بهترین رنگ برای کابینت ام‌دی‌اف

بهترین رنگ برای کابینت ام‌دی‌اف

برای اینکه بعد از مدتی از رنگ و طرح کابینت‌های آشپزخانه  ناراضی و خسته نشوید، بهتر است در هنگام خرید کابینت رنگ و طرح آن را بادقت و وسواس زیادی انتخاب نمایید. اما به‌راستی بهترین رنگ برای کابینت ام‌دی‌اف چیست؟ در این مقاله سعی خواهیم کرد به شما کمک کنیم تا بتوانید به این سؤال جواب دهید.

بهترین رنگ برای کابینت ام‌دی‌اف

کابینت‌های MDF تنوع رنگی بالایی دارند و توانسته‌اند طرف‌داران تمام سبک‌های دکوراسیون داخلی را راضی نگه دارند. در هنگام انتخاب رنگ کابینت، بخش‌های دیگر خانه را فراموش نکنید؛ زیرا رنگ کابینت‌ها باید هماهنگی کاملی با دکور خانه داشته باشند. در ادامه ویژگی‌های هرکدام از رنگ‌های کابینت‌ها را بررسی خواهیم کرد.

کابینت ام‌دی‌اف طوسی

رنگ طوسی جزو رنگ‌های خنثی است و به همین دلیل با هر دو سبک مدرن و نئوکلاسیک همخوانی دارد.  این رنگ طیف گسترده‌ای دارد، برای آشپزخانه‌های کوچک بهتر است رنگ‌های روشن استفاده شود تا فضا بزرگ‌تر و دلبازتر نشان داد شود. رنگ طوسی در کنار وسایل تزیینی چوبی و فلزی زیبایی چشمگیری به دکور خانه می‌دهد.

کابینت ام‌دی‌اف سفید

رنگ سفید کابینت mdf، یک انتخاب بدون ریسک است؛ زیرا این رنگ با تمام‌رنگ‌ها و همچنین وسایل آشپزخانه همخوانی دارد. رنگ سفید محیط را دلباز می‌کند و نماد پاکی و آرامش است.

یکی از علل پرطرف‌دار بودن این رنگ این است که فضای آشپزخانه را بزرگ‌تر از حد معمول نشان می‌دهد. در سبک دکوراسیون مینیمال اغلب از ترکیب سفید با رنگ‌های دیگر استفاده می‌کنند تا در محیط درخشندگی ایجاد نمایند. اما این رنگ کابینت نیاز به نگهداری بالایی دارد و به‌صورت مکرر باید تمیز شود.

کابینت ام‌دی‌اف کرمی

رنگ کرم از رنگ‌های هم خانواده سفید است. این رنگ هیچ‌وقت از مد نمی‌افتد و به‌اندازه رنگ سفید زود چرک نمی‌شود و لکه‌ها را نمایان نمی‌کند. به‌طورکلی رنگ کرم یک، انتخاب کم‌ریسک است و مطمئن باشید هیچ‌وقت از آن خسته نخواهید شد. این رنگ فضای آشپزخانه را لوکس می‌کند و به آن روشنایی خوبی می‌دهد. اگر هنوز جواب سوال بهترین رنگ برای کابینت ام‌دی‌اف را پیدا نکرده‌اید به وب سایت زنبق مراجعه کنید.

کابینت ام‌دی‌اف قهوه‌ای

کابینت‌های mdf قهوه‌ای طیف گسترده از رنگ‌ها را در بر دارند. این رنگ بسیار گرم و طبیعی است و هیچگاه قدیمی نمی‌شود و از مد نمی‌افتد. کابینت‌های قهوه‌ای در طراحی سبک مدرن و کلاسیک بسیار دیده می‌شوند. اگر فضای آشپزخانه شما پرنور و بزرگ است می‌توانید از طیف قهوه‌ای تیره استفاده کنید و درصورتی‌که کم‌نور و کوچک است، با انتخاب قهوه‌ای روشن و ترکیب آن با یک‌رنگ خنثی می‌توانید فضای آشپزخانه را لوکس و شیک نشان دهید.

