بهترین رنگ کناف سقف پذیرایی

بهترین رنگ کناف سقف

بعد از نصب و اجرای کناف سقف، نوبت به رنگ‌آمیزی این سازه گچی می‌رسد. انتخاب مناسب رنگ کناف می‌تواند جذابیت و زیبایی آن را چند برابر نماید. در انتخاب رنگ کناف سقف باید علاوه بر جنس رنگ به شرایط محیط اجرا نیز دقت نمایید. در ادامه این مطلب از سایت دکوراسیون داخلی زنبق شما را با بهترین رنگ کناف سقف آشنا خواهیم کرد.

بهترین نوع رنگ برای کناف سقف چیست؟

انتخاب رنگ مناسب برای کناف، مهم‌ترین کار بعد از نصب کناف است. به همان اندازه که باید به انتخاب طرح کناف توجه کنید، باید در مورد رنگ کناف نیز دقت بالایی به خرج دهید. زیرا با انتخاب کیفیت و مرغوبیت رنگ می‌توانید بر جذابیت دکور خانه‌تان بیفزایید.

به‌طورکلی برای رنگ‌آمیزی سقف کناف، از سه‌رنگ روغنی، پلاستیکی و اکریلیک استفاده می‌شود. هر کدام از این رنگ‌ها خصوصیات خاصی دارند. به همین دلیل آنها را در مکان‌ها و فضاهای متفاوتی به کار می‌برند. در ادامه به بررسی ویژگی‌های این رنگ‌ها می‌پردازیم.

رنگ‌روغنی مورد استفاده درکناف سقف

یکی از دلایل استفاده از رنگ‌روغنی کناف، قابلیت شستشوی آن است. افرادی که به نظافت اهمیت زیادی می‌دهند بهتر است این نوع رنگ را برای سقف کناف انتخاب نمایند تا به‌راحتی بتوانند کثیفی و لک‌ها را از بین ببرند. رنگ روغنی برای استفاده در سقف کناف آشپزخانه بهترین گزینه می‌باشد.

رنگ پلاستیکی برای سقف کناف

نقاشان ساختمانی رنگ پلاستیکی را برای کناف سقف، توصیه نمی‌کنند. زیرا این رنگ قابلیت شستشو ندارد و در برابر آب و رطوبت مقاومت کمی دارد. این رنگ در صورت تماس با رطوبت به‌مرورزمان از روی سطح کناف کنده می‌شود. تنها مزیت این محصول، قیمت پایین آن نسبت به رنگ‌روغنی و اکریلیک است.

رنگ اکریلیک برای کناف سقف

رنگ اکریلیک که برای رنگ‌آمیزی سقف کناف پذیرایی و آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، به سه صورت براق، مات و نیمه براق بر روی تایل‌های گچی کناف اجرا می‌شود. از ویژگی‌های مهم این محصول خاصیت کشانی و انعطاف‌پذیری آن است. به همین دلیل این رنگ مانع از ایجاد ترک بر روی سطوح گچی کناف می‌شود. رنگ اکریلیک نیز قابلیت شستشو دارد؛ اما شستشوی رنگ‌های روغنی آسان‌تر است. در ادامه ویژگی‌های رنگ اکریلیک که بهترین رنگ کناف سقف می‌باشد را بیان خواهیم کرد:

  • دارای تنوع رنگی بسیار بالایی است.
  • سرعت اجرا و خشک‌شدن آن مناسب است.
  • رنگ اکریلیک بوی بسیار کمی دارد.
  • در برابر نور آفتاب واشعه ماورابنفش مقاوم است.
  • طول عمر و ماندگاری زیادی دارد.
رنگ مناسب برای کناف اتاق خواب
رنگ مناسب برای کناف اتاق خواب

بهترین رنگ کناف سقف برای پذیرایی

پذیرایی خانه، نقش بسیار زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی دارد. بنابراین برای رنگ‌آمیزی کناف سقف اتاق‌نشیمن دقت زیادی در انتخاب نوع و جنس رنگ نمایید. در ضمن باید به هماهنگی و تناسب رنگ با دکور خانه توجه کنید. به‌طورکلی هنگام انتخاب رنگ کناف پذیرایی بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید:

  1. اگر سقف پذیرایی کوتاه است و فضای کلی پذیرایی کم است، بهترین گزینه انتخاب رنگ‌های روشن می‌باشد تا سقف بلندتر نشان داده شود و فضای پذیرایی بزرگ به نظر برسد.
  2. اما اگر سقف بلند و فضای خانه بزرگ است، می‌توانید از ترکیب دو یا سه رنگ برای رنگ‌آمیزی کناف استفاده کنید. به‌طورکلی برای سبک دکوراسیون کلاسیک، از رنگ طلایی در قسمت‌هایی از کناف استفاده می‌کنند و برای سبک مدرن رنگ‌های تیره و یا روشن را باتوجه ‌به دکور و وسایل خانه انتخاب می‌نمایند.

بهترین رنگ برای کناف آشپزخانه

فضای آشپزخانه تأثیر به سزایی در دکوراسیون داخلی منزل دارد. رنگ سقف کناف آشپزخانه بهتر است باتوجه‌ به نوع و رنگ کابینت‌ها و وسایل آشپزخانه انتخاب شود. این نکته را در نظر بگیرید که فضای آشپزخانه به دلیل پخت‌وپز و استفاده از روغن زود کثیف می‌شود؛ بنابراین بهتر است از رنگ‌های روغنی و اکریلیک برای رنگ‌آمیزی کناف سقف استفاده نمایید.

رنگ کناف سقف اتاق‌خواب

اتاق‌خواب محلی برای استراحت و خواب است؛ بنابراین بهتر است از رنگ‌های آرام‌بخش، ملایم و خنثی برای رنگ‌آمیزی کناف استفاده نمایید. بهترین رنگ کناف سقف برای اتاق خواب می‌تواند سفید، بنفش، کرم، صورتی، طوسی و… باشد. برای جذابیت بیشتر کناف سقف اتاق‌خواب می‌توانید از ترکیب دو رنگ یکی به‌عنوان رنگ پایه و دیگری برای حاشیه‌های کناف استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

کناف یکی از پرطرف‌دارترین مصالح ساختمانی مدرن است که در زیبایی دکوراسیون داخلی نقش بسیار مهمی دارد. برای زیباتری شدن سقف و دیوارها کناف را پس از اجرا رنگ‌آمیزی می‌کنند. بهتر است رنگ آمیزی سقف کناف توسط افراد ماهر و باتجربه انجام شود، زیرا این کار علاوه بر تخصص نیاز به حوصله زیادی دارد.

Zahra Namavar

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button