‌ها

نکات مهم در نگهداری کاغذدیواری

از کالا و محصولاتی که در دکوراسیون‌های داخلی بیشتر استفاده می‌شود انواع مختلف کاغذ دیواری‌ها است که امروزه مصرف آن بسیار گسترش پیدا کرده است به دلیل ویژگی‌های خوبی که دارد موجب جذب مشتری و خریداران زیادی می‌شود. باید در زمان استفاده از کاغذدیواری نکاتی را موردتوجه قرار دهید که آن نحوه نگهداری و  راهکارهای افزایش طول عمر کاغذ دیواری‌ها است که در این مطلب به آن می‌پردازیم.

کاغذ دیواری‌ها

کاغذ دیواری‌ها محصولاتی زیبا و لوکس هستند که می‌توانند به‌تنهایی دکوراسیون‌های داخلی را متحول کنند. این کاغذ دیواری‌ها دارای طرح، رنگ، جنس و برندهای متنوعی در بازار هستند؛ ولی برای اینکه بدانید کدام یک از این محصولات مناسب منزل شما است بستگی به سلیقه و علاقه شخصی شما دارد که چه انتخابی را داشته باشید.

بعد از انتخاب و تهیه این کاغذ دیواری‌ها باید بدانید که از چه روش‌ها و راهکارهای افزایش طول عمر کاغذ دیواری‌ها باید استفاده کرده و چه کارایی باید برای دوام بیشتر آن انجام دهید. این محصول ممکن است بر اثر خراشیدگی، رطوبت، گردوخاک زیاد دچار آسیب و صدمه شود و زودتر از بین برود. پس در این مطلب به چند راهکار اشاره خواهیم کرد تا طول عمر این محصولات را بیشتر کنیم.

مهم‌ترین تکنیک‌های برای افزایش طول عمر کاغذ دیواری‌ها چیست؟

زمانی که از انواع متنوع کاغذ دیواری‌ها برای دکوراسیون‌های داخلی خود استفاده می‌کنید باید با راهکارهایی که بتوان از این محصولات به‌درستی نگهداری کرد و طول عمر آنها را بیشتر کرد هم آشنایی پیدا کرد. راهکارهای افزایش طول عمر کاغذ دیواری‌ها بسیار ساده است و عبارت‌اند از:

کاغذدیواری ارزان تهیه نکنید

از انواع کاغذ دیواری‌ها نباید از مدل قیمت‌های ارزان آن استفاده کنید؛ زیرا طول عمر این محصولات به دلیل جنس ضعیفی که دارند زودتر از بین می‌روند و این کاغذ دیواری‌ها برای شما گران‌تر تمام می‌شوند. کاغذ دیواری‌هایی که قابل شستشو و دارای ضمانت هستند، استفاده کنید تا از نظر استقامت و طول عمر آنها خیالی آسوده داشته باشید.

مرتب گردگیری کنید

برای تمیزکردن کاغذ دیواری‌ها اگر از شوینده‌هایی که شیمیایی هستند استفاده کنید موجب ازبین‌رفتن سریع‌تر این کالا می‌شوید از این شوینده‌ها می‌توان فقط برای رفع لکه‌های چربی و سیاهی روی این کاغذها استفاده کرد. اگر به طور مداوم پارچه نرم یا با میکروفایبر این محصولات را گردگیری کنید هیچ سیاهی و کثیفی روی آن تجمع پیدا نمی‌کند که مجبور به استفاده از شوینده‌های شیمیایی شوید. پس گردگیری مرتب یکی از راهکارهای افزایش طول عمر کاغذ دیواری‌ها است.

مانع تابش نور شدید آفتاب شوید

اگر کاغذدیواری از جنس پی‌وی‌سی و یا وینیل باشد و آفتاب و نور شدید به آن بتابد موجب آسیب و صدمه جدی و موجب رنگ‌پریدگی کاغذ دیواری‌ها می‌شود. پس باید از پرده‌هایی برای حفاظت از کاغذ دیواری‌ها در مقابل نور استفاده کرد تا دوام و طول عمر آنها بیشتر شود.

افزایش طول عمر کاغذ دیواری‌ها

نکاتی که بعد از نصب کاغذدیواری باید رعایت کرد؟

قبل از اینکه بخواهید اقدام به نصب کاغذ دیواری‌ها بکنید باید از چندین مورد اطمینان حاصل کنید. زیرا این موارد هم از راهکارهای افزایش طول عمر کاغذ دیواری‌ها محسوب می‌شود این راهکارهای مهم عبارت‌اند از:

نم و رطوبت را خارج کنید

برخی از کاغذ دیواری‌ها در برابر نم و رطوبت دوام دارند و می‌توان در آشپزخانه‌ها و حتی سرویس‌های بهداشتی از آنها استفاده کرد و باید قبل از نصب مطمئن شوید که رطوبت برای خارج‌شدن راه فراری دارد وگرنه نباید کاغذدیواری نصب کرد.

نشت آب و دیوارهای صدمه‌دیده

بعضی از دیوارهای خانه ممکن است به دلیل نشت آب آشپزخانه، حمام و یا ترکیدگی لوله نمدار باشند. برای اینکه کاغذدیواری انتخابی شما به دیوار به‌خوبی بچسبد و دوام زیادی داشته باشد باید مرکز نشتی آب و آسیب دیوارها را رفع کنید.

حشرات موذی و موریانه

اگر بعد از نصب کاغذ دیواری‌ها در آن سوراخ‌های زیاد و کوچکی مشاهده کردید باید به دنبال علت اصلی ایجاد سوراخ‌ها باشید. حشراتی مانند سوسک‌ها و موریانه‌ها به محصولات سلولوزی یا ملات کاغذ دیواری‌ها علاقه دارند و اگر زودتر اقدام به رفع آن نگیرید احتمال دارد قسمت زیادی از کاغذدیواری از بین برود.

کلام آخر

خانه‌هایی که از کاغذ دیواری‌ها برای دیوارپوش آن استفاده می‌کنند انرژی و روح خاصی به خانه‌ها و مکان‌های خود می‌دهند. برای اینکه برای سالیان طولانی از این محصولات استفاده کنید باید با راهکارهای افزایش طول عمر کاغذ دیواری‌ها آشنایی پیدا کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button