کابینت ام‌دی‌اف آبی

خانواده رنگ آبی گستردگی زیادی دارد آبی‌نفتی، آبی سرمه‌ای، طوسی، فیروزه‌ای، کاربنی و… نمونه‌هایی از این رنگ پرطرف‌دار هستند. استفاده از ترکیب دورنگ از طیف آبی، در کابینت‌های آشپزخانه حالت سایه و روشن ایجاد می‌نماید و از یکنواختی دید و کسل‌کنندگی محیط جلوگیری می‌کند.

برخی از رنگ‌های آبی مانند آبی – فیروزه‌ای در معماری تمام دوران از گذشته تا معاصر دیده می‌شوند. به‌طورکلی کابینت‌های این رنگ برای تناسب با ساختار محیط، نیاز به هماهنگی با سایر وسایل و اجزای آشپزخانه دارند. این رنگ کابینت در کنار کف‌پوش‌های چوبی، آشپزخانه را شیک و لوکس نشان می‌دهد.

کابینت با طیف رنگی آیی
کابینت با طیف رنگی آیی

کابینت ام‌دی‌اف مشکی

اگر به فکر این هستید که یک آشپزخانه خاص و لوکس داشته باشید و همه را غافلگیر کنید. رنگ مشکی انتخاب مناسبی است. این رنگ در دکورهای مدرن و کلاسیک بسیار پرطرف‌دار است. درصورتی‌که تمایل دارید از این رنگ استفاده کنید باید آشپزخانه پرنور و نورگیر باشد. اگر نور طبیعی در فضای آشپزخانه  ندارید سعی کنید از این رنگ کابینت استفاده نکنید. زیرا این رنگ نور را جذب می‌کند و مانند رنگ سفید منعکس‌کننده نور نیست. در نتیجه محیط دلگیر به نظر می‌رسد.

کابینت ام‌دی‌اف دورنگ

در حال حاضر تنوع طراحی و استفاده از رنگ در دکوراسیون داخلی به حدی زیاد است که برخی مواقع گیج‌کننده می‌شود و انتخاب را سخت می‌نماید. در این صورت بهترین گزینه انتخاب کابینت‌های mdf دورنگ است. با این روش هرگز از رنگ کابینت‌ها خسته نمی‌شوید. این ایده جذاب با انواع دیزاین‌های آشپزخانه سازگاری دارد.

انتخاب درست رنگ مکمل در کابینت‌های دورنگ بسیار مهم است. در این حالت بهتر است رنگ زمینه یا اصلی، روشن باشد تا نور را در محیط منعکس نماید. شاید به جرات بتوان گفت بهترین رنگ برای کابینت ام‌دی‌اف ترکیب دورنگ متضاد است. زیرا  نه‌تنها این کار عمق آشپزخانه را بیشتر می‌کند؛ بلکه فضای دلبازتری را تداعی می‌نماید.

رنگ‌های مورداستفاده در کابینت‌های دورنگ، می‌تواند ترکیبی از رنگ‌های سرد و روشن در کنار رنگ‌های گرم و تیره باشد. برای ایجاد جذابیت بیشتر بهتر است کابینت‌های بالایی را به رنگ تیره انتخاب نمایید. رنگ‌های مشکی و سفید، سفید و طلایی جزو رنگ‌های پرطرف‌دار هستند.

کابینت ام‌دی‌اف قرمز

اگر می‌خواهید در محیط آشپزخانه فضایی گرم، شاد و پرانرژی ایجاد کنید، حتماً به سراغ کابینت‌های قرمز بروید. این کابینت‌های چشمگیر، آشپزخانه شما را منحصربه‌فرد و خاص نشان می‌دهند. این رنگ در آشپزخانه‌هایی که متراژ بالایی دارند بیشتر جلوه می‌کند. اگر آشپزخانه شما کوچک است حتماً از طیف رنگی روشن یا مات به همراه رنگ سفید برای کابینت‌ها استفاده کنید. این ترکیب رنگ باعث می‌شود تا فضای آشپزخانه کسل‌کننده به نظر نرسد.

Zahra Namavar

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button