به‌جای کاغذدیواری از چه چیزی استفاده کنیم؟

به‌جای کاغذدیواری از چه چیزی استفاده کنیم؟

جایگزین‌کردن کاغذدیواری با دیگر متریال‌ها

خوشبختانه امروزه با تنوع دیوارپوش‌ها روبرو هستیم و می‌توان به‌جای کاغذدیواری از انواع مختلف آنها طبق سبک دکوراسیون داخلی و سلیقه شخصی و موقعیت‌های محیطی انتخاب‌های مناسبی از این دیوارپوش‌ها را انجام داد. همان‌طور که متوجه شدید می‌توان به‌جای کاغذدیواری از متریال‌های متنوعی در محیط‌های کاری و منازل و… استفاده کرد و به جز مزیت‌هایی که دارد در کم‌کردن هزینه‌ها و تغییر دکوراسیون هم انتخاب‌های مناسبی هستند.

کاغذدیواری

یکی از انتخاب‌ها و گزینه‌های مناسب برای تزیین و مراقبت از دیوارها استفاده از کاغذ دیواری‌های متنوع است. البته اگر افرادی تمایل به استفاده از این پوشش‌ها نداشته باشند، می‌توانند به‌جای کاغذدیواری از جایگزین‌های دیگری که نصب و اجرای آسان‌تری دارند، استفاده کنند که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند. باید برای انتخاب متریال‌های دیگر باید ببینید چه چیزی می‌تواند به‌جای کاغذدیواری دارای طرح‌ها و متریال‌های متنوع و مفید باشد.

جدیدترین دکوراسیون داخلی

به‌جای کاغذدیواری از چه چیزی استفاده کنیم؟

همان‌طور که گفته شد متریال‌های زیادی برای پوشش دیوارها به جز کاغذدیواری وجود دارد که در این مطلب به آنها می‌پردازیم. از جمله گزینه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پتینه کردن دیوار

از روش‌های زیبا و جذاب در تغییر دکوراسیون‌ها پتینه روی دیوار است و این پتینه‌کاری بسیار طرف‌دار دارد و در دیوارهای منازل مدرن بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از پنل‌های گچی

با رشد و بیشترشدن خلاقیت متنوع در طراحی و تولید ابزار و مواد دکوراتیو شاهد این هستیم که انواع مدل‌های جدید و به‌روز از وسایل به بازار وارد می‌شود. یکی از انواع وسایل دکوراتیو که چند سالی است در دکوراسیون‌های داخلی مورداستفاده قرار می‌گیرد پنل‌های گچی دکوراتیو است که می‌توان به‌جای کاغذدیواری به‌راحتی در دیوارها نصب کرد که توانایی رنگ‌آمیزی و پتینه را هم دارند.

پوستر دیواری

‌یکی از پوشش‌های دیواری که امروزه بسیار پرطرف‌دار شده است پوسترهای دیواری است که در تمام دکوراسیون‌های داخلی بسیار تأثیرگذار هستند. این محصول دکوراتیو مدرن بوده و می‌توان با یک هزینه کمتر آن را به‌سادگی نصب کرد و تغییروتحول زیبایی را به منازل بخشید. این پوسترها را می‌توان به‌راحتی به‌جای کاغذدیواری در بیشتر قسمت‌های خانه به کاربرد. پوستر دیواری سه‌بعدی یکی از انتخاب‌های بی‌نظیر است.

شابلون زدن روی دیوار

شابلون‌ها همان استنسیل‌ها هستند که دارای رنگ و طرح‌های مختلفی بوده و مانند تایپوگرافی و خوشنویسی وجود دارند که به‌راحتی قابل‌تهیه بوده و می‌توان برای تزیین دیوارها از آنها استفاده کرد.

آجرهای دکوراتیو

در تغییر دکوراسیون به‌جای کاغذدیواری می‌توان از آجرهای دکوراتیو که از جنس نسوز هستند و قابلیت رنگ‌پذیری را هم دارند استفاده کرد. این آجرها دارای ضخامت ۳ تا ۷ سانتی‌متری بوده و ضدباکتری، نسوز و ضدسایش هستند و به‌راحتی می‌توان با ملات روی دیوار نصب کرد.

استفاده از میکروسمنت و کناف

از دیگر متریال‌هایی که می‌توان به‌جای کاغذ دیواری‌ها مورداستفاده قرارداد میکروسمنت‌ها هستند که نوعی از بتن بوده و از مواد رزینی و رنگ‌دانه‌های معدنی ساخته شده است. می‌توان در دیوارهای داخلی در مکان‌هایی که دارای رطوبت و نم هستند، مورد استفاده قرارداد. حتی برای مکان‌هایی که دارای طراحی صنعتی و مدرن هستند هم کاربرد دارد. این محصول نسبت به کاغذدیواری از ماندگاری و استقامت بیشتری برخوردار است. از روش‌های دیگری که می‌توان به‌جای کاغذدیواری از آن بهره برد و محیط را زیباتر جلوه داد استفاده و نصب کناف‌ها هستند.

به پانل و تایل‌های گچی کناف گفته می‌شود که روی آنها از گچ پوشانده شده و پیش‌ساخته هستند که بعد از نصب شبکه‌های فلزی می‌توان آنها را به‌سادگی روی دیوارها نصب کرد. با نصب کناف‌ها می‌توان به دیوار به‌راحتی دسترسی پیدا کرد و دارای تنوع بسیار در رنگ هستند و یک عایق حرارتی و صوتی خوبی هم به شمار می‌روند و می‌توان آنها را ترمیم و تعمیر کرد. پس می‌توان گفت متریال و پوشش‌های زیادی وجود دارد که به‌جای کاغذ دیواری‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند که هر کدام جذابیت و زیبایی خاص خود را دارند و شیوه نصبی آسان دارند.

کلام پایانی

طبق قیمت‌های بالایی که نصب و اجرای کاغذ دیواری‌ها دارند می‌توان برای تغییر دکوراسیون از متریالی متنوع و متفاوت به‌جای کاغذدیواری در منازل و محیط کاری استفاده کرد. برای مشاوره می توان به دکوارسیون زنبق مراجعه کرد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button