تاثیر مبلمان سفید در دکوراسیون نشیمن

تاثیر مبلمان سفید در دکوراسیون نشیمن

چیدمان دکوراسیون داخلی با مبل‌های سفید

با انتخاب نوع رنگ مبل در دکوراسیون‌های نشیمن و پذیرایی می‌توان در طراحی و جذابیت این فضاها تاثیر زیادی گذاشت. داشتن یک نشیمن زیبا، آرامش دلپذیری را به کل خانه هدیه می‌دهد. زیرا عناصری مانند مبلمان‌ها در جذابیت و برجسته‌کردن این فضاها تاثیرگذار هستند. تاثیر مبلمان سفید در دکوراسیون نشیمن هم با ایجاد حس زندگی و پاکی و تمیزی در خانه دارای ویژگی‌های خاص خود است که به آن اشاره خواهیم کرد.

رنگ سفید در دکوراسیون‌های داخلی

در روان‌شناسی رنگ سفید معنای پاکی، کمال و معصومیت تعریف شده و رنگی برای شروع دوباره و یکی از رنگ‌های پرکاربرد قدیمی محسوب می‌شود. از گذشته تا به امروز این رنگ در بیشتر قسمت‌های خانه از جمله اتاق‌خواب، آشپزخانه‌ها، سرویس‌های بهداشتی مورداستفاده قرار می‌گرفت که یک‌رنگ قالب به شمار می‌آید. رنگ سفید طوری عمل می‌کند که رنگ‌های دیگر می‌توانند بیشتر جلوه کنند. البته این رنگ هم دارای مزایا و معایبی است که شاید اطلاعی از آن نداشته باشید. اگر عاشق رنگ سفید هستید و می‌خواهید تاثیر مبلمان سفید در دکوراسیون نشیمن و پذیرایی را درک کنید به این مقاله توجه کنید.

مزایای استفاده از مبلمان سفید در نشیمن خانه

خرید و انتخاب مبلمان سفید مزیت‌های بیشتری نسبت به معایب آن دارد و تاثیر زیادی روی زندگی و احساسات یک خانواده نسبت به خانواده‌های دیگر می‌گذارد. از مزایای استفاده از مبلمان سفید می‌توان به این موارد اشاره کرد:

ایجاد یک نقطه روشن کانونی

مزیت و تاثیر مبلمان سفید در دکوراسیون نشیمن و یا در قسمت‌های دیگر خانه طوری است که می‌توانید یک نقطه کانونی روشنی در دکوراسیون خانه‌ها ایجاد کنید و یک شفافیت و درخشندگی خاص به مکان موردنظر دهید. پس استفاده در اتاق‌هایی که دارای رنگ تیره هستند توسط رنگ‌های روشن بسیار تاکید می‌شود. زیرا مانند یک آینه عمل می‌کند و پرتوهای نور در اتاق تابیده می‌شود.

مزایای استفاده از مبلمان سفید در نشیمن خانه

مبل‌های سفید قدیمی نمی‌شوند

رنگ سفید و یا مبل‌های سفیدرنگ از مد نمی‌افتند و با تمامی سبک‌های مدرن، مینیمال، صنعتی، نوردیک و… سازگاری دارد و می‌تواند از لحاظ اقتصادی هم یک سرمایه‌گذاری محسوب شود. طوری که برای چندین سال مورداستفاده قرار بگیرد و همیشه روی مد باشد.

مبل‌های سفید مناسب تمام فصول

نکته اصلی و مهمی که در مورد تاثیر مبلمان در دکوراسیون نشیمن می‌توان بیان کرد این است که با هر فصلی سازگار بوده و می‌توان یک مبل سفید را حتی با تکنیک‌های ساده مانند کوسن‌های رنگی و نو متحول کرد. اگر هر زمان بخواهید تغییر دکوراسیون دهید مزیتی که مبل‌های سفید دارند این است که با هر لوازم و دکوری حتی اکسسوری‌ها متناسب می‌شود. می‌توان با تغییر این وسایل مبل‌های سفید مانند یک بوم سفید بدرخشد و با آنها سازگار شود.

برای اتاق‌های کوچک بسیار مناسب است

اگر صاحب اتاقی کوچک هستید باید به سبکی از دکوراسیون‌ها فکر کنید و بتوانید فضای موجود خود را کمی بزرگ‌تر جلوه دهید. برای این کار می‌توانید از رنگ سفید که گزینه خوبی برای بزرگ‌تر جلوه‌دادن است استفاده کنید.

مهم‌ترین و بزرگ‌ترین عیب مبلمان سفید در نشیمن خانه

همان‌طور که در مورد مزایا و تاثیر مبلمان سفید در دکوراسیون نشیمن توضیحاتی داده شد چند نمونه از معایب آن را هم اشاره می‌کنیم که شامل موارد زیر می‌شوند:

هزینه بالا

در بعضی از سبک‌های دکوراسیون معمولا مبلمان سفید کمی گران‌تر از مبلمان رنگی دیگر است که یکی از معایب این مبل‌ها است. زمانی که در کنار عواملی مانند جذب آلودگی قرار می‌گیرد بیشتر مشکل‌ساز می‌شود. البته با پیشرفت‌هایی که در تولید متریال‌ها و مواد مختلف در دکوراسیون داخلی صورت‌گرفته امروزه پوشش‌ها و روکش‌های خاصی به بازار وارد شده است که آب و مایعات دیگر را به خود جذب نمی‌کند و این عیب را با کمی صرف هزینه می‌توان رفع کرد.

مبل سفید جذب آلودگی

یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین عیوب و تاثیر مبلمان سفید در دکوراسیون نشیمن که بسیار تأثیرگذار است این است که جاذب آلودگی و خاک است. بیشتر مردم طبق سبک زندگی که دارند کمتر از این رنگ استفاده می‌کنند که البته باید به آن توجه کرد. در هر خانه‌ای احتمال ریخته‌شدن قهوه یا کشیده‌شدن پنجه حیوانات خانگی بازی کودکان که موجب کثیف‌شدن این مبلمان می‌شود، است و تأثیر بسیار زشتی در خانه‌ها ایجاد می‌کند.

کلام پایانی

مبلمان سفید در دکوراسیون نشیمن در خانه‌های کوچک با متراژ کم می‌تواند بیشتر جلوه کند. می‌توانید برای جذاب‌تر شدن آن با رنگ‌های خاصی در کنار این مبلمان از ابزار و المان‌های تزیینی رنگی استفاده کنید. می‌توان ابتدا درباره اصول چیدمان مبل در پذیرایی با عرض کم نیز اطلاعاتی کسب کرد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button