بهترین مدل‌های پارکت لمینت ایرانی

بهترین مدل‌های پارکت لمینت ایرانی

پارکت لمینت ایرانی

استفاده از کف‌پوش‌های پارکت لمینت ایرانی در سال‌های اخیر بسیار موردتوجه قرار گرفته است و در اکثر ساختمان‌های لوکس و مدرن از یکی از انواع مدل‌های پارکت لمینت به‌عنوان کف‌پوش استفاده می‌شود. از لحاظ شکل و ظاهر این پارکت لمینت‌ها دارای مدل‌های مختلفی هستند و مدل‌های متنوعی دارند که عبارت‌اند از:

پارکت لمینت طرح سنگ

این نوع پارکت‌ها در لایه دکوراتیو طوری طراحی شده است که شبیه به کف‌پوش‌های سنگی و سرامیکی دیده می‌شوند. ولی جنس و متریال آن‌ها بین کف‌پوش سنگ و سرامیک بسیار فرق دارد.

پارکت لمینت طرح چوب

با کشیدن روکش‌های چوب به بعضی از محصولات کف‌پوش یک محصول جدید و متفاوت تولید می‌شود که بی‌شباهت به پارکت جای چوبی ندارد و این محصول طرح چوب دارند؛ ولی چوب طبیعی نیستند. زیرا چوب در بین مردم بسیار محبوب است و مدل‌های پرفروش از این مدل‌ها هستند.

پارکت لمینت هایگلاس

این نوع کف‌پوش به کابینت‌های هایگلاس بسیار شبیه هستند و از لحاظ سطح نسبت به کف‌پوش‌های معمولی بسیار شفاف و براق هستند. از این نوع کف‌پوش در تالار و مکان‌های خاص استفاده می‌شود بعضی از مدل‌ها و جنس‌های مرغوب هایگلاس آن‌قدر صیقلی وصاف هستند که تصویر در آن منعکس می‌شود.

پارکت لمینت برجسته

مدل برجسته یا (Embossed ) روی سطح پارکت ایجاد شده تا احتمال سرخوردن را کاهش دهد. اصطکاک کف‌پوش هم با این ترفند بیشتر شده و دیگر لغزیدن و سرخوردن نگرانی ندارد. برجستگی‌هایی روی سطح پارکت لمینت وجود دارد که یک بافت طبیعی و شبیه چوب ایجاد کرده است که هم زیبا وهم باعث امنیت است.

پارکت لمینت ایرانی شیاردار

این کف‌پوش‌ها که به نام شیاردار یا (v-Groove ) هستند که کمی با پارکت لمینت‌های دیگر فرق دارند. در این نوع کف‌پوش‌ها بین تایل‌ها درز و شیارهایی که کاملا دیده می‌شود وجود دارد.

پارکت لمینت ساده ایرانی

در این مدل از کف‌پوش هیچ طرح خاصی وجود ندارد وکاملا صاف و صیقلی است ویکی از پارکت لمینت‌هایی است که طرف‌دار زیادی دارد و نوع پر فروشی هم محسوب می‌شود.

پارکت لمینت ایرانی

نحوه تمیزکردن پارکت

هرکدام از کف‌پوش‌ها دارای جنس و کاربردهایی هستند که با آشنایی با آن‌ها می‌توانید روش نگهداری و تمیزکردن آن را یاد بگیرید تا در طول عمر و ماندگاری این کف‌پوش‌ها نقشی داشته باشید. در این جا روش تمیزکردن پارکت کف خانه را برای شما بیان می‌کنیم که عبارت‌اند از:

  • تا آن جایی که می‌توان باید پارکت را از گردوغبار تمیز نگه دارید که می‌توان با جاروبرقی یا دستی این کار را انجام داد.
  • می‌توان سطح روی پارکت را باتی اسفنجی نم‌دار و حتی تکه‌ای پارچه تمیز نم‌دار تمیز کرد. البته برای تمیزی کف‌پوش‌های چوبی اسفنج نم‌دار نیاز نیست مگر این که بعد از آن سریع خشک شوند.
  • از مواد شوینده مانند صابون برای تمیزکردن پرهیز کنید؛ زیرا موجب خرابی پارکت می‌شود. پس اگر می‌خواهید همیشه کف‌پوش پارکت جلوه خوبی داشته باشد اسپری براق‌کننده نمناک همیشه کف اتاق را تمیز و شفاف می‌کند.
  • حداقل هفته‌ای یک‌بار کف را با جارو از گردوخاک و کثیفی پاک‌کرده که به خراشیده شدن پارکت لمینت‌ها کمک کنید.
  • برای این که از ساییده شدن و کثیف شدن پارکت لمینت جلوگیری کنید از فرش و پادری‌ها جلوی درب در قسمت‌های پر رفت‌وآمد استفاده کنید.
  • از ایجاد خراش و فرورفتگی توسط مبل‌ها هم جلوگیری کرده و از لنت‌های پلاستیکی یا سرهای نمدی استفاده کنید. اجسام سنگین را روی پارکت لمینت‌ها نکشید.
  • از بخارشوی و جت شوی برای تمیزی بهتر این کف‌پوش‌ها استفاده نکنید.
  • برای تمیزکردن این کف‌پوش‌ها از پاک‌کننده‌هایی استفاده کنید که برای کف‌پوش‌های چوبی و پیش‌ساخته و لمینت‌ها طراحی شده است و در مورد آب بااحتیاط عمل کنید.

سخن آخر

باتوجه‌به نکاتی که در مورد پارکت لمینت‌ها بیان شد به‌راحتی می‌توانید بهترین نوع را برای خانه یا محل کار خود انتخاب کنید و دکوراسیون زنبق هم می‌تواند در طراحی و نصب بهترین نوع کف‌پوش‌ها شما را راهنمایی کند و دارای متخصصین و کارشناسان خلاق است که باتجربه و تلاش بهترین‌ها را به شما ارائه می‌دهند. هدف این دکوراسیون زنبق اجرای بهترین و به‌روزترین ایده‌ها برای شما و رضایت شما موجب دلگرمی آن‌ها می‌شود.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button