تخت کم‌جا و تاشو

تخت کم‌جا و تاشو

المان‌های کم جا

امروزه اکثر خانواده‌ها در خانه‌ها و آپارتمان‌های نقلی و کوچک زندگی می‌کنند و به‌اجبار باید تمام ابزار و وسایل موردنیاز خود را در همین مکان کوچک چیدمان کنند که کار بسیار سخت و مشکلی است. تولیدکنندگان و طراحان ابزار و وسایل موردنیاز برای اینکه این مشکل کم‌بودن جا و چیدمان وسایل را حل کنند، دست به طراحی و ساخت وسایلی می‌زنند که نیاز به فضای کم و محدودی دارند. یکی از این وسایل کاربردی و موردنیاز در منزل تخت کم‌جا و تاشو از که خانواده‌ها از نوع دونفره و تک‌نفره آن می‌توانند، استفاده کنند. این ابزار طوری ساخته می‌شوند که با ابعاد اتاق‌خواب‌ها متناسب باشد.

ویژگی تختخواب کم‌جا

با اینکه امروزه زندگی‌ها راحت‌تر و دارای رفاه نسبی است، همه افراد سعی می‌کنند تا رفاه و آسایش بیشتری را برای خانواده‌های خود فراهم کنند. امروزه  کمتر خانه‌ای را می‌توان پیدا کرد که تختخواب در آن وجود نداشته باشد؛ زیرا دارای مزایای خاص خود هستند. تختخواب‌های معمولی برای استفاده نیاز به فضاهای بیشتری دارند و استفاده در آپارتمان‌های کوچک هم فضای بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند. افرادی که کمبود جا و فضا دارند می‌توانند با خرید تخت کم‌جا و تاشو بهترین استفاده را از فضاهای خود داشته باشند.

زیرا این تخت‌ها فضای کمتری را اشغال می‌کنند و از لحاظ کیفیت و کاربرد هم مانند تخت‌های معمولی هستند. این تخت‌های تاشو دارای تجهیزاتی مانند: بدنه تاشو، ابزارهای اتصال، درب تخت تاشو و دیگر تجهیزات جانبی هستند که برای باز و بسته‌شدن به آن نیاز دارند. از ویژگی‌های این تخت‌های کم جا به این مورد می‌توان اشاره کرد که در حالت معمولی و عدم استفاده از آن در حالت افقی یا عمودی کنار دیوارها قرار می‌گیرند و در زمان استفاده می‌توان دستگیره‌های آن را کشیده و به شکل تختخواب آن را باز کرد.

انواع مدل تختخواب تاشو کم‌جا

انواع مدل تختخواب تاشو کم‌جا

اگر منزلی دارید که دارای اتاق‌های کوچک با فضاهای کم است، اصلا نگران و ناراحت نباشید؛ زیرا می‌توان با وسایل کم جا چیدمان زیبا و کاربردی را داشته باشید. زیرا دکوراتورها و طراحان می‌توانند وسایل و ابزاری را برای شما طراحی کنند که نسبت به فضایی که دارید کاربردی بوده استفاده بهینه از مکان موردنظر را انجام دهید. در این مطلب با انواع تخته تاشو آشنا می‌شویم. انواع تخت‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • تخت‌های جک دار
  • تخت‌های کم‌جا تاشو از نوع جک دار خیلی مناسب
  • هستند و معمولاً ظاهر و طرح بهتری به دکوراسیون‌های داخلی می‌دهند.
  • تخت‌های بدون جک
  • این تخت‌ها نقطه عکس تخت‌های جک دار هستند و در زیبایی و فضای دکوراسیون‌ها هیچ تاثیری ندارند.

تختخواب کم‌جای تاشو کلاسیک

این تخت‌های تاشو از آخرین‌مدل‌های تخت کم‌جا محسوب می‌شود که بسیار ساده بوده و می‌تواند راحتی و آرامش را برای فرد فراهم کند.

تخت تاشو فانتزی

از دیگر مدل تخت کم‌جا و تاشو مدل تختخواب‌های فانتزی از که می‌توان این تخت‌ها را در طرح و شکل‌های متنوع سفارش داد؛ مثلا نمونه از آنها تخت‌هایی به شکل ماشین است.

مزایای استفاده از تخت کم‌جا و تاشو

وسایل و ابزار موردنیاز در هر اتاق‌خواب تختخواب‌ها هستند که طبق سلیقه افراد چیدمان می‌شوند. این تخت‌های کم‌جا و تاشو دارای مزایای زیادی هستند و می‌توان از نوع تک‌نفره و دونفره آن هم استفاده کر.د برای این که اتاق شما هم فضای بیشتری داشته باشد و هم دارای زیبایی باشد، می‌توانید در کنار این تخت‌ها از کمدها و میزهای تحریر هم استفاده کنید و ست کامل این تخت‌ها را کامل کنید. این تخت‌ تاشو در هر اندازه و سایزی که باشد، می‌توان به‌راحتی آن را باز و بسته کرد و در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، آن را جمع کرده و داخل قاب تخت جای‌گذاری کنید. از فضاهای اتاق‌خواب استفاده‌های بهینه دیگری هم می‌توانید انجام دهید.

معایب استفاده از تخت‌های تاشو

استفاده از این تخت‌های تاشو همان‌طور که دارای مزایا است  دارای معایبی هم هست که باید به آن توجه کرد. تاکردن این تخت‌ها کمی مشکل و سخت است؛ زیرا دارای حجم زیادی است. البته مدل‌های جدیدی طراحی شدند که باز و بسته کردن آن به‌راحتی انجام می‌شود. افراد مسن و کودکان نمی‌توانند به‌راحتی این تخت را باز و بسته کنند. گاهی ممکن است قطعات آن درست نصب نشود و دقیق کنار هم قرار نگیرد که موجب تکان‌خوردن تخت می‌شود. یکی دیگر از خطرات این تخت‌ها مقاوم و مستحکم نبودن آنها است که ممکن است از قاب جدا شده و درست جمع نشود. در این تخت‌ها ملحفه‌های فرد کثیف و به‌هم‌ریخته می‌شود که از معایب این تخت‌های کم‌جا و تاشو است.

سخن آخر

استفاده از تخت کم‌جا و تاشو برای افرادی که در طول روز نیاز به فضای اتاق خود دارند مثل یک معجزه است. با داشتن تخت‌های دیواری تاشو هم می‌توانید یک دکوراسیون زیبا داشته باشید و هم از فضای موجود بهترین استفاده را بکنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button