تغییر آشپزخانه اجاره‌ای با ایده‌های ارزان

تغییر آشپزخانه اجاره‌ای با ایده‌های ارزان

ایجاد آشپزخانه اجاره‌ای طبق سلیقه

یکی از مشکلات و دغدغه‌های مستاجران در مورد خانه‌های اجاره‌ای این است که چطور می‌توانند بدون خرابی و یا بازسازی بتوانند خانه را به همان شکل که می‌پسندند، تبدیل کنند. این در حالی است که امروزه حتی میخ زدن به دیوار باید با مجوز صاحبخانه باشد. زندگی در خانه‌های اجاره‌ای واقعیتی انکارناپذیر است و بیشتر سال‌های عمرمان در آپارتمان‌ها و خانه‌های اجاره‌ای می‌گذرد. در این مطلب می‌خواهیم به تغییر آشپزخانه اجاره‌ای با ایده‌های ارزان بدون خرابی و یا بازسازی بپردازیم تا داخل خانه را کمی متحول کنیم.

آشپزخانه‌های اجاره‌ای

با واردشدن به خانه‌های اجاره‌ای اولین مکانی که بیشتر افراد به آن سر می‌زنند و همیشه مورد تغییرات قرار می‌گیرد، آشپزخانه است که تغییر فقط برای خانه‌های اجاره‌ای نیست؛ اما تغییرات آشپزخانه اجاره‌ای هزینه بر بوده و بازسازی آن بدون اجازه صاحبخانه امکان ندارد و ممکن است دچار چالش‌ها و مشکلاتی شوید. برای این منظور راهکارها و روش‌های خلاقانه‌ای برای ایجاد تغییرات وجود دارد که بدون خرابی و آسیب‌زدن به وضعیت محیط بتوان دکوراسیون آشپزخانه را تغییراتی چشمگیر بخشید.

با اضافه‌کردن رنگ‌ها و طرح‌ها می‌توان در بهترشدن دکوراسیون اقدام کرد. زندگی در خانه‌های اجاره‌ای نباید این معنا را القا کند که از سلیقه‌های شخصی خود فاصله بگیریم. می‌توان با کمی تغییرات سلیقه شخصی خود را به نمایش گذاشت.

ایده‌های ارزان برای تغییر آشپزخانه‌های اجاره‌ای

در آشپزخانه‌های کوچک انرژی مثبت کمتری بوده و افراد مدام یاد غروب‌های دلگیر روز جمعه می‌افتند. پس برای تغییر آشپزخانه اجاره‌ای می‌توان از ایده‌های ارزان و مناسب استفاده کرد تا محیط موردنظر دارای انرژی بیشتر برای طول هفته باشد. از جمله ایده‌های ارزان می‌توان موارد زیر را نام برد:

تغییر کابینت‌ها با برچسب کابینت

برای اینکه بتوان از دست کابینت‌هایی به رنگ تیره خلاص شد راحت‌ترین و ساده‌ترین راه استفاده از برچسب کابینت است که در عرض چند ساعت کابینت‌های نو به رنگ دلخواه خواهید داشت. می‌توان با انتخاب برچسب‌های رنگی برای کابینت‌های بالا یا پایین کابینتی دورنگ در آشپزخانه ایجاد کرد.

تغییر کابینت‌ها با برچسب کابینت

روشن‌کردن آشپزخانه با آباژور

برای اینکه آشپزخانه را پرنور کنیم، معمولا شاخه‌های لوستر را بیشتر می‌کنیم. اگر در آشپزخانه‌ها محل مناسب نصب لوستر نباشد، محدودیتی وجود ندارد و می‌توان با چند آباژور رومیزی زیبا فضای این مکان را دلنشین‌تر کرد. برای هزینه کمتر می‌توان از آباژورهای دست‌دوم استفاده کرد. البته باید به سبک چیدمان خانه هم توجه کرد که با آباژورها هماهنگ باشد.

برای تزیین آشپزخانه از شلف روی دیوار استفاده کنید

یکی از ساده‌ترین روش‌های ایجاد تغییر آشپزخانه اجاره‌ای این است که تغییراتی دکوراتیو در آن مکان ایجاد شود. از استندها و شلف‌های چوبی که بسیار طرف‌دار دارد، برای نظم آشپزخانه و تغییر دکوراسیون استفاده شود با کمک این شلف‌ها در فضای آشپزخانه دکوراسیون زیبایی را می‌توان به وجود آورد.

تغییر Backs plash

برای اینکه دیوارهای پشت کابینت‌ها و بالای گاز و سینک را تغییر دهید و تنوع ایجاد کنید، می‌توانید از کاشی‌های سنتی و یا از چاپ طرح‌های آن روی کاغذ استفاده کنید. در بازار برچسب‌هایی وجود دارد که می‌توان با سبک مناسب آشپزخانه آن را هماهنگ کرد؛ ولی ابتدا باید از کنده‌شدن راحت برچسب از دیوارها مطمئن شد. الگوها و یا کاغذها را با سایزهای بزرگ‌تر می‌توان تقسیم کرده تا تمام بخش‌های Backs plash را پوشش دهد بعد با الگو و طرح انتخابی در اندازه‌های کاشی می‌توان آنها را برش زد.

نقاط ضعف آشپزخانه‌های اجاره‌ای

قبل از اینکه شروع به تغییر آشپزخانه اجاره‌ای کنید باید نقاط ضعف این مکان‌ها را لیست کنید تا با راهکارهای مناسب و ارزان آنها را پوشش دهید و محیط مناسبی را به وجود بیاورید. از جمله نقاط ضعف این نوع آشپزخانه‌ها شامل موارد زیر است:

فرورفتگی آشپزخانه

یکی از بی‌نظمی‌ها و شلختگی‌های این مکان فرورفتگی در نزدیک یخچال است که موجب آشفته شدن فضا می‌شود. می‌توان با یک طراحی کمد کوچک و کاربردی آن فضا را پوشش داد.

نداشتن میز کار

معمولا همه آشپزخانه‌ها به میز کار در زمان آشپزی نیاز دارند که در بعضی از آشپزخانه‌ها چنین سطحی وجود ندارد. می‌توان با طراحی‌های زیبا سطحی مناسب را در آن مکان ایجاد کرد.

نورپردازی نامناسب در آشپزخانه

در بعضی از آشپزخانه‌ها نور کافی و مناسب برای روشن‌کردن فضا وجود ندارد که می‌توان با نورهای مخفی کابینت و یا نورهای سقفی فضا را بیشتر روشن کرد.

کلام آخر

برای تغییر آشپزخانه اجاره‌ای می‌توان از ریزه‌کاری‌ها و تغییرات جزئی با هزینه اندک کمک گرفت و با اضافه‌کردن بعضی از وسایل و ابزار، محیطی مناسب طبق سلیقه خود ایجاد کرد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button