تاثیر گیاهان در دکوراسیون‌های داخلی

تاثیر گیاهان در دکوراسیون‌های داخلی

نقش گیاه در منازل

انسان ها از دوران گذشته تا به امروز به طبیعت و گیاهان علاقه نشان می‌دادند و این موضوع را می‌توان از خانه‌هایی که دارای حیاط هستند، دید. امروزه خانه‌ها به شکل آپارتمان و کوچک ساخته می‌شوند و بیشتر افراد توانستند با انتخاب گیاهان مناسب برای آپارتمان‌ها این کمبود مجاورت را جبران کنند. گیاهان طبیعی بین زندگی صنعتی و طبیعت رابطه مستقیم و یک پیوند ایجاد می‌کند و به محیط‌ها و مکان‌های انسان‌ها شادی و سرزندگی را به ارمغان می‌آورد. اما این تنها دلیل نیست که از گیاهان در آپارتمان‌ها استفاده شود؛ بلکه تاثیر گیاهان در دکوراسیون‌های داخلی بسیار موثر و مثبت است.

نقش گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی

گیاهان و گل‌ها در دکوراسیون‌های دارای جایگاه خاصی هستند و یک زیبایی و جلوه خاصی به خانه‌ها می‌دهند. از نظر تاثیر گیاهان در دکوراسیون‌های داخلی می‌توان به این موارد اشاره کرد که شامل موارد زیر می‌شوند:

احساس حضور در طبیعت

وجود المان‌های کوچک مانند گیاهان و گل‌های آپارتمانی حس بودن در طبیعت را تقویت می‌کند و سرزندگی و حس آرامش به افراد برای حضور در آن مکان‌ها می‌دهد.

روح بخشیدن به دکوراسیون‌ها

گیاهان با تمام زیبایی و رنگ‌های زیبا جذابیت خاصی به منازل می‌دهند و با رنگ‌های متنوع و زیبایی که دارند حتی با برگ‌های سبز خود جلوه زیبا و زنده را در دکوراسیون‌های داخلی بیشتر می‌کنند و می‌توان با تهیه گلدان‌های زیبا و رنگی با شکل‌های مختلف برای گیاهان جلوه زیبا و متفاوتی به دکوراسیون‌های خود داد.

هوای پاکیزه در خانه

یکی از راه‌های ساده برای ایجاد و داشتن هوای پاک و تصفیه شده در خانه استفاده از گل و گیاه در آپارتمان‌ها است. زیرا مواد آلاینده را جذب و تولید اکسیژن می‌کند و هوای تمیزی برای تنفس در خانه به وجود می‌آورند که یکی از مهم‌ترین تاثیر گیاهان در دکوراسیون‌های داخلی است.

عایق طبیعی

گیاهان دارای ساختاری هستند که به‌عنوان یک عایق در مقابل صداها و نویزها هستند و آنها را کمتر و کاهش می‌دهند و از امتیازات خوب وجود گیاهان در خانه است.

نکات مهم در مورد گیاهان آپارتمانی

در مورد خرید گل‌وگیاه مثل دیگر وسایل و عناصر مربوط آنها باید تحقیق و دقت به خرج داد. زیرا بعضی از گیاهان به شرایط آب‌وهوای ویژه‌ای برای نگهداری نیاز دارند که شاید شما هزینه و زمان لازم را برای این کار نداشته باشید و یا شرایط منزل شما مهیای این نوع گیاه نیست. پس با تحقیق گیاهان مناسب‌تری برای محیط‌های موردنظر خود انتخاب کنید. بعضی از گیاهان دارای برگ‌های بزرگ و پراکنده هستند که برای رشد نیاز به مکان باز بدون محدودیت دارند که شما طبق موقعیت خود باید گیاه را انتخاب کنید.

حتی بعضی از گیاهان تولید آلرژی در بعضی از افراد می‌کند پس در زمان خرید اطلاعات لازم را به دست بیاورید. بعضی از گیاهان سمی بوده که اگر توسط کودک خورده شود خطرات زیادی به همراه دارد و با وجود کودک در خانه باید در انتخاب نوع مناسب گل‌وگیاه توجه و دقت به خرج داد.

نکات مهم در مورد گیاهان آپارتمانی

چند ایده خلاقانه برای استفاده از گیاهان در خانه

بعضی از آپارتمان‌ها بسیار کوچک هستند و صاحبخانه ها به گیاهان و گل‌ها علاقه خاصی دارند. استفاده از این گیاهان می‌تواند بسیار در فضای آپارتمان مثبت باشد. روش‌هایی برای استفاده وجود دارد تا از تاثیر گیاهان در دکوراسیون‌های داخلی خود بهره‌مند شوید. این روش‌ها عبارت‌اند از:

آویز کردن گل

اگر در خانه محدودیت جا دارید و نمی‌خواهید وسایل اضافی بگذارید می‌توانید از آن برای آویز کردن گل‌ها استفاده کنید و فضای خانه را با گیاه مناسب زیباتر کنید.

نصب گل‌وگیاه در دیوار

اگر به دنبال یک طراحی خلاقانه و جذاب هستید می‌توانید تلاش کنید در دیوار گل‌وگیاه نصب کنید. این برای دیوارهای خالی بسیار مناسب است و باید به فرم و ابعاد گل هم توجه کنید تا با دکوراسیون شما هماهنگ باشد.

جاگذاری گیاه وسط مکان

قراردادن گل و گیاهان مناسب در میز وسط مبل که در تکمیل فضای خانه می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد. چندین گیاه کوچک در وسط پذیرایی استفاده کنید و از گیاهانی که دارای برگ‌ها هستند و فضا را بزرگ‌تر جلوه می‌دهند، استفاده کنید.

کلام پایانی

گل‌ها و گیاهان آپارتمانی از عناصر بسیار مفید و مناسب در پر کردن جاهای خالی در خانه هستند و جذابیت آنها جلوه زیباتر و تازه‌تری به دکوراسیون‌های داخلی می‌دهند. با استفاده از گیاهان مناسب و خاص به‌عنوان نقطه کانونی در خانه می‌توانید تاثیر گیاهان در دکوراسیون‌های داخلی را از لحاظ زیبایی سلامت موثر بدانید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button