بهترین رنگ کف‌پوش برای پذیرایی

بهترین رنگ کف‌پوش برای پذیرایی

انتخاب کف‌پوش مناسب

کف هر خانه از قسمت‌های مهم در دکوراسیون‌های داخلی محسوب می‌شود که در زیبایی و جذابیت منزل بسیار تاثیرگذار است. به جز جنس و طرح انتخاب شده برای کف‌پوش‌های منزل انتخاب بهترین رنگ کف‌پوش برای پذیرایی یا منزل به‌اندازه بسیار زیادی می‌تواند فضای داخلی را متاثر کند. البته انتخاب رنگ کف‌پوش به متراژ منزل هم بستگی دارد. انتخاب رنگ از نکات بسیار مهم در خرید کف‌پوش محسوب می‌شود و مانند دوام و کیفیت باید به آن توجه بیشتری نشان داد.

اهمیت رنگ کف‌پوش برای پذیرایی

قبل از اینکه بهترین رنگ کف‌پوش برای پذیرایی انتخاب کنید، باید در مورد اهمیت رنگ‌ها و اینکه روی چه عواملی تاثیر می‌گذارد و در مورد درست یا نادرست بودن انتخاب رنگ موردنظر کمی بررسی انجام شود. البته توجه قراردادن سلیقه و علاقه افراد ساکن در منزل هم یکی از معیارهای انتخاب رنگ است که باید حتما موردپسند ساکنین منزل واقع شود. زیرا این افراد باید در این مکان احساس آرامش داشته و راضی باشند و حس و حال خوب را به اطرافیان منتقل کند در مورد انتخاب رنگ مناسب باید به نکاتی هم توجه کرد.

چطور بهترین رنگ کفپوش را انتخاب کنیم؟

قبل از اینکه از بین رنگ‌های بسیار زیبا و جذاب کف‌پوش‌ها یکی را انتخاب کنید باید به نکاتی توجه کنید که می‌تواند به‌صورت سوالی هم پرسیده شود این نکات شامل موارد زیر می‌شوند:

  • سبک دکوراسیون منزل کلاسیک است یا مدرن
  • اهمیت راحت‌تر بودن نظافت پارکت برای شما
  • پذیرایی منزل کوچک است یا بزرگ
  • رنگ دیوارها و مبلمان
  • میزان علاقه به رنگ‌های کرم یا نسکافه‌ای یا به رنگ‌های سردی مانند استخوانی یا خاکستری

معیارهای مهم در انتخاب رنگ کف‌پوش

معیارهای مهم در انتخاب رنگ کف‌پوش

یکی از اصلی‌ترین معیارهای انتخاب رنگ کف‌پوش سبک دکوراسیون داخلی منزل است که باسلیقه شخصی افراد هماهنگ می‌شود. منظور از کف‌پوش همان پارکت لمینت‌ها، پی‌وی‌سی، پارکت، سرامیک و یا چوب است. معیارهای اصلی برای انتخاب شامل موارد زیر است:

  • توجه به سلیقه شخصی و روحیه ساکنین منزل
  • مطابق با سبک دکوراسیون داخلی و معماری محیط
  • ابعاد مکان موردنظر
  • توجه به انواع رنگ‌های استفاده شده در بخش‌هایی مانند دیوارها و مبلمان
  • اندازه نورهای طبیعی و مصنوعی که در محیط وجود دارد

محبوب‌ترین رنگ‌های کف‌پوش برای پذیرایی

طبق سبک دکوراسیون‌ها و چیدمان منزل بعضی از رنگ‌ها بسیار موردتوجه قرار می‌گیرند. از جمله بهترین رنگ کف‌پوش برای پذیرایی می‌توان این رنگ‌ها را نام برد که شامل موارد زیر می‎شوند:

کف‌پوش عسلی

این رنگ به دلیل تیره و یا روشن نبودن یکی از انتخاب‌های عالی برای انواع پذیرایی‌هایی که دارای نور کمی هستند است و به‌راحتی با سبک‌های کلاسیک و مدرن و با وسایل موجود در آن فضاها هماهنگ می‌شود.

کف‌پوش به رنگ نسکافه‌ای

این رنگ بسیار جذاب و مهم‌ترین رنگ کف‌پوش برای پذیرایی‌های مینیمال و مدرن محسوب می‌شود. این رنگ روشن فضاهای کوچک را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد و یکی از انتخاب‌های عالی برای دکوراسیون با سبک بوهو است.

کف‌پوش به رنگ قهوه‌ای

خانه‌هایی که دارای سبک کلاسیک هستند، معمولا دارای وسایل چوبی به رنگ قهوه‌ای تیره هستند که از رنگ‌های معروف در این سبک است. رنگ قهوه‌ای برای سالن‌های پذیرایی بزرگ و روشن می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

کف‌پوش سفید پذیرایی

یکی دیگر از رنگ‌های زیبا و جذاب و بهترین رنگ کف‌پوش برای پذیرایی رنگ سفید است که البته به نظافت و نگهداری بیشتری نیاز دارد و در انتخاب آن باید دقت زیادی کرد. یکی از مزایای این رنگ انعکاس‌دادن نور و روشنی محیط موردنظر است.

کف‌پوش طوسی برای پذیرایی

طوسی رنگ خنثی است که امروزه در دکوراسیون‌های داخلی بسیار پرطرف‌دار شده است. چیدمان مدرن یا مینیمال را برای پذیرایی‌های خود در نظر می‌گیرند از این نوع رنگ‌ها برای کف‌پوش‌های خود استفاده می‌کنند؛ زیرا به‌راحتی با مبل و پرده و… ست می‌شود و بسیار جذاب جلوه می‌کند.

انتخاب رنگ کف‌پوش طبق نور محیط

نور هم در انتخاب بهترین رنگ کف‌پوش برای پذیرایی بسیار موثر است و حتی در دیگر عناصر دکوراسیون هم موثر است. اگر در محیط خانه یا حتی محل کار از نور مصنوعی یا طبیعی کمی برخوردار هستید باید کف‌پوش یا پارکت‌هایی به رنگ روشن انتخاب کنید که بهترین گزینه هستند. زیرا نور کم محیط را جبران می‌کند. برای فضاهای کم‌نور اضافه‌کردن نورهای مصنوعی و انتخاب طیف رنگی روشن در دکوراسیون‌های داخلی توصیه می‌شود.

کلام آخر

برای انتخاب بهترین رنگ کف‌پوش برای پذیرایی باید به طیف رنگی وسایل و اجزای مورداستفاده در آن محیط هم توجه کرد که این به معنی یک‌رنگ بودن نیست. برای رنگ کف‌پوش از رنگ‌های گرم برای ایجاد صمیمیت در محیط استفاده کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button