تولید کابینت از روی کاتولوگ و با یراق آلات مورد نظر

طراحی و ساخت کابینت فرایندی است که نیاز به دانش ، تجربه و خلاقیت دارد. شما می توانید از روی کاتالوگ طرح مورد پسند خودتان را انتخاب کنید و از یک طراح دکوراسیون داخلی و یا کابینت ساز ماهر بخواهید تا آن را با فضای آشپزخانه شما تطبیق دهد. زیرا تولید کابینت از روی کاتولوگ و با یراق آلات مورد نظر شما، نیاز به مهارت، دقت و تخصص بالایی دارد. شما می توانید با متخصصان باتجربه شرکت زنبق تماس بگیرید و در مورد طرح، نوع متریال ، قیمت و … طرح انتخابی خودتان مشاوره دریافت نمایید.

تولید کابینت از روی کاتولوگ و با یراق آلات مورد نظر
تولید کابینت از روی کاتولوگ و با یراق آلات مورد نظر

مراحل تولید کابینت

کابینت آشپزخانه جزو مهمترین بخش دکوراسیون خانه به حساب می آید. انتخاب درست طرح، رنگ، متریال و چیدمان مناسب کابینت ها ، نقش بسیار مهمی در زیبایی دکور خانه شما دارد. برای این منظور دکوراسیون داخلی زنبق قصد دارد شما را با مراحل تولید کابینت آشنا نماید.به طور کلی تولید کابینت‌های یک ساختمان  شامل سه مرحله اصلی طراحی کابینت، تولید یونیت کابینت و نصب کابینت‌ها می‌با‌شد.

مرحله اول : طراحی یونیت

یک کابینت ساز ماهر  علاوه بر ساختن وسایل چوبی باید هنرمند و خوش ذوق باشد تا بتواند با در نظر گرفتن تمام جزئیات مهم، کابینت های زیبا و بادوامی بسازد.

در مرحله اول ، باید طراح بازدید حضوری از فضای آشپزخانه داشته باشد تا بتواند با توجه به ابعاد آشپزخانه و محل قرارگیری آن در فضای کلی خانه ، به مشتری در انتخاب طرح، رنگ، متریال و… مشاوره مناسب ارائه دهد. حتی اگر مشتری بخواهد تا تولید کابینت از روی کاتولوگ و با یراق آلات مورد نظر خودش انجام گیرد، باز باید طراح فضای آشپزخانه را ببیند. زیرا گاهی طرح انتخابی مشتری هیچ سنخیتی با فضای آشپزخانه او ندارد، یعنی طرح و فضا با هم هماهنگ نیستند. در چنین مواقعی طراح تغییراتی جزئی و یا کلی در طرح  انتخابی مشتری اعمال کرده و آن را متناسب با فضای آشپزخانه می کند.

به یاد داشته باشید که انتخاب متریال و رنگ تنها پارامترهای مهم در طراحی کابینت‌های آشپزخانه نیستند. زیرا زیبایی تنها فاکتور یک طراح دکوراسیون داخلی نیست. چیدمان اصولی و کارایی بالای کابینت ها هم باید در هنگام طراحی در نظرگرفته شوند.

طراحی سه بعدی کابینت‌ها قبل از ساخت آنها

پس از اینکه طرح نهایی کابینت های آشپزخانه در روی کاغذ شکل گرفت. طراح آن را با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری به شکل سه بعدی طراحی میکند. این طرح تجسم واقعی از کابینت هایی است که قرار است در آشپزخانه نصب شوند. در این مرحله مشتری می تواند نظرات خودش را با طراح در میان بگذارد تا طرح نهایی کابینت ها طبق سلیقه خودش شکل بگیرد. این کار از پشیمانی احتمالی مشتری پیشگیری می کند.

طراحی کابینت و نصب آنها
طراحی کابینت و نصب آنها

مرحله دوم : تولید یونیت کابینت و درب های آن

پس از اتمام طراحی و انتخاب نوع متریال و رنگ کابینت ها ، کار ساخت کابینت ها آغاز می گردد. در این مرحله با در نظر گرفتن طرح موردنظر، محفظه اصلی کابینت ها و درب های کابینت ساخته می شوند.

کابینت ساز با توجه به اندازه و سایزهایی که طراح در اختیار او قرار داده است اقدام به برش ورق ها و تهیه یونیت ها مینماید. درب کابینت ها با توجه به طرح انتخابی و سبک دکوراسیون برش خورده و تزئین می گردند و سپس آماده نصب بر روی یونیت ها می شوند.

مرحله سوم: نصب کابینت ها

آخرین مرحله تولید کابینت ، مونتاژ و جاگذاری کابینت ها در فضای آشپزخانه می باشد. در این مرحله کابینت ساز یراق آلات، ابزارها و اتصالات و… را برروی یونیت ها سوار می کند و با نظارت طراح یونیت ها را در جاهای مشخص شده نصب می کند. مرحله چیدمان کابینت ها باید بادقت و وسواس زیادی انجام شود تا نتیجه نهایی کار زیبا و شکیل باشد.

فراموش نکنید که در تولید کابینت از روی کاتولوگ و با یراق آلات مورد نظر، مشتری خود می تواند یراق آلات را مطابق سلیقه خودش تهیه نماید. اما بهتر است این نکته را در نظر داشته باشد که انتخاب ابزار ویراق آلات مناسب علاوه بر زیبایی ظاهری، در دوام و کارایی کابینت ها تاثیرگذار است.

کلام آخر

کابینت ساز قبل از تولید کابینت از روی کاتالوگ و با یراق آلات مورد نظر مشتری حتما باید فضای آشپزخانه را بازدید نماید. تا هماهنگی طرح با ابعاد آشپزخانه را بررسی نماید. زیرا در ساخت کابینت برای آشپزخانه علاوه بر زیبایی ظاهری، باید جزئیات مهمی همچون کارایی کابینت ها، نوع چیدمان، رنگ کابینت ها و… در نظر گرفته شود. بر همین اساس لازم است قبل از هر کاری از مشاوره متخصصان شرکت زنبق کمک بگیرید تا نتیجه کار همان چیزی باشد که انتظارش را داشتید.

 

 

Zahra Namavar

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button